İlişkiden hemen sonra adet oldum hamilemiyim ?

İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım? Adet gördüğü halde bir çok kadının aklında acaba kuşkusu olabilir. Daha önceki makalelerimizde gebeliğe en elverişli günleri,gebe kalınacak günleri ve gebeliğin nasıl oluştuğu ile ilgili bilgiler vermiştik. Bu başlık altın dan bir takım bilgileri yeniden yineleyeceğiz.

Gebe kalmak için bir takım koşulların sağlanması lazım. Gebeliğin oluşması için kadının sağlıklı ve kaliteli yumurtaya erkeğin ise iyi bir sperme sahip olması lazım. Hamile kalmak öyle sanıldığı gibi ne kolay nede zordur. Gebe kalmaya en verimli gün yumurtlamadan önceki günler ve yumurtlama dönemidir. Düzenli adet gören kadınlarda yumurtlama iki adet ortasın da gerçekleşir. Yumurtlama dan sonra 12-24 saat içinde döllenme gerçekleşmez ise yumurta etkisiz hale gelir ve ölür. Yumurtlama dönemi bazı adımları izleyerek saptanabilir. Lakin yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiğini yinede siz kesin olarak anlayamazsınız. Ancak bir ultrason yumurtlamanızın gerçekleşip gerçekleşmediğini gösterebilir. Gebelik kategorimizi inceleyerek yumurtlama gününe dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

SORU :

Adetimden iki gün önce eşimle ilişkiye girdim korunmadan hamile kalırmıyım ?
Bu sorunun kesin yanıtı ne evettir ne de hayırdır. Ovülasyon beklenilen dönem dışın da gerçekleşebilir. Düzensiz ovülasyon ile dönemin her hangi bir yerinde hamile kalınabilir.

SORU :

Adetime 1 hafta kala ilişkiye girdim adet günüm geldi bir kaç damla lekem oldu kanama tam olmadı. Test yaptım ikinci çizgi silik çıktı hamile kalmış olabilir miyim ?

Evet hamile kalmış olabilirsiniz. Gördüğünüz lekelenme yerleşme kanaması olabilir. Gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması da gebeliği gösteriyor. Fakat unutulmamalıdırki her lekelenme gebelik kaynaklı değilidr. Testlerde bazı sebeplerden dolayı hatalı sonuç verebilir. Bu durum da yapılması gereken hcg testidir. Hcg testi gebe olup olmadığınız hakkın da % 100 netice verecektir.

Yumurtlama belirtileri

Yumurtlamanın gerçekleştiğine dair belirtiler ise şunlardır. Bu dönemde kasıklarınız da tuhaf ağrılar sancılar olabilir. Vajinal akıntınız artmış olacaktır. Genelde esnek ve su gibi berraktır. Gögüsleriniz hassaslaşır , cinsel istekte artış olur. Vücut ısınız da biraz artacaktır. Bunların dışında ovülasyon günlerini gösteren kitler vardır. Bu kitleri kullanarak bereketli günlerinizi belirleyebilirsiniz.

Yumurtlama düzensiz gerçekleşebilr. Adetten bir kaç gün önce olabilir. Bu dönemde birliktelik olursa üreme ile ilgili bir problem yoksa gebe kalınabilir. İlişkiden hemen sonra adet olursanız gebe kalmazsınız. Adetinize daha uzun bir süre varken ilişkiden hemen sonra kanama görmeniz rahimle ilgili problemlerden kaynaklanabilir. Rahmin tramvaya maruz kalması,vajinal fissür,rahim yaraları,polipler kistler, miyomlar enfeksiyonlar kanamaya neden olabilir. Tedavi edilmezlerse ciddi durumlar gelişebilir.

Genelde menpoza yeni girenlerde vajinal kuruluktan dolayı ilişki sonrası kanamalar olabilmektedir. Adet döneminize daha varken , İlişkiden hemen sonra kanama görürseniz mutlaka bir hekime görünün. Adetinize 1-2 gün kala ilişkiye girdiniz ve bir kaç damla kanamanız oldu devamı gelmedi. Bu kanama yerleşme kanaması olabilir. Bu durum da yapmanız gereken gebelik testi olmalıdır. Cinsi münasebet sonrası adet olmanız % 100 hamile olmadığınız anlamına gelmiyor.

Sevgili okurlar İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım? Adlı makalemizi incelediniz. Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

blank
blank

152 thoughts on “İlişkiden hemen sonra adet oldum hamilemiyim ?

 • blank
  Nisan 4, 2020 tarihinde, saat 9:42 am
  Permalink

  Sürtünerek bir ilişkiden 11 gün sonra adetimi gördüm.ancak bir ay geçti midem bulanıyor ve şiddetli kusuyorum. Üşütmüş olduğumu düşünüyorum. Bir de sıradaki adetime 1 hafta kaldı yabi olaydan sonraki ikinci adetime. Internette hamile kaldıysam bile adet olabileceğim yazıyor. Gördüğüm adet içimi rahatlatmalı mı

 • blank
  Nisan 3, 2020 tarihinde, saat 6:55 pm
  Permalink

  Nişanlım İle 6-7 martta ters ilişki yaşadık. Vajinama yalnızca sürtünme aracılığı ile temas etti. Ben 14 martta normal adetimi oldum. Bu ay ki adetim henüz günü gelmediği için olmadı ama 2 gün önce aşırı mide bulantım oldu. Hamile olma ihtimalim yoktur değil mi?

 • blank
  Mart 30, 2020 tarihinde, saat 2:54 am
  Permalink

  Selamlar Emine,

  Regl olmanız ile hamilelik riskiniz yoktur. Kan testi de yapmışsınız hamile değilsiniz riskiniz sıfır.

 • blank
  Mart 30, 2020 tarihinde, saat 2:52 am
  Permalink

  Selamlar Enes,

  Eğer ilk sürtünme ile ilişkiden sonra adet oldu ve o arada ilişkiniz olmadı ise hamile kalma riskiniz sıfırdır gecikmenin başkak nedenleri olabilir ama hamilelik değil.

 • blank
  Mart 30, 2020 tarihinde, saat 2:51 am
  Permalink

  Selamlar Selin,
  Adet olduğuna göre hamile olma ihtimalin yok. Tabiki sürtünme ile ya da boşalmadan yapılan ilişkilerde hamile kalabilirsin bu duruma dikkat edeceksiniz fakat adet olmuşsunuz hamilelik riskiniz yok.

 • blank
  Mart 30, 2020 tarihinde, saat 2:07 am
  Permalink

  Merhaba erkek arkadaşımla korunmasız ilişkiye girdik boşalma olmadı ilişkiden 4 gün sonra da adet oldum adetimin süresi her zamanki gibi sürdü hamile olma ihtimalim var mı

 • blank
  Mart 29, 2020 tarihinde, saat 6:01 pm
  Permalink

  Hocam Kolay Gelsin
  Biz Eşimle Sürtünme Yoluyla Korunmasız İlişkiye Girdik Ve 24 Saat İçinde Ella Kullandı Fakat Şöyle Bi Durum Var Meninin Vajinaya Temas Edip Etmediğinden Emin Değiliz
  Ella Kullandıktan Sonra Tarlusala Başladı Ama Tam Bitirmeden Bıraktı Ara Ara Test Alıp Yaptık Bişey Yoktu Ve 21 Gün Sonra Adet Oldu Ve Şuan 2.Adeti 10 Gün Gecikti Sizce Hamilelik Oranı Nedir

 • blank
  Mart 29, 2020 tarihinde, saat 1:18 pm
  Permalink

  Merhaba. Nişanlımla 14 şubatta sürtünme yoluyla ilişki yaşadık içime boşalma yada üstüne gibi bişey olmadı. Zevk suyu bulaştı sadece. İlişkiden 9 gün sonra regl oldum ve adetim bittikten iki gün sonra kan testi yaptırdım sonuç 1 çıktı risk var mı acaba hala

 • blank
  Mart 28, 2020 tarihinde, saat 7:48 pm
  Permalink

  Selamlar Hatice sorduğun soruyu cevaplandırmıştım.

 • blank
  Mart 28, 2020 tarihinde, saat 7:48 pm
  Permalink

  Selamlar Sezgi, hayır hayatım kesinlikle hamile değilsin. Düzensiz adetlerde sen tam olarak yumurtlama günün ne zamandır bilemezsin. Böyle risklere girmeye gerek var mı ? Lütfen dikkatli ol ama kesinlikle hamile değilsin. Sevgiler.

 • blank
  Mart 28, 2020 tarihinde, saat 1:08 pm
  Permalink

  Merhabalar adetimden 16 gün sonra korumasız ilişkiye girdim yumurtlama döneminde ve ilişkiye girdikten 16 gün sonrada adet oldum normalde 1 hafta sürer 5 gün sürdü ve dün gelmesi gerekiyordu gelmedi hamile miyim?
  Bu arada düzensiz bir adet dönemim var

 • blank
  Mart 28, 2020 tarihinde, saat 6:16 am
  Permalink

  Merhabalar ben adetimden 16 gün sonra korumasız ilişkiye girdim ilişkiye girdikten 16 gün sonrada adetim geldi sizce hamile miyim? Normalde bugün gelmesi lazımdı ama gelmedi.

 • blank
  Mart 27, 2020 tarihinde, saat 11:26 am
  Permalink

  Selamlar Zeynnn,

  Hayatım adet olmuşsun bu tür bir durumda hamile kalma ihtimalin yok ki ?

 • blank
  Mart 27, 2020 tarihinde, saat 11:23 am
  Permalink

  Selamlar Dilekcim, Öncelikle ertesi gün hapları yüzde yüz korumazlar dünyadaki koruma oranı yüzde 50 seviyesindedir. Kanamanız gelmiş normal zamanında da adet olmuşsunuz sıkıntısızsınız yani hamile değilsiniz olamazsınız. Sevgiler.

 • blank
  Mart 26, 2020 tarihinde, saat 4:55 pm
  Permalink

  Selamlar, iliskiden sonraki 2.gun ertesi gun hapi aldim ve iliskiden 8-9 gun sonra normal zamaninda adet oldum yalniz kanamam az geldi. Hamile olma ihtimalim varmi? Acil cevap verebilirmisiniz?

 • blank
  Mart 21, 2020 tarihinde, saat 6:29 pm
  Permalink

  Merhaba
  İlk ilişki yasadım eşim içime bosalmadı kanamam 3 gün sürdü hafif hafif sonrasında adet oldum ve normalinden cok fazla kan geldı 9 10 gun surdu hamıle gibi bir durum olma ıhtımalı varmıdır?

 • blank
  Mart 3, 2020 tarihinde, saat 2:25 pm
  Permalink

  Selamlar Ayşecim,

  Ertesi gün hapları da yüzde yüz korumaz ancak yüzde elli korur bundan bilgin olsun. Senin durumunu değerlendirdiğimizde adet olduğun ortada dolayısı ile kan testi de negatif çıkmış üstüne görme diye bir şeyin söz konusu değil. Emin ol hamile değilsin. Sevgiler hayatım ama dikkatli ol lütfen.

 • blank
  Mart 3, 2020 tarihinde, saat 1:30 pm
  Permalink

  merhaba ben Adetim ertesi gün diye korunmadan ilişkiye girdim fakat adetim 6 gün gecikti içime boşalma oldu az miktarda ama 6 gün sonra hasta oldum ve 3. Gün kesilme oldu 4. Gün az miktarda yine kan geldi adetimden önce test yaptım negatif çıktı fakat üstüne görme olur diye korkuyorum sizin beni açıklığa kavuşturacak bi yorumunuz var mi

 • blank
  Ocak 7, 2020 tarihinde, saat 7:17 pm
  Permalink

  Selamlar, hayır tabiki adet olmaya olmuşsunuz hamilelik için riskiniz sıfır malesef hamile olamaz ve kalamazsınız.

 • blank
  Temmuz 18, 2018 tarihinde, saat 10:50 pm
  Permalink

  Mrb. Adet günüme 1 hafta vardı ve ilişkiden 5 saat sonra adet oldum hamile kalma riskim var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.