Hamile kalmak için ne yapmalı?

Bu konu hamile kalmak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler vermektedir.

Bu yazımızda yine sayfamıza sık yöneltilen bir soruya değinicez.Hamile kalmak için ne yapmalı ?Bir çok evli çift çocuk sahibi

olma konusunda farklı nedenlerden dolayı  sıkıntılar yaşamaktadır.Gebe kalmaya engel sıkıntıları ve alınması gereken önlemleri,hamile kalmak için en uygun zamanı,hamile kalmak için ilişkinin sıklığı,hamile kalmayı zorlaştıran faktörleri bu yazımızda bulabilirsiniz..

 

Düzenli ilişkiye rağmen hamilelik oluşmaması  durumunda öcelik bir kadın doğum uzmanına görünmeniz olucaktır.Hekime görünmeniz gebeliğe engel durumların saptanması için en doğru  seçimdir..Hekim kontrolü sonucukısırlığa dair hiç burum saptanmamış ise ozaman vereceğimiz bilgilere diikat edin..Öncelikle yumurtlama dönemine yakın zamanlarda ilişkiye girmeye özen göstermek gereklidir.Bunun için Yumurtlama dönemi linkimize tıklayabilirsiniz.YUMURTLAMA DÖNEMİM NE ZAMAN . Buraya tıklayarak otomatik hesaplayıcı ile yumurtlama gününüzü hesaplayabilirsiniz. 

 

Hamile kalamayacağınız korkusuna kapılmayın. Rahat olun, ilişkiyi zorunluluk olarak görmeyin.   Haftada 2 veya 3 kere düzenli cinsel ilişki hamilelik şansını arttırmak için yeterlidir. Adet düzeninizi takip edin, adetin başlangıcından sonraki 9, 11,13, 15 ve 17. günlerde ilişkiye girmeye çalışın .. Düzenli ilişki   yumurtlama döneminizde spermlerle yumurtanızı bir araya getirme şansınızı artıracakİlişki sonrasında hiç ayağa kalkmadan sırt üstü 15 dakika yatmanız gebe kalmanızı kolaylaştırıcaktır.Gebelik şansını arttıran pozisyonlar yoktur bu yüzden pozisyon önemli değildir..İlişkide kayganlaştırıcı ,tükürük mümkünse kullanılmamalıdır.Bunlar spermi öldürür.Tek yönlü beslenmenin yumurtlama üzerinde kötü etkisi var. Dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat edin..Sizde veya eşinizde medikal bir durum da olabilir ve bunu ne kadar çabuk tespit ederseniz o kadar çabuk düzeltip bebek sahibi olabilirsiniz.Bu yüzden yukarda anlattığımız gibi düzenli ilişkiye rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız mutlaka kadın doğum uzmanına görünün..

2016-02-08


Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Bu konu hamile kalmak istemeyenler için korunma yöntemleri hakkında bilgiler içermektedir.

Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Bu konu Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım hakkında bilgiler vermektedir

Ateş Ölçme Yöntemi İle Hamile Kalmak

Ateş Ölçme Yöntemi İle Hamile Kalmak

Ateş ölçme yöntemi nedir ?  Nasıl uygulanır ? Nasıl Yapılır ? Sorularınıza bu yazımızda cevap bulacağınızı

Süt buharında oturup hamile kalmak mümkünmü?

Süt buharında oturup hamile kalmak mümkünmü?

Çocuk sahibi olamayan bir çok çift geleneksel yöntemlere başvuruyor ve sağlığıyla oynuyor.Bel çektirmekten tutunda göbek kaldırmaya,ve

Karın çektirme ile hamile kalmak mümkünmü ?

Karın çektirme ile hamile kalmak mümkünmü ?

Bu konu Karın çektirme ile hamile kalmak mümkünmü hakkın da bilgiler vermektedir.

Ella hapla hamile kalmak mümkünmü?

Ella hapla hamile kalmak mümkünmü?

Bu konu Ella hapla hamile kalmak mümkünmü hakkında bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :