Rahim iltihabına ne iyi gelir ?

Bu konu rahim iltihabına ne iyi gelir hakkın da bilgiler vermektedir.

Kadın hastalıkların da en sık rastlanılan problemler den biridir rahim iltihabı. Kadınların nerdeyse yarısın da bu rahatsızlık görülür. Nedeni

çeşitli bakterilerin enfeksiyona yol açmasıdır.

 

Rahim iltihabı tedavi edilen bir  kadın hastalığıdır. Belirtileri vajina dan gelen kötü koku, sarı  akıntı , yeşil akıntı , lekelenme , kaşıntı , yanma , ara kanamalardır. Tedavi edilmediği zaman gebe kalmaya da engel  teşkil eder.  Seksüel geçişli de olabilir. Özellikle bir den fazla  kişi ile birlikte olmayı örnek gösterebiliriz. Cinsel ilişki ile geçebilecek bur rahatsızlığı olanlar birliktelik esnasın da mutlaka prezervatif kullanmalıdır.

Rahim iltihabın da riskli durumlar vardır. Bu durumlar  vajinaya krem , tampon  ve sürekli vajinal duş yapmak. Ayrıca latex yada sperm allerjisi olanlar da risk gurubundadır. Latex prezervatiftebulunan bir maddedir. Prezervatif kullanımı sonrası tahriş, yanma , akıntı , lekelenme olursa prezervatif kullanımın dan kaçınılmalıdır.

Rahim iltihabı belirti verdiği gibi belirti vermeyebilirde.  Rahim iltihabın da ilk belirti  akıntıdır. Bu akıntı  adet döneminin hemen arkasın dan gerçekleşir. Aşırı kasık ve bel ağrısı , ilişki esnasın da ağrı , idrar yaparken yanma olması akla rahim iltihabını getirir. Rahim iltihabının tanısı jinekolojik muayene ile anlaşılır.  Muayene esnasın da  hekim vajinada kızarıklık   ve akıntı   ile teşhisi koyarken emin olmak için smear testi ister. Bu testin yanısıra  biyopsi ve kolonoskopi de istenebilir.

Rahim iltihabı kişinin günlük hayatını olumsuz etkilerken üreme üzerinde de olumsuz etkisini gösterir. Kronik rahim iltihapların da gebelik elde edilmeyebilri. Kısırlık endenlerin den rahim iltihabını gösterebiliriz. Rahim iltihabı  tedavisin de antibiyotik uygulanır ve tedavi olumlu sonuç verir. Rahim iltihabı  gebelikte görülürse tedavi eilmelidir .Aksi taktir de doğum esnasın da  enfeksiyon bebeğe geçebilir.

Rahim iltihabı  nın tedavisi olduğunu belirtmiştik. Tıbbi tedavinin yanın da bitkisel tedaviside mümkün. Rahim iltihabı olanların adaçayı tüketmesini öneriyoruz. Bu çay gün de iki defa tüketilirse olumlu sonuç alınır. Adaçayının yanısıra papatya çayıda tüketilebilir. Papatya çayının da iltihabı kurutucu etkisi vardır. Bu iki bitkinin aromasını sevmiyorsanız  alternetif olarak anason tüketebilirsiniz. Rahim iltihabı hakkında ki konumuzu incelediniz. Rahim iltihabı hakkın da merak ettiğiniz tüm soruları bu başlık altın dan bizlere yönlendirebilir, en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

2016-08-05


Rahim filmi korkulacak ağrılı bir işlemmi ?

Rahim filmi korkulacak ağrılı bir işlemmi ?

Bu konu Rahim filmi korkulacak ağrılı bir işlemmi hakkın da bilgiler vermektedir

Rahim kanseri nedenleri belirtileri ve tedavisi

Rahim kanseri nedenleri belirtileri ve tedavisi

Bu konu Rahim kanseri nedenleri belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler vermektedir.

Rahim ağzı yarası nedir , tedavisi nasıldır ?

Rahim ağzı yarası nedir , tedavisi nasıldır ?

Bu konu , Rahim ağzı yarası nedir , tedavisi nasıldır hakkın da bilgiler vermektedir.

Rahim filmi sonrası hamile kalma şansı nedir?

Rahim filmi sonrası hamile kalma şansı nedir?

Sayfamıza anne olmak isteyen bir çok bayan tarafından rahim filmi sonrası gebelik oranı nedir yönünde sorular

Rahim Ağzı Yaraları Nedenleri tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler.

Rahim Ağzı Yaraları Nedenleri tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler.

Rahim Ağzı Yarasının BELİRTİLERİ: Servisitin ilk belirtisi adet kanamasının bitişini takip eden dönemde ortaya çıkan vajinal

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik belirtileri ne zaman belli olur ? Hamile olduğumuzu ne zaman anlarız ? Gebelik ne zaman başlar


Yorum Gönder

Etiketler :