Hamilemiyim İlk hafta gebelik belirtileri nelerdir

İLK HAFTA GEBELİK BELİRTİLERİ  Kadınlar Külübü – Gebemiyim nasıl anlarım ? Net bulgular ve net belirtiler nelerdir ? Hamile olduğunu en erken nasıl nereden anlarım ?

Midem bulanıyor , başım dönüyor çokta halsizim adetime henüz var hamilemiyim ? Adetim 3 gün geçti tüm belirtileri yaşıyorum hamilelik var mı ? Biz bu soruları sıklıkla sitelerimiz üzerin den alıyoruz. Gebelik konusun da bir çok makalemiz oldu. Soruların hala bu makalelere rağmen gelmesi daha detaylı bilgiler vermemiz gerektiğini gösteriyor . Bu nedenler hamilelik ile ilgili bu makalemizi yazma gereği gördük. Gebeliğe dair her türlü soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz. En kısa sürede sorularınıza da yanıt alabilirsiniz.

Gebelik çok karmaşık ve heyecanlı bir süreçtir. Bir çok kadının anne olma hayali vardır. Anne olmak isteyen yada gebe kalma korkusu yaşayanların merak ettiği sorulardan biri Acaba hamilemiyim ? Gebeliğin oluşumu , gebelik şüphesin de ne zaman test yapılması gerektiği ile ilgili çeşitli makalelerimiz mevcut. Merak ettiğiniz konulara sayfamızda bulunan kategorileri inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Hamilelik belirtileri ilk hafta olanlar hakkında bilmeniz gerekenler

Gebelik bir kadın ve bir erkeğin birlikteliği ile sonuçlanan bir durum. Gebeliğin oluşabilmesi için erkeğin iyi bir sperme , kadının da kaliteli bir yumurtaya ihtiyacı vardır. Yumurtlama iki adet döneminin ortasın da gerçekleşen , gebeliğin oluşması için gerekli bir zaman dilimidir. Birliktelik sonrası sperm yumurtayla birleşmek için rahimden yumurtalıklara doğru yüzer. Yumurtaya ullaştıktan sonra onu döllemeye başlar. Döllenme sonrası rahmin uygun bir yerine yerleşmeye çalışır. İmplantasyon dediğimiz bu süreçte hcg hormonları salgılanmaya başlar. Bu süreçte yerleşmeye bağlı olarak küçük bir lekelenme yaşanır. Tabi her implantasyon da yerleşme kanaması görülmeyebilir.

ACABA BEN HAMİLEMİYİM ?

Kaç haftalık hamileyim hesaplama

Hcg değerleri artmaya başlayınca kadının adetinde gecikme ve akabinde gebelik septomları oluşmaya başlar. İlk septom adet gecikmesidir. Diğer septomlar mide bulantısı, gögüslerde ağrı ve hassasiyet, sık idrara çıkma, kokulara karşı hassasiyet, baş dönmesi, göz kararması ,aşerme, küçük çaplı lekelenmeler,kasıklarda batma hissi vs. Adet gecikmesin den sonra belirtiler gebeliğin 4-5. haftasın dan itibaren başlamaktadır. Öncesi belirti yaşadığını iddia edenler özellikle adetine 1 hafta 10 gün kalanlar psikolojik olarak belirtileri yaşayabilir.

İmplantasyon Yerleşme Kanaması Adet Kanaması Gibimidir?

Gebelik belirtileri ile adet öncesi septomlar biribirine benzer. Biliyorsunuzki adet olmadan önce gögüslerde ağrı olur, rahimde kasılmalar, kramplar gerçekleşir. Bu nedenle belirtileri gözeterek gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcı olmaktadır. Gebeliğin olup olmadığını en doğru şekilde tespit etmenin tek yolu gebelik testi yaptırmanızdır. Adetinizde en az 3 en fazla 7 günlük bir gecikme olursa gebelik testi yapınız. Gecikme olmadan yapılan testler yanıltabilir. Hamilemiyim nasıl anlarım adlı konumuzu incelediniz. Dilerseniz konuya dair detaylı bilgilerin yer aldığı bir diğer linkimizi inceleyebilrisiniz. Konu linkimiz aşağıda yer almaktadır.

Yumurtlama ovülasyon dönemi hesaplama

Bebek beklemeye ya da çalışmalara başladınız ve her ay regl öncesinden hep kendi kendinize acaba ben hamilemiyim diye sormaya başladınız. Hatta işi ileri götürüp bunu saplantı haline getirdiniz. Her göğüs ağrısı her karında batma hissi gerçekten hissedilen olmayabilir. Yani belkide hamile değilsinizdir. Genelde bütün bu belirttiğimiz bulguların tamamı birbiri ile karıştırılıyor. Yahu işte bebek bekliyorum bende öyle hissediyorum dersiniz. Şimdi sizlerin kafalarında yer alan soru işaretlerini biraz olsun gidermek ve daha net bilgiler vermek için hamilemiyim.org  olarak sizlere bu yazıyı hazırlıyorum kızlar. Tabiki yazının başında belirttiğim şeylere dikkat edin, tamam her ay test yapın hep belirtileri yaşayın ama durumun olmaması yani hüsran olması halinde bunu takıntı haline getirmeyin. Yazık edersiniz kendinize… Bebek bekleyen anne adaylarının multlak suretle relax olmalarında son derece fayda var kızlar.

Bulantı hissiyatın başladı mı ?: Bu sabahın değişik bir anlamı var değil mi ? Yavaştan bulantın mı başladı özellikle sabahları kalktıktan sonra 3-4 saat süren bir bulantın mı var ? ( kaçta kalktığın önemsiz bazıları öğlen kalkmayı sever kalkınca işte sabah dediğime bakmayın ) belkide hamilesindir. Bu arada bu bulantılar eğer hamile isen 3 ay kadar sürecek nadirende olsa bazı durumlarda gebeliğinin onuncu haftasına kadar şiddeti artan bir ölçüde devam edebilir unutma.

hamilemiyim kadınlar kulübü
hamilemiyim kadınlar kulübü

 

En Sevdiğim Yemek Kokuyor mu ? Kokulara karşı duyarlılık: Kokuların sendeki yarattığı hassiyet arttı mı, en sevdiğin parfümü kullanamıyorsun, hatta dişlerini bile fırçalayamaz duruma mı geldin, Sahi ellerini yıkayabiliyor musun ? En sevdiğin yemeğin kokusu artık sana iğrenç mi gelmeye başladı. Normaldir korkma sakın hamile olabilirsin ama geçecek

Biraz daha Fazla uyuma ihtiyacın mı var ?: Ya bana birşeyler oluyor sürekli olarak uyuma hissi hissediyorum. Yani hep diyorum ki yataktan çıkmayayım ve sürekli olarak yatayım. Tabiki bunu ev kadınları değil de çalışanlar daha iyi farkedebilir eğer bu tür bir durumun var ise belkide hamilesindir ?

Birden Bire Tansiyon düşmesi mi yaşıyorsun ? : Haberin bile yok ama belkide göbüşünde yeni yeni bir can filizlenmeye başladı. Metabolizman da değişti farkında değilsin. Yemekte yedin ama başın dönüyor ve bakıyorsun tansiyonun acayip düşmüş. Hiç gebelik aklına geldi mi ? Test yap

Kasıklarım hiç bu kadar ağrımamıştı mı diyorsun ? : Çalışırken kalktığında otururken ayağa kalktığında ya da yatakta uzanıp sağa sola döndüğünde bazen birm tarafında bazen ise iki kasığında birden ağrılar mı hissediyorsunz. Evet kısa ama keskin böyle bıçak batırıyorlarmış gibi dimi… Tamam işte bebişin oluyor olabilir Bu neden oluyor dersen dediğim gibi bebişin olacaktır ondan olabilir. Rahmini yerinde tutan bağlar geriliyor bebiş geliyor bebiş haberin var mı ? Test yaptır

Sık Şekilde çişe yani idrara çıkma mı başladı ?:  Bu gün fazla şekilde su da almadın ama bi kaç gündür acayip şekilde çişe gitme, idrarı yapmanda fazlalaşmalar meydana geldi. Belkide hamilesindir hiç test yaptın mı ? Bu arada hamile isen bu çiş olayına alışman gerekecek bebeği doğurana kadar

Göğüslerde değişiklikler  : Ya benim memelerim mi büyüdü banamı öyle geliyor ? Hiç eşine sordun mu büyümüşler mi diye, Böyle şişkinlik ve gerginliği ve hatta diken gibi batmaların mı başladı… Yazıııık 🙂 Eee nolcak şimdi tabiki test yapacaksın.

Sevgili hamilemiyim.org misafirleri, bu yukarıda kaleme aldığım bulgular, kadından kadına göre değişiklik gösterebilir. Hissedebilirsiniz ya da hissetmeyebilirsiniz. Hatta regl tarihinden üç beş gün önce yerleşme kanaması yaşamış ta olabilirsin. Hamile olabilirsin ama bilmiyorsundur. Peki Ne Zaman Test Yapmalıyım dersen konuya bakabilir ve daha net bilgiler edinebilirsin.

ACABA HAMİLEMİYİM İLE İLGİLİ BAZI SORULAR VE EN NET CEVAPLARI SİZLERLE

Kasıklarım ağrıyor ama adet olamiyorum hamilemiyim :

Her kasık ağrısı hamileliği işaret etmez burada konumuzda yukarıda yazılan tüm belirtilerin belirgin şekilde olması gerekiyor. Test yaptığınızda hamileliğiniz yok ise kasık ağrısının başkaca nedenlerini araştırmalısınız.

Karnım ağrıyor ama adet olamıyorum ne yapmalıyım :

Dediğimiz gibi karın ağrısının hamilelikle ilgili bir ilişkisi olmayabilir yediğiniz bir şeyler dokunmuş olabilir. Adet olamıyor iseniz belkide Adet Söktürücü TARLUSAL kullanarak adet olmanızın vakti gelmiştir bunu da doktorunuzla görüşmeden kullanamazsınız.

Adetime 10 15 gün var kasıklarım ağrıyor hamilemiyim :

Gerçekten hamile kalmış olsanız bile hiç bir evde yapılacak gebelik testi ya da beta hcg testi sizlerin bu kadar erken zamandaki hamileliğinizi kesinlikle bilemezsiniz zira vakit çok erken boşuna test yapmayınız.

Adetim gecikti ama adet oldum hamilemiyim :

Hayır tabiki hamile olan bir kadın kesinlikle adet olamaz. Eğer adet oldu iseniz kendi kendinize hamilemiyim diye sormanıza gerek yok. Testi yaptınız ve hamile olmadığınız ortaya çıktı boşuna zaman kaybı ile uğraşmayın bu mümkün görünmüyor.

Belim kopacak gibi ağrıyor hamilemiyim :

Yukarıda yazdıklarımıza benzer bir soru bu da. Hamilelik belirtileri arasında görüneceği gibi kendi başına adet olacağınıza da işaret eden belirtilerden birisidir. Lütfen diğer belirtilere bakıp adetiniz geçtiğinde test yapın ve erken olmasın.

Lütfen yaşadığın bulguları bize bu konunun altından yorumun ile ulaştır sorunu sor cevaplandıralım olur mu ? Kaynak : https://www.annelerkulubu.com/hamilemiyim-erken-gebelik-belirtileri-nelerdir/

KONUMUZLA ALAKALI BAZI ÖNEMLİ SORULAR VE CEVAPLARI ( Linklere tıklayarak ilgili konuya gidebilirsiniz )

Adetliyken Yumurtlama Olurmu

blank
blank

183 thoughts on “Hamilemiyim İlk hafta gebelik belirtileri nelerdir

 • blank
  Mayıs 7, 2020 tarihinde, saat 3:12 pm
  Permalink

  Adetine 3 gün var ama benim sol kasigim çok fena batmalar oluyor bel ağrım var halsizim acaba evde test yapsam cikarmi hamile olabilirmiyim

 • blank
  Mayıs 2, 2020 tarihinde, saat 5:01 pm
  Permalink

  Selamlar adetim 29 nisan da olması gerekiyor du 3 gün geçikti korunuyoruz akıntı fln yok vajinada kuruluk war yardımcı olursanız sevinirim:)

 • blank
  Nisan 17, 2020 tarihinde, saat 4:58 am
  Permalink

  Selamlar yüksek ihtimal ile hamilelik olduğunu düşünüyorum lütfen test yapınız.

 • blank
  Nisan 12, 2020 tarihinde, saat 6:41 pm
  Permalink

  Merhaba benim 4 cm kistim vardı geçen ay doktor dogum k.hapi verdi bu ay korunmadik 2gune1 ilişki oldu yumurtlamadan bu yana meme hassasiyeti var dokunamiorum 3gundur de hem sağ bel tarafım agrior hem de sol kasigim batior ara ara şu an adetime 9gun var ve iki gündür de kahve leke geliyor kistim mi erior acaba yoksa hamile miyim

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:31 am
  Permalink

  Tamamda cansu adetin hemen bitiminde tehlikesiz dönemdir bir hafta on gün boyunca her gün ilişki yaşadı iseniz test yapın isterseniz.

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:23 am
  Permalink

  Hayır hamile değilsiniz adet olmuşsunuz.

 • blank
  Nisan 7, 2020 tarihinde, saat 1:29 am
  Permalink

  Martta ilişkim oldu ve üstünden 8 gün geçince adet oldum. Nisan adet günüm henüz gelmedi ama eli kulağındaki fakat geçen hafta 1 gün midem çok bulandı. Hamile miyim??

 • blank
  Nisan 4, 2020 tarihinde, saat 1:11 am
  Permalink

  Merhabalar benım de yumurtlama günüm ayın 31 inde idi fakat bizim eşimle adet günüm bittiginden beri bırlıkte oluyoruz bugün daha yeni yeni yerimden ani kalkışlarımda gözlerim çok kararıyor ilk def a yaşadım böyle birşey test yapmalımıyım?

 • blank
  Mart 28, 2020 tarihinde, saat 7:51 pm
  Permalink

  Selamlar Ayşe,

  Sorunu cevaplandırmıştım hayatım.

 • blank
  Mart 28, 2020 tarihinde, saat 7:51 pm
  Permalink

  Selamlar ayşe bi önceki yorumda belirtmiştim adetin bir hafta geçmiş ve sen bhcg testi yaptırmışsın sonuç 2 çıktığına göre kesin olarak hamile değilsin hayatım bilgin olsun.

 • blank
  Mart 28, 2020 tarihinde, saat 7:50 pm
  Permalink

  Selamlar Çiğdem,

  Belirtileriniz gebelik belirtisi gibi duruyor ama üç aylık evlisiniz. bebeği istiyorsunuz diye belki psikolojik olarak ta etkilenmiş olma ihtimaliniz var. Adetiniz geçer ise lütfen test yapın.

 • blank
  Mart 27, 2020 tarihinde, saat 12:40 pm
  Permalink

  Merhabalar ben 3 aylık evliyim hiç korunmadim evlendigim günden beri benim kasıklarımda ve gögüsümde ağrı oluyor ve idrale çok şık çıkmaya başladım 3 gündür adettimden 10 gün sonra birliktelik yaşadım eşimle korunmasız ve 2 gundurde akıntım oluyor sizce hamile kalmış ihtimalim varmıdır ?

 • blank
  Mart 27, 2020 tarihinde, saat 11:50 am
  Permalink

  Adet olmadım 1 hafta gectı kan testi yaptım 2.0 cıktı tüm belirtiler vardı bende kusma dısında şuan ne yapmam gerekiyor bir fikrim yok hamilemıyım değilmıyım anlam veremedim

 • blank
  Mart 27, 2020 tarihinde, saat 11:49 am
  Permalink

  Adet olmadım dediğiniz her belirti vardı kusma dısında kan testi yaptım 2.0 cıktı bunu beklemiyordum hamile olduqunu halada dusunuyorum? Ne yapmam gerekiyor suan

 • blank
  Mart 27, 2020 tarihinde, saat 11:39 am
  Permalink

  Selamlar Gülseher,

  Hayatım güzel haber duymaya bu günlerde çok ama çoook ihtiyacımız var. Umarım hamilesindir. Adetine üç gün var sakın hastaneye giderek kan testi vereyim deme de bir gün daha bekle muhtemel gebeliğin var ise sonuç alacağını düşünüyorum. Güzel haberlerini bekliyoruz.

 • blank
  Mart 27, 2020 tarihinde, saat 11:37 am
  Permalink

  Merhaba ben de cocuk dusunuyorm ve adıkete 6 7 gun kala kahverengi lekeler gordum sabah ama adet kanaması degil dı ve ilk defa boykr bir akıntı gordum adıme su an 3 gun var test yapsam cıkar mı acaba

 • blank
  Şubat 20, 2020 tarihinde, saat 5:42 pm
  Permalink

  Rica ederiz sitemizle ilgiliyiz kimin sorusu varsa göndersin yayınlayalım cevaplayalım. Ha bu kadar hızlı olur mu ? Vallahi ona söz veremiyoruz 🙂

 • blank
  Şubat 20, 2020 tarihinde, saat 5:41 pm
  Permalink

  Tamam çok teşekkür ediyorum bu konuyu da inceleyeceğim inşallah hamileyimdir teşekkürler çok aydınlatıcı yazmışsınız gerçekten hemen nası dönndüzünüz yazdınız tşk ediyorum iyiki varsınız hamilemiyim.org

 • blank
  Şubat 20, 2020 tarihinde, saat 5:39 pm
  Permalink

  Selamlar tabiki yardımcı oluruz neden olmayalım. Ama daha erken adet olmanıza bi gün kala yapın sabah idrarınız ile yapın olur mu artı aşağıdaki konu da sizin dikkatinizi çekebilir incelemek isterseniz bakın lütfen

  Hamilemiyim Tıkla Öğren

 • blank
  Şubat 20, 2020 tarihinde, saat 5:38 pm
  Permalink

  Selamlar bende HAMİLEMİYİM size sorum olacaktı. benim adetime tam 6 gün var hamilelik testini ne zaman yapmam gerekiyor buradaki tüm dedikleriniz hemen hemen bende var 9 aylık evliyim ve bebek istiyoruz bana yardım eder misiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.