Sivilce nasıl geçer ,sivilceye ne iyi gelir ?

Bu konu sivilce nasıl geçer,sivilceye ne iyi gelir hakkında bilgiler vermektedir.

Cilt  sorunlarından en sık rastalanan problemlerden biridir sivilcelenme.Genelikle ergenlik dönemin de görülse de  orta yaşlarda da görülebilmektedir.Bri çok kişi

için estetik kaygı oluşturan sivilcelenme genellikle cildin aşırı yağlı olmasın dan ,beslenme den ve metabolizmanın yavaş çalışmasın dan kaynaklanmaktadır. Sivilce nedenleri ve sivilce tedavisi, hakkın da tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.

Sivilce sorunu daha çok ergenlik dönemin de kız ve erkeklerde en sık görülen cilt  sorunlarından biri.Ergenlik dönemin de doğal bir durum olarak görünse de , görünüm açısından kişiyi rahatsız etmektedir.Sivilcelenme genellikle aşırı yağlı cilt türlerinde daha sık görülür.Bu sorunu cildinizin türüne göre uygulanan maskeyle giderebilirsiniz.

Sivilce kabızlık sorunu yaşıyan,aşırı yağlı besinler tüketen ve cilt hijyenine özen göstermeyenlerde daha sık görülür.Tedavisi öncelik hijyen ve bakım gerekirse doktor onaylı krem ve merhemler dir.Sivilce sorunu için öncelikle bir dermatoloğa görünmenizi öneriyor ve sizlere vereceğimiz maskeleri  uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Uzmanlar cilde sabun sürmenin sakıncalı olduğunu vurgulasada  cildi günde 1 defa kükürtlü sabunla yıkamak sivilcelenme sorununa iyi gelicektir.Yıkanan yüz kesinlikle havlu ile kurulanmamalıdır.Çünkü havlu nemli kaldığından bakteri üretir.Kağıt havlu kullanmanız daha sağlıklı olucaktır.Sivilcelere en iyi çözüm limon suyudur.Yarım limonu sıkın ve pamuk yardımı ile sivilceli bölgeye limon suyunu sürün.Haftada 1 gün mutlaka kil maskesi yapın .Her gün düzenli olarak maden suyu ile cildinizi yıkarsanız sivilceden tamamiyle kurtulmanız mümkün.Bal ve tarçın ikilisinin karışımıda sivilcelere iyi geliyor.Balı ve tarçını karıştırın .Bu karışımı yüzünüze sürün 15 dk bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.Gerek bal gerekse tarçının antibakteriyel özelliği vardır.Bunun yanı sıra bal cildinizi doğal yollardan nemlendirerek parlaklık kazandırıcaktır.

Yukarıda verdiğimiz bakım önerilerini düzenli uyguladığınız taktirde sivilce sorunundan kurtulursunuz.Var olan sivilceyle kesinlikle oynamayın sıkmaya çalışmayın.Mümkün mertebe cilt hijyenine önem gösterin.

2016-06-07


Diş nasıl fırçalanmalı ?

Diş nasıl fırçalanmalı ?

Bu konu Diş nasıl fırçalanmalı hakkın da bilgiler vermektedir.

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Hamilemiyim - Gebemiyim nasıl anlarım ? Net bulgular ve net belirtiler nelerdir ? Hamile olduğunu en

Nasıl hamile kalınır?

Nasıl hamile kalınır?

Günümüzde infertilide sorunu yaşayapı çocuk sahihibi olamayan bir çok çift var.Sayfamıza her gün hamile kalamıyorum ne

Evde kaş nasıl alınır?

Evde kaş nasıl alınır?

Bir kadının yüzüne anlam katan saçları ve kaşlarıdır.Özelliklede kaş şekli çok önemlidir.Yanlış alım yüzünüzde farklı ve

Eyeliner nasıl sürülür?

Eyeliner nasıl sürülür?

Bayanların vazgeçemediği makyaj tekniklerinden biride gözlerin üzerine çekilen eyelinerdir. Eyeliner ile gözlerinize farklı bir bakış açısı


Yorum Gönder

Etiketler :