Hamilelikte kramp girmesi ve kramp hakkında bilgiler

Gebelikte kramp neden olur, gebelikte kramp olması normalmidir ? Gebelikte kramp , bebeğinizin gelişimi sırasında meydana Normal değişikliklerden kaynaklanır. Kramplar genelde karnınızın bir veya iki tarafın da, karın da bacaklarda mide de görülebilir. Gebelikte karında kasıklar da kramp erken gebeliğin saptanması için bir belirti sayılmasa da, birçok gebeliğe eşlik eden bir semptomdur. Kramplar gebeliğin normal bir parçasıdır. Şiddetli olmadığı müddetçe problem oluşturmazlar. Kramp sıklıkla uterus genişlediğinde ortaya çıkar ve onu destekleyen bağların ve kasların gerilmesine neden olur. Hapşırdığınızda öksürürken , gülerken, pozisyonunuzu değiştirdiğiniz zaman kramp yaşayabilirsiniz.

 

Bazı kadınlar için kramplar hamile olduklarının ilk işaretidir . Döllenmiş yumurtanın implante olmasıyla bu ağrı hissedilebilir.Ayrıca değişen hormon seviyeleri artan gaz, şişkinlik ve kabızlığa neden olabilir. Bir çok kadın bu sebeplerden dolayı gebelikte kramp yaşayabilirler. Bir gebe düşük yapacağı zaman da krampları olur. Düşükle bağlantılı kramp, aslında rahimden çıkan kan ve doku kasılmaya neden olduğunda ortaya çıkar.Krampa kanama lekelenme eşlik ediyorsa gebe mutlaka hekim gözetiminde olmalı.

Gebeliğin ilk üç ayı, kramp rahatsızlığı veya diğer rahatsız edici gebelik belirtileri yaşamama olasılığınızın en düşük olduğu zaman olabilir. ikinci trimesterde uterusun daha hızlı büyüdüğü için kramplar sıklaşabilir. Özellikle çoğul gebeliği olanlar krampları sıklıkla hissedecektir. Bir bağırsak hareketi veya gaz krampa neden olabilir. Cinsi münasebet krampı tetikleyebilir. Çoğu annenin, gebelik boyunca hafif hafif ağrı ve ağrıları olacaktır. Sonuçta, vücudunuz değişime uğruyor. Kramp sık sık hamileliğinizin bir parçası olabilir, ancak bazen ciddi bir endişe kaynağı olabilir. Tipik olarak erken gebelik yan etkileri, kabızlık gibi, kramplara neden olabilir. Bazen normal egzersiz rutini ile meşgulken kramplar yaşayabilirsiniz

idrar yolu enfeksiyonları kramplara neden olabilir. İYE ler böbreklerinizde hızla bir enfeksiyona neden olabilir. Bu erken doğum riskini artırır. Krampla birlikte lekelenme ya da kanama görmeye başlıyorsanız, düşük ya da ektopik hamilelik belirtisi olabilir. Preeklampsi, gebeliğin 20. haftasından sonra herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir.Buda krampa neden olabilir.

Sevgili hanımlar gebelikte görülen krampların bir çok olası nedeni vardır. Krampların çoğu endişe yaratsada zararsızdır. Fakat daha önce belirttiğimiz gibi kasık ve karın kramplarınız şiddetli ise duruma kanama eşlik ediyorsa mutlaka doktora görünün. Bu durum düşüğün habercisi olabilir.Düzenli doktor kontrolünde olun. Hekim kontrolleri gebelik sırasında oluşan riskli durumları tespit edebilr erken önlem ve tedavi uygulanır. Gebelikte görülen kramplarla ilgili makalemizi incelediniz. Konuya dair soru ve önerilerinizi bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.