İlişkiden hemen sonra adet oldum hamilemiyim ?

İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım? Adet gördüğü halde bir çok kadının aklında acaba kuşkusu olabilir. Daha önceki makalelerimizde gebeliğe en elverişli günleri,gebe kalınacak günleri ve gebeliğin nasıl oluştuğu ile ilgili bilgiler vermiştik. Bu başlık altın dan bir takım bilgileri yeniden yineleyeceğiz.

Gebe kalmak için bir takım koşulların sağlanması lazım. Gebeliğin oluşması için kadının sağlıklı ve kaliteli yumurtaya erkeğin ise iyi bir sperme sahip olması lazım. Hamile kalmak öyle sanıldığı gibi ne kolay nede zordur. Gebe kalmaya en verimli gün yumurtlamadan önceki günler ve yumurtlama dönemidir. Düzenli adet gören kadınlarda yumurtlama iki adet ortasın da gerçekleşir. Yumurtlama dan sonra 12-24 saat içinde döllenme gerçekleşmez ise yumurta etkisiz hale gelir ve ölür. Yumurtlama dönemi bazı adımları izleyerek saptanabilir. Lakin yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiğini yinede siz kesin olarak anlayamazsınız. Ancak bir ultrason yumurtlamanızın gerçekleşip gerçekleşmediğini gösterebilir. Gebelik kategorimizi inceleyerek yumurtlama gününe dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

SORU :

Adetimden iki gün önce eşimle ilişkiye girdim korunmadan hamile kalırmıyım ?
Bu sorunun kesin yanıtı ne evettir ne de hayırdır. Ovülasyon beklenilen dönem dışın da gerçekleşebilir. Düzensiz ovülasyon ile dönemin her hangi bir yerinde hamile kalınabilir.

SORU :

Adetime 1 hafta kala ilişkiye girdim adet günüm geldi bir kaç damla lekem oldu kanama tam olmadı. Test yaptım ikinci çizgi silik çıktı hamile kalmış olabilir miyim ?

Evet hamile kalmış olabilirsiniz. Gördüğünüz lekelenme yerleşme kanaması olabilir. Gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması da gebeliği gösteriyor. Fakat unutulmamalıdırki her lekelenme gebelik kaynaklı değilidr. Testlerde bazı sebeplerden dolayı hatalı sonuç verebilir. Bu durum da yapılması gereken hcg testidir. Hcg testi gebe olup olmadığınız hakkın da % 100 netice verecektir.

Yumurtlama belirtileri

Yumurtlamanın gerçekleştiğine dair belirtiler ise şunlardır. Bu dönemde kasıklarınız da tuhaf ağrılar sancılar olabilir. Vajinal akıntınız artmış olacaktır. Genelde esnek ve su gibi berraktır. Gögüsleriniz hassaslaşır , cinsel istekte artış olur. Vücut ısınız da biraz artacaktır. Bunların dışında ovülasyon günlerini gösteren kitler vardır. Bu kitleri kullanarak bereketli günlerinizi belirleyebilirsiniz.

Yumurtlama düzensiz gerçekleşebilr. Adetten bir kaç gün önce olabilir. Bu dönemde birliktelik olursa üreme ile ilgili bir problem yoksa gebe kalınabilir. İlişkiden hemen sonra adet olursanız gebe kalmazsınız. Adetinize daha uzun bir süre varken ilişkiden hemen sonra kanama görmeniz rahimle ilgili problemlerden kaynaklanabilir. Rahmin tramvaya maruz kalması,vajinal fissür,rahim yaraları,polipler kistler, miyomlar enfeksiyonlar kanamaya neden olabilir. Tedavi edilmezlerse ciddi durumlar gelişebilir.

Genelde menpoza yeni girenlerde vajinal kuruluktan dolayı ilişki sonrası kanamalar olabilmektedir. Adet döneminize daha varken , İlişkiden hemen sonra kanama görürseniz mutlaka bir hekime görünün. Adetinize 1-2 gün kala ilişkiye girdiniz ve bir kaç damla kanamanız oldu devamı gelmedi. Bu kanama yerleşme kanaması olabilir. Bu durum da yapmanız gereken gebelik testi olmalıdır. Cinsi münasebet sonrası adet olmanız % 100 hamile olmadığınız anlamına gelmiyor.

Sevgili okurlar İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım? Adlı makalemizi incelediniz. Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

İlişkiden hemen sonra adet oldum hamilemiyim ?” için 146 yorum

  • blank
   Mayıs 13, 2020 tarihinde, saat 9:57 pm
   Permalink

   İlişkiden sonra adet oldum hamilemiyim

   Yanıtla
 • blank
  Mayıs 9, 2020 tarihinde, saat 11:19 pm
  Permalink

  Anal ilişkiden bir hafta sonra adetim oldum sence hamilemiyim

  Yanıtla
  • blank
   Mayıs 19, 2020 tarihinde, saat 4:09 am
   Permalink

   Selamlar Seher cevap bekliyorsun biliyorum gecikmeler yaşıyoruz korona günlerinde ama anal ilişkiden hamile kalamazsın hamile değilsin.. Zaten adette olmuşsun hayatım sıkıntı yapma değilsin.

   Yanıtla
 • blank
  Mayıs 6, 2020 tarihinde, saat 2:06 am
  Permalink

  Merhabalar iyi günler. Ocak ayında nişanlımla sürtünme yoluyla bir ilişkiye girdik ve ben Şubat ve Mart ayında regl oldum yani kanamam oldu ve regl olduğunu düşünüyorum fakat şu an Mart ayından sonra bir daha regl olmadım hiç bir belirtide yok hamilelik riski var mıdır yoksa iki aydır regl olmamamın sebebi nedir acaba?

  Yanıtla
 • blank
  Mayıs 1, 2020 tarihinde, saat 2:16 pm
  Permalink

  Sevgilim ile ilişkiye girdikden 9 gün sonra adet oldu . Adet oldugundan sonra bir ilişki yaşamadık ve şuan adeti 3 4 gün gecikti . Hamile olma ihtimali var mıdır acaba . Teşekkürler

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 29, 2020 tarihinde, saat 3:37 pm
  Permalink

  kafayı yemek üzereyim… sevgilimle korunmasız ilişkiye girdim ,geri çekildiğini söylüyor ve 2 gün sonra(yani tam 38 saat sonra ) regl oldum. Şuan reglimin birinci günündeyim ve ertesi gün hapı alsam mı diye düşünüyorum. Üstne görme durumu olabilir mi? İlaç almalı mıyım ? Almak için az zamanım kaldı ..lütfen cevaplarınızla yardım edin

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 29, 2020 tarihinde, saat 8:03 am
  Permalink

  Merhabalar. Mart ayında değilimden tahmini 7-8 gün önce ilişki yaşadım. 20 martta adet olmam gerekirken aile evine dönüş gibi bir sürü sebepten 5 gün geç regl oldum bu durum beni strese söktü ve 2 gün gecikmişken hamilelik testi yaptım negatif çıktı. Bu ay ayın 22 sinde regl olmam gerekirken ayın 29 ü oldu 7 gün gecikti hala regl olamadım. En son ilişkimizden beri(martta olduğum reglden önce) hiç ilişkiye girmedik. Hava değişimi, rutin değişikliği, uyku bozukluğu sınır stres hepsini yaşıyorum hamile olma ihtimalim sıfırdır değil mi? Bu faktörler sebebi ile reglimin bu kadar geciktiğini bilsem de kendimi rahatlatamıyorum, ne yapmalıyım? Sizce hamile miyim?

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 28, 2020 tarihinde, saat 4:06 am
  Permalink

  Hocam adet olmama bir gün vardı ben eşimle korumasız ilişki yaşadım hemen o an arkasından adet oldum hamile kalabilirmiyim.hocam lütfen cevap

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 27, 2020 tarihinde, saat 8:44 am
  Permalink

  Sürtünme yoluyla ilişkiden 3 hafta sonra olmam gereken günümden 2 gün gecikmeyle regl oldum. Kahverengi akıntıyla başladı 2 gün. Ama sonra 3 gün normal kanama oldu. Hamilelik ihtimali var mıdır? Kanama boyunca 3 4 kez kalın pıhtı parçası geldi. Sorun yoktur değil mi

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 25, 2020 tarihinde, saat 8:51 pm
  Permalink

  Bişey sormak istiyorum ama cevap verirmisiniz lütfen ilişkiden 12 gün sonra adet görmek hamilelik riski var mıdır 2.inci adet çok gecikti

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 24, 2020 tarihinde, saat 9:29 pm
  Permalink

  Merhaba erkek arkadaşımla seviştik fakat cinsel ilişki yaşamadık.Kıyafetler üstümüzden çıkmadı.Erkek arkadaşım elini çıplak kalçama koydu.Her hangi bir şekilde vajinaya sperm kaçmasından korkuyorum.2 ay adet oldum fakat bu ay 6 gün gecikti.Bu ay baya stres üzüntü yaşadım acaba ondan mıdır bilmiyorum ama çok korkuyorum kimseye anlatamıyorum.Önceki aylarda 2 gün gecikmeli gelmişti normal adet olmuştum.Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim.teşekkürler

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 24, 2020 tarihinde, saat 9:12 pm
  Permalink

  Merhaba erkek arkadaşımla seviştik fakat cinsel ilişki yaşamadık.Kıyafetler üstümüzden çıkmadı.Erkek arkadaşım elini çıplak kalçama koydu.Her hangi bir şekilde vajinaya sperm kaçmasından korkuyorum.2 ay adet oldum fakat bu ay 6 gün gecikti.Bu ay baya stres üzüntü yaşadım acaba ondan mıdır bilmiyorum ama çok korkuyorum kimseye anlatamıyorum.Önceki aylarda 2 gün gecikmeli gelmişti normal adet olmuştum.Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim.teşekkürler

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 24, 2020 tarihinde, saat 8:41 pm
  Permalink

  Merhaba ben cinsel ilişi yaşamadım fakat kafama çok taktığım için sormak istedim.Erkek arkadaşımla yakınlaştık fakat bir şey yaşamadık üstümüzden kıyafetler çıkmadı.Erkek arkadaşımın tuvaletine gittim o kadar.Fakat her hangi bir şekilde sperm gelmesinden korkuyorum.Cinsel ilişki olmadı.2 ay adet gördüm fakat bu ay 6 gün gecikti.Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok ama çok mutlu olurum çok korkuyorum sürekli aklımda bu durum

  Yanıtla
  • blank
   Nisan 24, 2020 tarihinde, saat 8:50 pm
   Permalink

   Cinsel ilişkim olmadı fakat erkek arkadaşım vajina elini yıkayım hafif dokundu hissetmedim bile bu olaydan sonra adet oldum.2 ay adet oldum bu ay 6 gün gecikti bu ayım stresli üzüntülü geçti baya.Hamileyim diye çok korkuyorum bir yerden bulaşmışdır diye korkuyorum.Kimseye anlatamıyorum.Cevap verirseniz yardım ederseniz gerçekten çok mutlu olurum teşekkürler.

   Yanıtla
 • blank
  Nisan 24, 2020 tarihinde, saat 2:03 am
  Permalink

  Merhabalar, nişanlımla adetimden 1 gün önce ilişkiye girdik içime boşaldığı için 1 saat sonra ertesi gün hapı ella kullandım 2.günü normal bir şekilde adet oldum. Sizce hamile kalmış olabilir miyim?

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 24, 2020 tarihinde, saat 2:03 am
  Permalink

  Kız arkadaşımla 27 martta ilişkiye girdik 30 martta ella ertesi gun hapi aldı 1 nisanda adet oldu normal sekilde ama bizim kafamızda soru işareti kalıyor baya stres yapmış durumdayız rüyasında hamile oldugunu goruyor yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 22, 2020 tarihinde, saat 1:12 pm
  Permalink

  Biraz once de yazmistim biraz uzun olmustu ama kusura bakmayin.
  Antibiyotigi iliskiden bir hafta sonra falan icmistim yarim saate kalmadan sancim basladi diger gun adet oldum bes gun surdu.
  Ve o gunden beri hala arada sancim gelip.gidiyor belimin agrisi ilk zamanlar vardi ama su an arada sagda bazen solda sancim oluyor adet sancisi gibi.
  Erken adet olmam antibiyotikten olabilir mi
  Ayrica adetten sonra neden hala sancilarim arada hafif hafif devam ediyor korkuyorum hamile miyim diye
  Adet kanamasi olduguna eminim erken oldu yani onceki adet kanamamdan 12 gun sonra falan oldu ama daha zamani vardi offf yardim edin 😭

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.