Rahmin ters durması nedir?

Bu konu ;Rahmin ters durması hakkında bilgiler vermektedir.

İlk defa jinekolojik muayeneden geçtiniz ve rahminizin ters olduğu söylendi.Bu durum sizde korku ve endişelere neden oldu ve sizi

internette araştırmaya itti.Rahmin ters durmasıyla ilgili sayısız konu incelediniz.Sizin merakınızı en doğru şekilde girdermek için bizde rahmin ters durmasıyla ilgili detaylı bir araştırma yaptık ve bu yazıyı hazırladık.Rahmin ters durması gebeliği engellermi,rahmin ters olmasının ne gibi sakıncaları var işte tüm merak edilenler burda..

 

 

 

Rahim, ön mesaneye doğru eğik bir pozisyonda durmaktadır. Fakat bazı kadınlarda rahim arkaya doğru ve yatık pozisyonda yer alır. Bu durum sizin gebe kalmanıza engel olmaz.Tıpkı sağ eli ya da sol eli kullanmak gibi veya saç, göz rengindeki farklılıklar gibi bir durumdur..Bazı durumlarda da rahim ters dönebilir zorlu bir doğum tüplerin enfeksiyonlanması,rahim içi yapışıklıklar..İşte bunların tedavi edilmesi gerekir.Ağrılı bir mens ,ağrılı bir cinsel ilişki ve kısırlığa neden olabilir.Burda kafanız karışmasın.Tüplere bağlı enfeksiyonlar kısırlık nedeni olabilir.Yoksa rahmin anotomik yapısı ters ise rahimde herhangi bir üremeyle ilgili sıkıntı yoksa kısırlık söz konusu olmaz..Ayrıca sonradan dönen rahim tedavi edilebilir.Tedavi edilmezse  gebelikte bebek kayıplarına yol açabilir.

 

 


Özetle Kadınların yüzde 20'sinde rahim ters durumdadır. Rahim farklı pozisyonlarda olabilir.Rahmin ters durmasını gerektirecek herhangi bir etken saptanmadığı takdirde normal bir vücut değişkenliği olarak kabul edilir .Rahmin ters olması gebeliğe engel değildir. Rahmi arkaya dönük olan bir kadını çocuk sahibi olamıyorsa, durumun sebebi başka alanlarda araştırılmalıdır..Rahimin ters durması beraberinde başka bir hastalık olmadığı sürece gebe kalmayı engelleyen bir durum olarak görülmemektedir.

2016-02-14


Sperm alerrjisi nedir?

Sperm alerrjisi nedir?

Bu konu sperm alerjisi hakkında bilgiler vermektedir

Lohusa humması nedir ?

Lohusa humması nedir ?

Bu konu lohusa humması nedir hakkın da bilgiler vermektedir.

Karbon peeling nedir ?

Karbon peeling nedir ?

Bu konu karbon peeling hakkın da bilgiler içermektedir.

Anoreksiya nervoza nedir ?

Anoreksiya nervoza nedir ?

Bu konu Anoreksiya nervoza hakkın da bilgiler vermektedir.

Lateks allerjisi nedir ?

Lateks allerjisi nedir ?

Bu konu Lateks allerjisi nedir hakkında bilgiler vermektedir.

Devic hastalığı nedir ?

Devic hastalığı nedir ?

Bu konu Devic hastalığı nedir hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :