Hamilelik İlişkiden ne kadar sonra belli olur

Hamilelik ilişkiden ne kadar süre sonra belli olur ? Bu soru gebe kalma korkusu yada gebe kalma umudu içinde olanlar için hayli merak konusu. Bu konu ile ilgili bir çok makale daha önce yazmıştık. Bu soru ile ilgili sıklıkla soru almaya devam ettiğimiz için tekrar açıklayıcı bilgiler vermek istiyoruz.

Sevgili hanımlar hamilelik ilişkiden hemen sonra belli olmaz. Hamileliğin oluşabilmesi için bir çok koşul gereklidir. Öncelikle yumurtalama nın gerçekleşmesi ve akabinde sağlıklı bir spermle bir araya gelmesi lazımdır. Sperm ve yumurta ilişkiye girdiğiniz andan itibaren döllenmez. Bir gebeliğin oluşumu 14 gün içinde tamamlanır. Bu nedenle akşam ilişkiye girip sabah test yapmanızın bir anlamı yok. Yada ilişkiden 1 hafta sonra test yapmanız da doğru değil. Gebe olup olmadığınızı ancak adetiniz de gecikme olursa akabinde test yaparsanız öğrenebilrisiniz.

Sevgili okurlarımız aşağıda yer alan linkimiz de gebe kalma ve gebelik belirtileri ile ilgili detaylı bilgiler de yer almaktadır. Linkimizi inceleyerek daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

YUMURTA ‘dan EMBRİYOYA YOLCULUK ( Nasıl hamile kalınır resimli )

 

Gebeliğin ilk belirtisi adette gecikme olmasıdır. Yalnız her adet gecikmeside gebelik olmayacağı için hamilelik şüphesinde test yapmanız uygun olacaktır. Bir kadın adetine 1 hafta varken miğdem bulanıyor başım dönüyor aşeriyorum gibi psikolojik olarak belirti yaşıyor. Bunlar gebelik belirtisi lakin bu belirtiler gebeliğin 4-5. haftası başlıyor. Yani belirtiler sizin aslın da bebek özleminizden yada gebelik korkusun dan oluşuyor.

Adetinizde gecikmemi var, başınız dönüyor midenizmi bulanıyor. Bu septomlar güçlü bir gebeliğin işareti olsa da ancak ve ancak test yaparak durumunuz hakkında net bilgiye ulaşırsınız. Gebe olup olmadığınızı eczanelerde bulununan testlerle yada hastanede yapılan kanda gebelik testi ile öğrenebilirsiniz. Yineleyelim ki sonuçlar sizi yanıltmasın. Adetiniz de gecikme olmadan test yapmayınız. Gecikme olmadan yapılan test sonuçları sizi yanıltabilir.

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.