Sarkan ve kırışan ciltler için maske tarifleri

 

Zamanla cilt değişime uğrayarak elastisini kaybeder.Yaşın ilerlemesiylekolejen üretimi azaldığından cilt sarkmaya ve kırışmaya başlıyor.Bu durumu önlemenin yolu

sadece güzellik merkezlerindeki müdahalelerle sağlanmıyor.Evinizde bulunan malzemelerle  bütçenizi sarsmadan  bakım yaparak sağlayabilirsiniz.Cilt sarkması ve kırışması için cilde iyi gelen bitkiler ve bitkisel cilt maskesi tariflermizi sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

Cildin yaşlanmadan da elastikiyetini kaybettiren bazı durumlar vardır.Güneş ışınlarına maruz kalmak,sigara içmek,az su içmek yaşın ilerlemesiye kolejen üretiminin azalması,alkol kullanımı,düzensiz beslenme ve uykusuzluk.Zamanla cildin kuruyup sarkmasına kırışmasına neden olur.

 

 Belirgin bir hal almaya başlayan bu durumla mücadele etmek için bazı önlemler almazsanız süreç normalden de hızlı ilerler. Ancak  bakım kürleri, doğru beslenme ve güneşten korunarak biz bu süreyi uzatabiliriz.Yani, cildimizin yaşlanmasını geciktirebiliriz.. Düzenli olarak yüz jimnastiği yapmak cilt sarkması sorununu kontrol etmek ve geciktirmek açısından faydalıdır.Bunların etkisini azaltmak ve cildin eski elastikiyetini kazanması için uygulayabileceğiniz maske tariflerini sözü fazla uzatmadan sizlerle paylaşıyorum.

 

Sarkan ve kırışan ciltler için maske tarifleri


Ebru Şallı nın Cildi Sıkılaştıran Maskesi 


* 1 adet yumurta akı,
* 1 yemek kaşığı süzme bal.


Bu malzemeleri cam bir kasede karıştırıp yüz ve baoyun bölgenize uygulayarak 10 dakika bekletin daha sonraılık suyla yüzünüzü durulayın.Haftada bir defa uygulanması tavsiye edilir.

 

Nane maskesi: Her evin baharatlığında  kuru nane vardır.Kuru nane nin cilde faydalarını  sıralayalım ;Cildi çok kuvvetlendirir. 1 bardak kaynar suya 1 çorba kaşığı kuru nane konur. 15 dakika süzülür. Akşam temiz yüze bolca sürülür. Kendi halinde kurumaya bırakılır. Sarkma başlamadan kullanmakta fayda vardır. Sarkmayı önler. Ayrıca, mevcut durumu tedavi edici özelliği de vardır.


Süt küpleri:


Ve sütün cilde faydasını bilmeyen yoktur.Bebek gibi bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu tarifimizi mutlaka uygulayın. 500 gr. sütü buz kabında dondurun. Her gün bir kapsülü yüzünüzde dolaştırın. Bu cildi toparlar.

 

Evet gördüğünüz gibi evde bulunan malzemelerle cilt kusurlarının tedavisini  yapmak mümkün.Doğru uygulanan cilt bakım uygulamaları parlak sağlıklı ve sorunsuz bir cilde kavuşmanızı sağlar.Başka bir güzellik önerili konumuzda görüşmek üzere.

2015-08-28


Hamile kalmak için ne yapmalı?

Hamile kalmak için ne yapmalı?

Bu konu hamile kalmak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler vermektedir.

Tarlusal ilaç ne için kullanılır?

Tarlusal ilaç ne için kullanılır?

Bu konu tarlusal ilaç hakkında bilgiler vermektedir

Bronz bir ten için yapılması gerekenler

Bronz bir ten için yapılması gerekenler

Bu konu Bronz bir ten için yapılması gerekenler hakkın da bilgiler vermektedir.

Güneş lekesi için öneriler

Güneş lekesi için öneriler

Bu konu Güneş lekesi için öneriler hakkın da bilgiler vermektedir.

Yumurtlama için nasıl beslenmeli ?

Yumurtlama için nasıl beslenmeli ?

Bu konu Yumurtlama için nasıl beslenmeli hakkın da bilgiler vermektedir.

Kirpikler için bakım önerileri

Kirpikler için bakım önerileri

Bu konu Kirpikler için bakım önerileri hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :