Hormonlu spiralin avantajları nelerdir?

Spiral pek çok kadının tercih ettiği korunma yöntemidir.Güvenilir ve günlük yaşantıyı etkilemeyecek bir doğum kontrol yöntemidir spiral.Spiral tüm dünyada

en fazla tercih edilen, geri dönüşü olan bir doğum kontrol yöntemidir.Birde bunun hormonlusu var.Hormonlu spiral hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

 

Hormonlu spiralin avantajları nelerdir?

 

Hormonlu spiral T şeklinde, yaklaşık 3 cm uzunluğunda, yumuşak ve esnek plastikten yapılmış bir araçtır.   Hormonlu spiral  rahimin içine az miktarda progestin hormonu salgılayarak hamileliği önleyen bir spiral türüdür. 5 yıl boyunca çok düşük dozda progesteron hormonu salgılayarak gebeliği önler.Hiçbir doğum kontrol yönteminin %100 etkili olmadığı göz önünde bulundurulduğunda, hormonlu spiralin %99 etkinliği oldukça önemli bir avantajdır.Ayrıca diğer spirallerin aksine dış gebelik riskini azaltan bir spiral türüdürVe mens ağrısı çekenlerin kesinlikle sancılarını azaltması veya tamamen yok etmesini sağlar.Bu spiralin özelliği; adet kanamasını azaltır. Öyle ki; adet dönemi, günlük pedlerle dahi geçiştirilebilir. Olumsuz yanı ise; lekelenme tarzı kanamaların günü uzun süre devam edebilir.Hamile kalmaya karar verdiğiniz anda da doktor tarafından çıkartılır ve hemen hamile kalınabilir.Emziren kadınlar hormonlu spiral kullanabilirler ancak doğumdan sonra en az 6 hafta beklenmelidir.Hormonlu spiral adetinizin başlangıcından sonraki 7 gün içinde doktorunuz tarafından takılır.Spiral takıldıktan sonra ilk 3 ay şu durumlarla karşılaşacaksınız.Adet düzensizliği, kanama miktarında ve süresinde  öncekine göre artış, yada tam tersi kanamanın az olması,seyrek kanamalar bu durumlarla karşılaşırsanız mutlaka doktorunuzla iletişime geçin.Hormonlu spiralin fiyatı nı merak ediyorsanız;Hormonlu spirallerin fiyatları normal spirallere göre daha yüksektir.Doğum kontrol yöntemi olarak hormonlu spirali tercih edicekseniz mutlaka öncelikle bir hekimle görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

2015-11-02


En erken gebelik belirtileri nelerdir?

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

Bu konu en erken gebelik belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Argan yağının faydaları nelerdir?

Argan yağının faydaları nelerdir?

Bu konu Argan yağının faydaları nelerdir hakkında bilgi vermektedir.

Klasik gebelik belirtileri nelerdir ?

Klasik gebelik belirtileri nelerdir ?

Bu konu Klasik gebelik belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Doğum lekesinin nedenleri nelerdir?

Doğum lekesinin nedenleri nelerdir?

Bu konu Doğum lekesinin nedenleri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Süt allerjisi nedir belirtileri nelerdir ?

Süt allerjisi nedir belirtileri nelerdir ?

Bu konu Süt allerjisi nedir belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Öksürük nedenleri ve tedavisi nelerdir ?

Öksürük nedenleri ve tedavisi nelerdir ?

Bu konu Öksürük nedenleri ve tedavisi nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :