Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

142

Hamilelikte kanaması nedir nasıl olur ve Değerli anne adayları süreceniz yaptığınız ile başladı ise artık bazı şeyleri bilmeniz gerekiyor demektir. Öncelikle Bu tutunma halk arasında olarak bilinen bilgilerin netliği ve iyi anlaşılması adına bazı bilgileri sizlere sunarak başlamak istiyoruz. Bu ve kanama durumları hemen hemen bütün kadınlarda görünür ve tamamen olası yani normal olarak adlandırılır. Hayatında bebek dünyaya getirmiş her kadında, lekelenmeye kanamaya rastlanmaktadır. Tabiki bunda bu kanamanın miktarının ya da başka sebeplerden ötürü kanama olup olmadığının anlaşılması da önemlidir. bunu şimdi sizlere yazacağımız bilgiler ile kendiniz de bilebilirsiniz. Buradaki bilgiler kesinlikle doktor tavsiyesinin yerini tutmayacaktır. Yanlış bir durum ile karşı karşıya kalmamanız adına, her türlü ve kanamalı durumları doktorunuzla görüşmenizde büyük fayda bulunmaktadır.

Kadınlardaki Kanamanın Sebepleri Neleri 

1) Tutunma kanaması; Hamilelik testinizi yapmadan önce yani reglinize daha on gün kala tutunma yani lekelenme şeklinde belirtiler ile kendini gösterir. Bebeğin rahminize düşmesi yani döllenme olayından yaklaşık olarak 9-15  gün gibi bir zamana denk gelen bu kanamam için tutunma kanaması diyebiliriz. Rahminize tutunacak olan döllenmiş yumurta buna . Açık renklidir çok uzun sürmez ve genelde kadınlarımız bunu adet kanaması gibi zannedip hamileliklerinden bi haber olurlar.

2) Hamileylseniz rahimde kanama olabilir;  Düşünün gebe kalmışsınız ve az önceki belirttiğimiz durumlardan dolayı siz bunu regl sancısı zannettiniz oysaki siz hamilesiniz. kalan bir kadının kan akışkanlığında müthiş bir artış olur. Kanı fazla akan kadın özellikle ilişki esnasında ya da yaptığı bir spordan dolayı kanama yaşayabilir. Korkmayın ama bu tür kanamaların sizlere normal olduğunu belirtmek isterim.

3) Düşükten dolayı kanama olabilir; Bütün kadınlar bilmelidir ki gebe olduğunu bilen ya da bilmeyen kadınlarımızın malesef yüzde onbeş ile yirmisi arasında bir oranla düşükten dolayı kanama yaşadıklarını söyleyebiliriz. Tabiki her kanamanın düşük olarak belirlenmesi, yada düşük denmesi mümkün değil doğru da olmayacaktır.

4) Dış gebelik Kanama Sebebidir; Yapılan testlerde normalin üzerinde görünen bir kadın için bu durum hamilelik olarak adledilir. Tabiki normal olarak kadınlarda yer alan yumurtalıkta büyümek için yerleşen embiryonun rahmin dışında bir yere tutunması durumu yani dış gebelik te olabilir. Dış gebelik oranı baya düşük olsa da sizin de başınıza gelebilir. Bundan dolayı başka yerde gelişmeye çalışan embiryonun, annenin sağlığı için alınması gerekir. Yani bu sizin için olmazsa olmazdır. Dış gebelikler sizin hayati tehlikede olmamanız için hemen sonlandırılmalıdır bunu da tabiki doktor bilecektir. Umarız kimsenin başına gelmez.; Nadir bir durumdur. Döllenmeden sonra rahimde bebek yerine anormal bir doku gelişir. Molar gebeliğin en sık belirtisi kanamadır ancak ilk trimestirdeki kanamaların çok az bir kısmını oluşturur.

 

Kan ve parça şeklinde doku düşmesi yaşayanlar;  Hamile olan bir kadının ilerleyen günlerde parça şeklinde doku düşürmesi ya da aşırı kanama şeklinde bir şeyle karşı karşıya kalması da malesef bu hamilelikte ciddi anlamda sıkıntıların olduğu, hatta hayati tehlikenizin olduğu anlamını taşımaktadır. Bu tür bir durum ile karşılaşan kişilerin acilen doktoru ile görüşmeleri, doktoru yok isede ivedi bir şekilde hastaneye ulaşmaları gerekmektedir.

Yerleşme kanaması ile ilgili aklınıza takılan bütün soruları bizlere yönlendirebilir, cevaplar alabilirsiniz. Sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmenizi dilerim. BEYZA

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir