Kuru ciltler ve sivilceli ciltler için kil maskesi

Tüm bayanların hayalidir en güzel cilde sahip olmak.Cilt güzelliği için eli titremeden müthiş paralar harcar .Güzellik salonlarına

açıkçası kişisel maske uygulamaları için gidilmesi taraftarı değilim.Ama onun dışındaki işlemler  için mutlaka gidilmesi gerektiği kanısındayım.

 

Sevgili hanımlar duru bebeksi cilde sahip olmak için güzellik merkezlerine para bayılmanıza hiç gerek yok.Sizlere vereceğim maske tarifleriyle  bebeksi mermer gibi bir cilde kavuşacaksınız.

 

 

Cilt bakımı kadar doğru cilt bakımı uygulamakta son derece önemlidir.Her cilt tipi için uygun olan  maskeler yapılmalıdır yoksa cildi tahriş edebilir lekelenmeye sebebiyet verebilir.Şimdi sizlere tüm cilt tipine uygun kil maskesi hakkında bilgiler vereceğim.

 

Kuru ciltler ve sivilceli ciltler için kil maskesi

 

Özellikle sivilcesi olanlar,kırışıklık sorunu yaşayanlar,gözenekleri derin olanlar kil maskesiyle kusursuz bir cilde sahip olucaksınız.Cildi güzelleştirmek için kullanabilecek doğal madde çeşitlerinin arasında kil, muhtemelen en etkilisi..Tek başına veya diğer maddelerle karışık olarak kullanılan kil, her tür cildi temizler, sıkılaştırır ve besler, toksinleri atar.Cildin yağdan arınmasına yardımcı olur.

 


 Kil maskesinin yapılışı oldukça kolaydır.Kil iki renklidir koyu yeşil ve beyaz. Bunların çoğunun özelliği toplandığı yöreyle ilgili.Cilt maskesi için beyaz  olanı tavsiye ediyorum.Etkili olması için bir kil maskesi, haftada en az bir kez uygulanmalıdır .Kil maskesini kolaylıkla yapabileceksiniz.


SİVİLCESİ OLANLAR İÇİN 


2 Yemek kaşığı beyaz kil
Krem kıvamına getiricek miktarda su.
Su ve kili karıştırın krem yoğunluğunu alınca temizlenmiş yüzünüze sürün.15 dakika bekletin.Yıkadıktan sonra yüzünüze sade maden suyuna bandırılmış pamuğu sivilce olan yerlere sürün.Bu işlemi haftada 2 defa yaparsanız sivilce ve lekelerinden kurtulursunuz

.


KURU CİLDİ OLANLAR İÇİN KİL MASKESİ


Cildi kuru olan bayanlar  vereceğim maskeyle cildiniz ipeksi bir yumuşaklık kazanıcak.
2 Yemek kaşığı kil
1 çay kaşığı zeytinyağı
Krem kıvamını alıcak kadar su.

 

Suyu kili yağı karıştırın krem kıvamını alınca yüzünüze uygulayın .Bekleme süresi 20 dakikadır.İşlam sonrası yüzünüze kesinlikle sabun sürmeyin.Duru suyla yıkayın.Dışarıya çıkacaksanız güneş koruyucu sürün..Evet sevgili hanımlar  çok paralar bayılmadan güzelleşmek mümkün.Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle,sevgiyle kalın

2015-08-21


Tarlusal ilaç ne için kullanılır?

Tarlusal ilaç ne için kullanılır?

Bu konu tarlusal ilaç hakkında bilgiler vermektedir

Bronz bir ten için yapılması gerekenler

Bronz bir ten için yapılması gerekenler

Bu konu Bronz bir ten için yapılması gerekenler hakkın da bilgiler vermektedir.

Güneş lekesi için öneriler

Güneş lekesi için öneriler

Bu konu Güneş lekesi için öneriler hakkın da bilgiler vermektedir.

Yumurtlama için nasıl beslenmeli ?

Yumurtlama için nasıl beslenmeli ?

Bu konu Yumurtlama için nasıl beslenmeli hakkın da bilgiler vermektedir.

Kirpikler için bakım önerileri

Kirpikler için bakım önerileri

Bu konu Kirpikler için bakım önerileri hakkın da bilgiler vermektedir.

Saç dökülmesi için bakım önerileri

Saç dökülmesi için bakım önerileri

Bu konu , Saç dökülmesi için bakım önerileri hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :