Sonbaharda cilt bakımı nasıl olmalı

Yaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde cildimize bakım yapmanın zamanı geldi.Yaz aylarında güneşin etkisiyle bronzlaşmış dolayısıyla kurumuş nemi azalmış

cildi arındırmak ve nemlendirmek gerekiyor.Nasılmı detaylar yazımız da.Yaz güneşinin yol açtığı cilt problemleri ciltte kuruluk,lekelenme ve matlaşma dır.Sonbaharın gelmesiyle serin hava cildinizin pul pul olup dökülmesini kurumasını hızlandırarak cildinizi yıpratır.Bu yüzden cilde ihtiyacı olan nemi kazandırmak gerekir.Bir takım bakım önerileriyle cildinizi onarmak mümkün.

 

Sonbaharda cilt bakımı nasıl olmalı

 

 

Deniz, havuz suyu ile sürekli temas ve aşırı sıcak hava ve nem etkisiyle derinin nem dengesi bozulur. Sonbahar ayları derimizi kış dönemine hazırlamamız için bir fırsat dönemidir.Sonbaharda yapmamız gereken cilt bakımı, soğuk ve sert olacak, cildimizi yıpratıp yoracak olan kış ayı için ön hazırlık olacaktır. Öncelikle sizlere tavsiyem her gün düzenli olarak yeşil çay tüketin ve mutlaka cilt lekeleriniz için bir dermatoloğa görünün.Cildinizdeki lekelerin  derecesini öğrenin buna göre öncelik kozmetik ürünlerle lekelenmenizi en aza indirin.Akabinde vereceğimiz bilgilerle bir takım bakım ve önlemlerle cildinizin sağlığını yeniden kazanabilirsiniz.

 

Evet sonbahar geldi ve cildinizin neme ihtiyacı var.Yapmanız gereken ilk bakım  cildinize nem kazandırmak için buhar banyosu yapmanız.Buhar banyosu yaparken sıcak suya mutlaka nane  atmanızı öneriyorum.
Diğer önerimiz mutlaka cildinize kil maskesi uygulayın.Cildinizdeki ölü deriden haftada iki kere yapacağınız kil maskesiyle kurtulabilirsiniz.
Yüzünüzü soğuk su yerine ılık suyla yıkayın,böylece kurumasını engellersiniz

1 tatlı kaşığı mısır unu,
1 çay kaşığı pirinç,
1 tatlı kaşığı kil,
Nemlendirici krem,
Su.

Pirinci un haline getirin.Malzemeleri ekleyerek  krem kıvamını alana dek karıştırın.Hazırlanan  maskeyi yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin.Yüzünüzde fazla bekletmeden yıkayın.Bu tarif cildinizi ölü derilerden arındırıp parlaklaşmasını sağlayacaktır.Mutlaka işlem sonrası kaliteli bir menlendirici kullanmayı ihmal etmeyin..

2015-10-06


Diş nasıl fırçalanmalı ?

Diş nasıl fırçalanmalı ?

Bu konu Diş nasıl fırçalanmalı hakkın da bilgiler vermektedir.

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Hamilemiyim - Gebemiyim nasıl anlarım ? Net bulgular ve net belirtiler nelerdir ? Hamile olduğunu en

Nasıl sağlıklı beslenilir ?

Nasıl sağlıklı beslenilir ?

Bu konu Nasıl sağlıklı beslenilir hakkında bilgiler vermektedir

Nasıl hamile kalınır?

Nasıl hamile kalınır?

Günümüzde infertilide sorunu yaşayapı çocuk sahihibi olamayan bir çok çift var.Sayfamıza her gün hamile kalamıyorum ne

Evde kaş nasıl alınır?

Evde kaş nasıl alınır?

Bir kadının yüzüne anlam katan saçları ve kaşlarıdır.Özelliklede kaş şekli çok önemlidir.Yanlış alım yüzünüzde farklı ve


Yorum Gönder

Etiketler :