Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Bu konu Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım hakkında bilgiler vermektedir

Günümüzde evlilik dışı ilişkilerin artması ile bir çok bayan hamile kalmaktan korkuyor ve bu hamileliği istemiyor. Bunun yanısıra yaşam koşulları

da anne olma isteğini reddediyor. Sayfamıza sık olarak hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim, gebeliği nasıl engelleyebilirim gibi sorular gelmekte. Bizde merak edilen bu sorular hakkında araştırma yaptık ve gebeliği engelleyen yöntemleri sizler için hazırladık. Öncesi İlişkiye girdim hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım , Hamile Kalma Riskinin Az Olduğu Dönem hakkında ki konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.

 

 

Bir çok çift çocuk hayaliyle yanıp tutuşurken, bir çoğuda bazı nedenlerden ötürü çocuk istemiyor. Özellikle cinsel deneyimi olmayan gençler, öğrenciler yada yeni evliler, kariyer planı yapanlar, istenmeyen gebelikler için yöntemler aramakta.Gebelikten korunma yöntemleri nelerdir,hamilelik nasıl engellenir detayları paylaşıyoruz.

 

 

Gebeliğin en uygun olduğu dönem ovülasyon günleridir. Bir çok çift geri çekme yöntemi ile bu şekilde gebelikten korunmaya çalışır. Bu yöntem % 100 koruma sağlamıyor. Bir çok çiftin tercihide prezervatif en sağlıkısı diyebiliriz.Özellikle de cinsel hastalıkların bulaşmasını engeller.Ve dünyada kullanılan en sık doğum kontrol yöntemlerindendir. Prezervatif yırtık delik olmadığı müddetçe istenmeyen gebelikten korur..

 

 

Prezervatif genellike evlilik dışı ilişki yaşayanlar ve evli olanlar  için ideal bir korunma yöntemidir. Bunun dışında doğum kontrol hapları,ve spirail var. Spirail de en sık kullanılan doğum kontrol yöntemlerinden . Güvenirliği yüksektir yalnız kayma gibi durumlarda gebelik söz konusu olabilir. Doğum kontrol haplarıda unutulmadığı düzenli alındığı müddetçe güvenilir bir doğum kontrol yöntemidir.

 

 

Ve ertesi gün hapları istenmeyen gebelikler için ilişkiden sonra kullanılır. Güvenirliği %100 değildir. Ertesi gün hapı kullanıp hamile kalmak mümkündür. Ertesi gün haplarının güvenirliği %85-90 dır.  Ertesi gün hapı aldıktan sonra adette gecikme söz konusu olursa test yapılmalıdır. Şüpheli ilişki sonrası bayanların çoğu vajinal duş yapıp gebelikten korunduğunu sanıyor oysa bu işlem sağlık açısından hem zararlı hemde gebeliği engellemez. Rahimde enfeksiyonlara yol açabilir. İstenmeyen gebelikler için mutlaka size uygun olan bir korunma yöntemini tercih ediniz. Aile planlaması konusunda  bir hekimden yardım alınız. 

2017-01-25


Hamile kalmak için pozisyon önemlimi?

Hamile kalmak için pozisyon önemlimi?

Sayfamıza anne olmak isteyen bir çok bayan tarafından sorulan sorulardan biride hamile kalmak için pozisyon önemlimi,aldığığım

Karın çektirme ile hamile kalmak mümkünmü ?

Karın çektirme ile hamile kalmak mümkünmü ?

Bu konu Karın çektirme ile hamile kalmak mümkünmü hakkın da bilgiler vermektedir.

Ella hapla hamile kalmak mümkünmü?

Ella hapla hamile kalmak mümkünmü?

Bu konu Ella hapla hamile kalmak mümkünmü hakkında bilgiler vermektedir.

Hamile kalmak için altın tavsiyeler

Hamile kalmak için altın tavsiyeler

Bu konu hamile kalmak için altın tavsiyeler hakkın da bilgiler vermektedir.

Hamile kalmak için en uygun günler hangileri ?

Hamile kalmak için en uygun günler hangileri ?

Cinsel sağlığına yada istenilen / istenmeyen gebelik durumlarının ortaya çıkmasındaki en önemli etken ve bilinmesi gereken

Hamile kalmak için cinsel birlikteliğin sıklığı

Hamile kalmak için cinsel birlikteliğin sıklığı

Hocam merhaba  8 aylık evliyim ve çocuk sahibi olmak istiyorum.Eşimin sperm sayısı düşük  Eşimle ne sıklıkta


Yorum Gönder

Etiketler :