gebe

Nasıl hamile kalınır?

Nasıl hamile kalınır, hamile kalınmak için yapılması gerekenler beslenme ve yapılacakların tamamını yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde çocuk sahibi olamayan çiftlerin sayısı her gün biraz daha artıyor.Bunun nedeni ,çeveresel faktörler,yaşam koşulları,stres,beslenme,hormonal dengesizlikler vs..

Bir çok çift

tarafından hamilemiyim.org sayfamıza hiç bir sorunumuz yok doktora gittik ama her türlü denemelerimize rağmen gebe kalamıyorum ne yapabilirim diye sorular  soruyor.Bizde nasıl hamile kalınır ,hamile kalmak için neler yapılmalı sizler için araştırdık.Hamile kalmanın yolları ve öneriler tüm detaylarıyla yazımızda.

Eğer yeni evliyseniz  ve nasıl hamile kalacağınızı bilemiyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı öneriyoruz.Her şeyden önce stresten uzak durun ve beslenme alışkanlığınızı düzene sokun.Stres gebe kalmaya engel teşkil eder.İlişkiye girdiğiniz dönemlere yani ovülasyon günlerinizi takip edin.Mutlaka her ay mens dönemlerinizi kaydedeceğiniz bir ajanda ayarlayın.Gebe kalma şansını arttırmak için düzenli bir cinsel yaşam ve haftada en az 2-3 ilişki olmalıdır. Daha seyrek olan ilişkilerde de elbette gebelik oluşabilir ama olasılık daha az olacaktır.  Bu şekildeki çiftlerin %70'i 6 ay içinde gebelik elde eder tabi gebeliğe engel bir durum yok ise.

Bu arada; ilişki sırasında kayganlaştırıcı olarak tükürük veya diğer krem vs. gibi maddelerin kullanılması spermlere zarar vererek hamileliği zorlaştırabilir.Halk arasında misyoner pozisyonu olarak isimlendirilen pozisyonun hamile kalabilmek için en iyi pozisyon olduğu  söylensede sağlıklı bir üreme yapısına çift olarak sahipseniz her türlü pozisyonda gebe kalırsınız.Tabi bizim size tavsiyemiz sırt üstü pozisyon alın ve en az yarım saat uzanın.İlişki sonrası ayağa kalktığınızda spermler yer çekiminin etkisiyle geri akıcaktır panik yapmayın giden gitmiştir .

Eğer 1 yıl içinde çocuk sahibi olamazsanız mutlaka hekime görünün.  Çiftlerin %15 inde 1 yılın sonunda gebelik olmaz. Bu çiftlerin infertilite araştırılması açısından hekime müracaatı gerekir. Dileyen herkesin anne olması temennisiyle ,sağlıkı mutlu günler diliyoruz.

2015-12-24


Hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım diyenlere bilgiler

Hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım diyenlere bilgiler

Hamile kalamıyorum, hamile kalmak istiyorum nelere dikkat etmem gerekir nasıl bir yol izlemeliyim ? Hamileliğin bir süreç

Hamile kalınan ay nasıl hesaplanır ne demek ve hesaplama yöntemleri hakkında bilgiler

Hamile kalınan ay nasıl hesaplanır ne demek ve hesaplama yöntemleri hakkında bilgiler

Hamile kalınan ay ne demek ? Bu hamile kalınan ay hesaplama işlemi nasıl yapılır nasıl hesaplanır

Hamilelikte nasıl beslenmeli nasıl beklenmeliyim sorularınıza cevaplar.

Hamilelikte nasıl beslenmeli nasıl beklenmeliyim sorularınıza cevaplar.

  Hamilelikte beslenme listesi ve hamilelikte nasıl beslenilir ? Sevgili hamilemiyimhesaplama.com misafirleri ve sevgili anne adayları... Büyük uğraşlar

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Hamilemiyim - Gebemiyim nasıl anlarım ? Net bulgular ve net belirtiler nelerdir ? Hamile olduğunu en

Evde kaş nasıl alınır?

Evde kaş nasıl alınır?

Bir kadının yüzüne anlam katan saçları ve kaşlarıdır.Özelliklede kaş şekli çok önemlidir.Yanlış alım yüzünüzde farklı ve


Yorum Gönder