Hamile kalmaya yardımcı pozisyon varmı?

Bu konu hamile kalmaya yardımcı pozisyon hakkında bilgiler vermektedir.

Çocuk sahibi olamayan bayanların bizlere sık olarak yönelttiği sorulardan biri de hamile kalmaya yardımcı pozisyon varmı ? Bizde hamile

kalmaya yardımcı pozisyon lar hakkında araştırma yaptık.Hamile kalmaya yardımcı pozisyon lar  ,kolay hamile kalmanın yolları, hamile kalmak için yapılması gerekenler hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz..

 


Bir çok çift hiç zorluk çekmeden kolayca bebek sahibi olurken ,bir kısmıda  maalesefki çocuk sahibi olamıyor.Çocuk olmamasının bir çok nedeni vardır.Öncelikle düzenli bir birlikteliğe rağmen çocuk sahibi olamadıysanız mutlaka hekime görünün.Hekim kontrolünde çift olarak değerlendirmeye alınacaksınız.Bir takim tetkitler sizlere uygulanacaktır.Tetkitleriniz temiz çıktı ve gebe kalmaya engel hiç bir durumunuz yoksa  o zaman yazımızı dikkatlice okıyun..

 

Kadınların herhangi bir ayda gebe kalma olasılıkları %20-25 arasındadır.Bu olasılığı bazı uygunsuz ve bilinçsizce yapılan  uygulamalar düşürebilir. Bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış bir cinsel pozisyon yoktur.Lakin pek çok pozisyon gebelik için uygun ortam yaratmaz.  

 

Hamilelik için en uygun pozisyon; kadının kalçasının altına bir yastık yerleştirerek kalçasını yükselttiği, erkeğin üstte olduğu klasik misyoner pozisyonudur.Kadınların hamileliğini kolaylaştırmak adına cinsel ilişki sonrasında hemen ayağa kalklmaması gerekmektedir. Spermlerin orada daha fazla ve daha uzun bekleyebilmeleri açısından..15- 20 dakika yatmanız yeterli olucaktır.Ayrıca ilişki esnasında kesinlikle kayganlaştırıcı,tükürük vazelin gibi  şeyler kullanmayın.Bunlar spermi öldürür.Hemen duş alınmasınıda önermiyoruz.Gebe kalmak için en uygun zamanda gün aşırı ilişkide bulunun.Sabah saatlerinde ilişkiye girmeye özen gösterin.Verdiğimiz bu bilgiler gebe kalmanıza yardımcı olucaktır..

2016-02-14


Hamile kalınabilecek Günler

Hamile kalınabilecek Günler

Hamile kalınabilecek günler, dönemler hesaplaması nasıl yapılıyor ? Nasıl yapılır ? Hamile kalınması için neler yapmak

Hamile Destek Yastığı

Hamile Destek Yastığı

Hamile Yastığı ( Destek İçin ) Hamilelik sürecinde özellikle gebeliğin 6 ve 7. ayından itibaren bana göre

Adetliyken Hamile Kalınabilir mi ?

Adetliyken Hamile Kalınabilir mi ?

Adetliyken hamile kalmak mümkün mü ? Hamile kalınabilir mi ? Selamlar Hanımlar âdet döneminde yaygın bir inanışta

Neden hamile kalamıyorum ki ?

Neden hamile kalamıyorum ki ?

Neden hamile kalınmaz kalamadım değilim ? Bu tür soruları nedense akrabaların yada aile eşrafının yanında söylemekten çekiniyoruz

Hamile Kalma Günleri

Hamile Kalma Günleri

Hangi günler hamile kalınır kalabilirim ve hangi günler hamile kalınmaz ? Hamile kalma günü yada günleri

Klomenle hamile kalınırmı?

Klomenle hamile kalınırmı?

Merhaba hocam 2 yıllık evliyim çocuğum yok doktora göründüm yumurta tembelliğim varmış orta derecede klomen verildi


Yorum Gönder

Etiketler :