Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

– Gebemiyim nasıl anlarım ? Net bulgular ve net belirtiler nelerdir ? Hamile olduğunu en erken nasıl nereden anlarım ?

Bebek beklemeye ya da çalışmalara başladınız ve her ay regl öncesinden hep kendi kendinize acaba ben hamilemiyim diye sormaya başladınız. Hatta işi ileri götürüp bunu saplantı haline getirdiniz. Her göğüs ağrısı her karında batma hissi gerçekten hissedilen olmayabilir. Yani belkide hamile değilsinizdir. Genelde bütün bu belirttiğimiz bulguların tamamı birbiri ile karıştırılıyor. Yahu işte bebek bekliyorum bende öyle hissediyorum dersiniz. Şimdi sizlerin kafalarında yer alan soru işaretlerini biraz olsun gidermek ve daha net bilgiler vermek için hamilemiyim.org  olarak sizlere bu yazıyı hazırlıyorum kızlar. Tabiki yazının başında belirttiğim şeylere dikkat edin, tamam her ay test yapın hep belirtileri yaşayın ama durumun olmaması yani hüsran olması halinde bunu takıntı haline getirmeyin. Yazık edersiniz kendinize… Bebek bekleyen anne adaylarının multlak suretle relax olmalarında son derece fayda var kızlar.

Bulantı hissiyatın başladı mı ?: Bu sabahın değişik bir anlamı var değil mi ? Yavaştan bulantın mı başladı özellikle sabahları kalktıktan sonra 3-4 saat süren bir bulantın mı var ? ( kaçta kalktığın önemsiz bazıları öğlen kalkmayı sever kalkınca işte sabah dediğime bakmayın ) belkide hamilesindir. Bu arada bu bulantılar eğer hamile isen 3 ay kadar sürecek nadirende olsa bazı durumlarda gebeliğinin onuncu haftasına kadar şiddeti artan bir ölçüde devam edebilir unutma.

 En Sevdiğim Yemek Kokuyor mu ? Kokulara karşı duyarlılık: Kokuların sendeki yarattığı hassiyet arttı mı, en sevdiğin parfümü kullanamıyorsun, hatta dişlerini bile fırçalayamaz duruma mı geldin, Sahi ellerini yıkayabiliyor musun ? En sevdiğin yemeğin kokusu artık sana iğrenç mi gelmeye başladı. Normaldir korkma sakın hamile olabilirsin ama geçecek 🙂

Biraz daha Fazla uyuma ihtiyacın mı var ?: Ya bana birşeyler oluyor sürekli olarak uyuma hissi hissediyorum. Yani hep diyorum ki yataktan çıkmayayım ve sürekli olarak yatayım. Tabiki bunu ev kadınları değil de çalışanlar daha iyi farkedebilir eğer bu tür bir durumun var ise belkide hamilesindir ?

Birden Bire Tansiyon düşmesi mi yaşıyorsun ? : Haberin bile yok ama belkide göbüşünde yeni yeni bir can filizlenmeye başladı. Metabolizman da değişti farkında değilsin. Yemekte yedin ama başın dönüyor ve bakıyorsun tansiyonun acayip düşmüş. Hiç gebelik aklına geldi mi ? Test yap 🙂

Kasıklarım hiç bu kadar ağrımamıştı mı diyorsun ? : Çalışırken kalktığında otururken ayağa kalktığında ya da yatakta uzanıp sağa sola döndüğünde bazen birm tarafında bazen ise iki kasığında birden ağrılar mı hissediyorsunz. Evet kısa ama keskin böyle bıçak batırıyorlarmış gibi dimi… Tamam işte bebişin oluyor olabilir Bu neden oluyor dersen dediğim gibi bebişin olacaktır ondan olabilir. Rahmini yerinde tutan bağlar geriliyor bebiş geliyor bebiş haberin var mı ? Test yaptır 🙂

Sık Şekilde çişe yani idrara çıkma mı başladı ?:  Bu gün fazla şekilde su da almadın ama bi kaç gündür acayip şekilde çişe gitme, idrarı yapmanda fazlalaşmalar meydana geldi. Belkide hamilesindir hiç test yaptın mı ? Bu arada hamile isen bu çiş olayına alışman gerekecek bebeği doğurana kadar 🙂

Göğüslerde değişiklikler  : Ya benim memelerim mi büyüdü banamı öyle geliyor ? Hiç eşine sordun mu büyümüşler mi diye, Böyle şişkinlik ve gerğinliği ve hatta diken gibi batmaların mı başladı… Yazıııık 🙂 Eee nolcak şimdi tabiki test yapacaksın.

Sevgili hamilemiyim.org misafirleri, bu yukarıda kaleme aldığım bulgular, kadından kadına göre değişiklik gösterebilir. Hissedebilirsiniz ya da hissetmeyebilirsiniz. Hatta regl tarihinden üç beş gün önce yerleşme kanaması yaşamış ta olabilirsin. Hamile olabilirsin ama bilmiyorsundur. Peki Ne Zaman Test Yapmalıyım dersen konuya bakabilir ve daha net bilgiler edinebilirsin.

Lütfen yaşadığın bulguları bize bu konunun altından yorumun ile ulaştır sorunu sor cevaplandıralım olur mu ?

Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?” için 160 yorum

 • blank
  Kasım 15, 2012 tarihinde, saat 9:59 am
  Permalink

  merhaba 2013 yılı için erkek bebek hangi aylarda mümkündür teşekkürler

  Yanıtla
 • blank
  Kasım 13, 2012 tarihinde, saat 8:11 pm
  Permalink

  Çin takvimi yaşınız 30 sizin. haziran ayında hamile kaldınız çok büyük ihtimalle haziran dahil yıl sonuna kadar senenin tamamı erkek. Yani erkek diyor çin takvimi.

  Yanıtla
 • blank
  Kasım 9, 2012 tarihinde, saat 11:05 am
  Permalink

  22.02.1984 doğumluyum 1 oğlum var 2.ye hamileyim sat.tarihim 27 mayıs kız mı erkekmi aydınlatırsanız sevinirim.

  Yanıtla
 • blank
  Kasım 8, 2012 tarihinde, saat 12:56 pm
  Permalink

  Çin takvimi yaşın 2013 yılında 27 olacak sevgili gonca buna göre de sen 2013 yılında erkek bebek istiyor isen mart nisan haziran eylül kasım aralık ayı uygun olur.

  Yanıtla
 • blank
  Kasım 6, 2012 tarihinde, saat 1:50 pm
  Permalink

  07.01.1988 doğumluyum.çin takvimi yaşımı ogrenmek istiyorum.2013 yılında hamile kalmak istiyorum.erkek olması için hangi aylarda hamile kalmam gerekir.

  Yanıtla
 • blank
  Kasım 4, 2012 tarihinde, saat 3:55 pm
  Permalink

  meraba ben hesapladixima gore kiz cikdi,yinede bana guvenmelin

  Yanıtla
 • blank
  Kasım 2, 2012 tarihinde, saat 4:43 pm
  Permalink

  HEMEN CEVAPLARMISINIZ

  Yanıtla
 • blank
  Kasım 2, 2012 tarihinde, saat 4:35 pm
  Permalink

  slm ben 01,02,1979 dogumluyum erkek cocuk istiyorum cin takvimi yaşım ve ayları belirtirseniz sevinirim

  Yanıtla
 • blank
  Ekim 27, 2012 tarihinde, saat 9:12 pm
  Permalink

  3 kızım var şuan hamileyim.erkekmi kızmı doğuracam.doğum tarihim 01.01.1975…28.09. 2012

  Yanıtla
 • blank
  Ekim 20, 2012 tarihinde, saat 7:17 pm
  Permalink

  selam doğum tarihim 04.03.1979 erkek çocuğum olmasını istiyorum hangi aylarda hamile kalmalıyım yardımcı olurmusun üç kızım var bir oğlumun olmasını istiyoum 4 eltiyiz dördümüzünde erkek çocuğu olmuyor.O yüzden artık hamile klmaya kotkyorumm.

  Yanıtla
 • blank
  Ekim 18, 2012 tarihinde, saat 8:49 pm
  Permalink

  06.01.1985 doğumluyum 17 eylülde son adet tarihim sizce bebeğim kızmı erkekmi

  Yanıtla
 • blank
  Ekim 15, 2012 tarihinde, saat 10:58 am
  Permalink

  Çin takvimi yaşınız 37 ağustosta hamiş kaldı iseniz kız 🙂

  Yanıtla
 • blank
  Ekim 15, 2012 tarihinde, saat 10:55 am
  Permalink

  03,10,1976 doğumluyum ağustosta hamile kaldım bebek kızmı erkekmi?

  Yanıtla
 • blank
  Ekim 15, 2012 tarihinde, saat 10:54 am
  Permalink

  yaşım 36 ağustosda hamile kaldım bebeğimin cinsiyeti 😀

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.