Sezeryanle doğum yapan anneler ne zaman yıkanabilir ?

Doğum sonrası ne zaman banyo yapabilirsiniz ? Loğusalık döneminde beslenme nasıl olmalıdır ?

Doğumdan hemen sonra öellikle yaz aylarında banyo ihtiyacı olan ve doktoru tarafından birşey söylenilmemiş anneler. Eğer sezaryenle doğum yaptıysanız ve ne zaman banyo yapabileceğini bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyun lütfen.

sezeryanla doğum yapan kadın ne zaman banyo yapabilir
sezeryanla doğum yapan kadın ne zaman banyo yapabilir

Doğumu takip eden ikinci gün banyo yapabilirler. Ancak 40 gün boyunca yapılacak banyo ayakta duş şeklinde olmalı, oturarak veya küvete girerek yapılmamalıdır. Banyo sonrasında temiz bir havlu ile nazikçe kurulanmalıdır.

Doğum yapan annelerin sütü nasıl arttırılabilir ?

Yukarıdaki dediğimiz yöntemle ayakta duş alacaksınız bu yaptığınız banyo suyunun biraz sıcağa yakın olması ile birlikte göğüslerinize masaj yaparak bunu günde iki üç kere yapmanız durumunda sütlerinizin artacağını göreceksiniz. Ayrıca Hurma Tüketerek te anne sütlerinin olduğundan daha fazla artmasını sağlayabilirsiniz kızlar.

Loğusalık döneminde beslenme nasıl olmalıdır?

Lohusa kadınların özel bir diyet uygulanmasına gerek yoktur. Yeterli ve dengeli beslenmeye özen gösterilmesi, protein, karbonhidrat, sebze ve meyvelerin yeteri kadar tüketilmesi yeterlidir. Gaz yapıcı besinlerden kaçınmak anne ve dolayısı ile bebek için çok önemlidir. Kendisinin ve bebeğin kabızlığının önlenmesi ve süt üretiminin artması açısından bol sıvı tüketilmesi önerilir.

blank
blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.