Ödeme ne iyi gelir ?

Bu konu ödeme ne iyi gelir hakkında bilgiler vermektedir.

Ödem  ellerde yüzde bacaklarda vücudun  belli bölgelerinde görülen şişlik.Özellikle bayanların müzdarip olduğu bu sorun bir çok kişinin maruz kaldığı

bir problemdir.Ödem vücudun su toplamasıdır.Ödemin nedenleri  aşırı tuz tüketimi ve hareketsizlik tir.Bir çok kişi için estetik görünüm açısından problem olarak görülen ödem  ciddi bir rahatsızlıklara da yol açabilir.Yazımızın devamın da ödem ve ödeme iyi gelen besinler  yer alıcaktır.

Sabah kalktığınızda şiş gözler,ellerde ve ayaklarda şişmeler var ise vücudunuzda ödem var demektir.Vücudun her hangi bir yerinde ani gelişen şişlik yani ödem söz konusu ise zaman kaybetmeden ilk etapta hekime görünülmelidir.Hekim kontrolü ve muayenesi ödemin nedenlerini  netleştirecektir.


Özellikle bayanlarda görülen ödem gebelikte en sık rastlanılan sağlık sorunlarından biri.Gebelikte görülen ödem hormonal değişikliklerden kaynaklanmaktadır.Yukarıda belirttiğimiz gibi ödeme neden olan durumlar ancak hekim muayenesi ile netleşebilir.Ödem normalde bulunması gereken sıvının fazla görünmesidir.Başılıca nedeni hareketsizlik ve aşırı tuz  tüketimi olan ödem , kalp hastalıklarında,böbrek yetmezliklerinde,karaciğer hastalıklarında,varislerden ,gebelikten,romatizmadan ve kullanılan bazı ilaçlardan ötürü olabilir.

Bunların dışında ödem sıcak havalarda vücudun  su ve tuz tutulumun dan ötürü karşımıza sıkça çıkmaktadır.Şayet çok sık tuz tüketiyor ve hareketsiz kalıyorsanız ödem kaçınılmaz bir sorun olucaktır.Bu noktada tuzu azaltmalı ve egzersizler ,yürüyüşler yapılmalıdır.Günlük gereksinimden fazla alınan tuz, ödem oluşumunu hızlandırır.Ayrıca sigara ve alkol kafeinli içeceklerde ödem yapabilir.

Peki ödemi atmak için ne yapmalı ?

Ödemi atmak için bitkisel çaylardan faydalanmak en doğrusu.Bunlar,yeşil çay,siyah çay ,adaçayı,ıhlamur,biberiye,rezene,nane çayı ödem atıcı çaylardır.Bu çayları tüketirken tuzu azaltmalı,bol yürüyüş yapmalısınız.Posalı besinleri tüketmeniz,karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.Fazla kilolarınız var ise ideal kiloya inmeye gayret gösterin.Ayrıca ödemi basit bir rahatsızlık gibi görmeyin.Mutlak surette hekime danışın.Ödemin altında ciddi rahatsızlıklar yatabilir.Verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tedavi yerine geçmez.Sağlıklı günler diliyoruz.

2016-06-17


Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama dönemi belirtileri Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3 - 4 aylık olan bebeğe neler verilmeli ? Bebek menüsü örneği ve bilinmesi gerekenleri sizlere

Beta HCG testi örneği

Beta HCG testi örneği

Beta hcg testi örneği - Beta hcg testinden hamile olduğumuzu nasıl anlarız ? Kanda gebelik haftası

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamıyorum neden ? Ne Yapmalıyım ? Hamile kalamamanın birbirinden çok nedeni var kızlar. Yumurtlama döneminizi kaçırmanız,


Yorum Gönder

Etiketler :