İlişkiden hemen sonra adet oldum hamilemiyim ?

İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım? Adet gördüğü halde bir çok kadının aklında acaba kuşkusu olabilir. Daha önceki makalelerimizde gebeliğe en elverişli günleri,gebe kalınacak günleri ve gebeliğin nasıl oluştuğu ile ilgili bilgiler vermiştik. Bu başlık altın dan bir takım bilgileri yeniden yineleyeceğiz.

Gebe kalmak için bir takım koşulların sağlanması lazım. Gebeliğin oluşması için kadının sağlıklı ve kaliteli yumurtaya erkeğin ise iyi bir sperme sahip olması lazım. Hamile kalmak öyle sanıldığı gibi ne kolay nede zordur. Gebe kalmaya en verimli gün yumurtlamadan önceki günler ve yumurtlama dönemidir. Düzenli adet gören kadınlarda yumurtlama iki adet ortasın da gerçekleşir. Yumurtlama dan sonra 12-24 saat içinde döllenme gerçekleşmez ise yumurta etkisiz hale gelir ve ölür. Yumurtlama dönemi bazı adımları izleyerek saptanabilir. Lakin yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiğini yinede siz kesin olarak anlayamazsınız. Ancak bir ultrason yumurtlamanızın gerçekleşip gerçekleşmediğini gösterebilir. Gebelik kategorimizi inceleyerek yumurtlama gününe dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

SORU :

Adetimden iki gün önce eşimle ilişkiye girdim korunmadan hamile kalırmıyım ?
Bu sorunun kesin yanıtı ne evettir ne de hayırdır. Ovülasyon beklenilen dönem dışın da gerçekleşebilir. Düzensiz ovülasyon ile dönemin her hangi bir yerinde hamile kalınabilir.

SORU :

Adetime 1 hafta kala ilişkiye girdim adet günüm geldi bir kaç damla lekem oldu kanama tam olmadı. Test yaptım ikinci çizgi silik çıktı hamile kalmış olabilir miyim ?

Evet hamile kalmış olabilirsiniz. Gördüğünüz lekelenme yerleşme kanaması olabilir. Gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması da gebeliği gösteriyor. Fakat unutulmamalıdırki her lekelenme gebelik kaynaklı değilidr. Testlerde bazı sebeplerden dolayı hatalı sonuç verebilir. Bu durum da yapılması gereken hcg testidir. Hcg testi gebe olup olmadığınız hakkın da % 100 netice verecektir.

Yumurtlama belirtileri

Yumurtlamanın gerçekleştiğine dair belirtiler ise şunlardır. Bu dönemde kasıklarınız da tuhaf ağrılar sancılar olabilir. Vajinal akıntınız artmış olacaktır. Genelde esnek ve su gibi berraktır. Gögüsleriniz hassaslaşır , cinsel istekte artış olur. Vücut ısınız da biraz artacaktır. Bunların dışında ovülasyon günlerini gösteren kitler vardır. Bu kitleri kullanarak bereketli günlerinizi belirleyebilirsiniz.

Yumurtlama düzensiz gerçekleşebilr. Adetten bir kaç gün önce olabilir. Bu dönemde birliktelik olursa üreme ile ilgili bir problem yoksa gebe kalınabilir. İlişkiden hemen sonra adet olursanız gebe kalmazsınız. Adetinize daha uzun bir süre varken ilişkiden hemen sonra kanama görmeniz rahimle ilgili problemlerden kaynaklanabilir. Rahmin tramvaya maruz kalması,vajinal fissür,rahim yaraları,polipler kistler, miyomlar enfeksiyonlar kanamaya neden olabilir. Tedavi edilmezlerse ciddi durumlar gelişebilir.

Genelde menpoza yeni girenlerde vajinal kuruluktan dolayı ilişki sonrası kanamalar olabilmektedir. Adet döneminize daha varken , İlişkiden hemen sonra kanama görürseniz mutlaka bir hekime görünün. Adetinize 1-2 gün kala ilişkiye girdiniz ve bir kaç damla kanamanız oldu devamı gelmedi. Bu kanama yerleşme kanaması olabilir. Bu durum da yapmanız gereken gebelik testi olmalıdır. Cinsi münasebet sonrası adet olmanız % 100 hamile olmadığınız anlamına gelmiyor.

Sevgili okurlar İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım? Adlı makalemizi incelediniz. Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

blank
blank

152 thoughts on “İlişkiden hemen sonra adet oldum hamilemiyim ?

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:31 am
  Permalink

  Hayır hayatım hamile değilsin anal ilişki ile hamilelik olmaz zaten adet olmuşsun sıkıntı yapma ihtimal yok.

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:27 am
  Permalink

  Rahatla tabiki adet olmuşsun ikinciyi bekliyorsun hamile kalma ihtimalin yok değilsin yani.

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:26 am
  Permalink

  Selamlalr Elilfnaz, hayır hayatım böyle hamile kalamazsın adet olmuşsun yaşadığını düşündüğün belirtiler hamilelik değil bilgin olsun.

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:25 am
  Permalink

  Hayır böyle hamile kalma ihtimaliniz sıfır yok yani.

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:25 am
  Permalink

  Çok nadir durumlarda bunun örnekleri var ama çok çok çok az

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:25 am
  Permalink

  Kullanılacak her türlü ilaç ağrı kesici ve stres durumu adet döngünüzü değiştirir hayır hamile değilsiniz.

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:24 am
  Permalink

  Selamlar Mesut, hayır hamile kalma riski yok adet olmuş sıvıya vs takmayın asla hamile değil.

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:22 am
  Permalink

  Selamlarl Yaşar,

  2 kere adet olmuş sıfır sıkıntı hamile olma ihtimali yok ama lütfen dikkat et sürtünmeden ya da vajina ağzına gelen meniden de hamile kalma ihtimali düşük olsada var daha dikkatli olun lütfen.

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:21 am
  Permalink

  Selamlalr gizem parçalı şekilde miydi nasıl tam olarak anlatırsan yardımcı olalım sanada.

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:20 am
  Permalink

  Selamlar, mikrop olabilir başka nedenleri olabilir ama bu nedenler arasında hamilelik yok bilginiz olsun. doktora görünmeniz gerekiyor. buradan anlayamayız.

 • blank
  Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:18 am
  Permalink

  Selamlar esila hayır hayatım böle irşey söz konusu olmaz hamile kalamazsın bu şekilde.

 • blank
  Nisan 9, 2020 tarihinde, saat 3:02 pm
  Permalink

  İyi gunler sevgilimle kiyafetlerimiz warken sürtnduk ve bosaldi spermler onun için camasirindan kotundan gecip benim kyafetlerimide gecip vajinaya ulasabilirmi iliskiden dort gun sonra adet oldum ama gunumden once oldum risk warmidir

 • blank
  Nisan 9, 2020 tarihinde, saat 12:00 am
  Permalink

  Ilk iliskimi yaşadıktan 10 gün sonra adet oldum. Adetim gecikti 7 gün sürdü ve sonrasinda 6 7 gün kahverengi akintim oldu. Akintinin sebebi nedir?

 • blank
  Nisan 8, 2020 tarihinde, saat 2:53 am
  Permalink

  Merhaba eşimle biz ilişkiye girdik içime boşalma çok az bir miktarda oldu ve ben 1 hafta 10 gün sonra adet oldum adet geçtikten bir kaç gün sonra uyandığımda lavaboya gittiğimde işte kahverengimsi gibi kana benzer parçalar geldi hamile olabilir miyim ?

 • blank
  Nisan 7, 2020 tarihinde, saat 12:33 pm
  Permalink

  İyi günler ben kiz arkadaşımla bi ilişki yaşadım Şubat ayında 3 şubatta adeti bitti 8 subattan 15 Şubat a kadar sürtünerek ilişki yaşadık kiz arkadasım bakire hiç bi şekilde girme olmadı sadece vajina kısmına men bulaşmıştır diye düşünüyorum Şubat ayında 23 şubatta adet oldu tekrar 28 de bitti ilk adeti bu oldu 2 ci adet i 20 Mart oldu 25 Mart bitti hamilelik riski yoktur değil mi maglum virusten dolayı dışarı çıkamıyor test de alamıyor özetle tam bi birleşme olmadan 2 defa adet gördü hamile olamaz değil mi günlerdir uyuyamıyorum lütfen cevaplarmısınız

 • blank
  Nisan 5, 2020 tarihinde, saat 10:18 pm
  Permalink

  Merhabalar nişanlımla korunmasız ilişki sonrası boşalma Olmadan Geri çekip kendim boşaldım Fakat okuduğum kadarıyla zevk suyu gelme ihtimalinden Dolayı kaçmıştır diye Ella ertesi gün Hapı kullandı (1 saat sonra ) yaklaşık 13-14 gün sonra adetinden 2 gün erken normal Adet gördü Artık Hamilelik riski var mı? Bir de Öncesinde beyaz kokusuz Bir sıvının geldiğini söyledi

 • blank
  Nisan 5, 2020 tarihinde, saat 10:12 pm
  Permalink

  Merhaba. 3 mart tarihinde erkek arkadaşımla ilişkiye girdim. İlşkiden 3 gün sonra ise regl oldum. Bu ay reglm 3 gün geçikti. Hamile miyim bu ay neden gecikti ?

 • blank
  Nisan 5, 2020 tarihinde, saat 4:55 pm
  Permalink

  Birde hamileyken adet görenler warmis ki buda doguma kadar surebiliyormus bu dogrumu

 • blank
  Nisan 5, 2020 tarihinde, saat 4:52 pm
  Permalink

  Meraba sevgilimim eline sperm bulasti ve vajinamla temas etti uzerinden iki kez regl oldum risk. Warmidir

 • blank
  Nisan 5, 2020 tarihinde, saat 3:49 am
  Permalink

  Merhaba ilişkiye girdiğim sırada yanlış korunma sebebiyle eşim içime boşaldı hemen bir saat içinde ertesi gün hapı kullandım ilişkiden iki gün sonra ise regl oldum fakat reglim normalde 5 gün sürerken 8 gün sürdü. Bu olayın ardından 15 gün geçti ve birkaç gündür göğüslerimde ağrı ve dolgunluk var ayrıca yapışkan bir akıntım var sizce hamile kalma riskim var mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.