Spermin vajinadan akması gebeliği engellermi?

Bu konu Spermin vajinadan akması gebeliği engellermi hakkında bilgiler vermektedir

Günümüzde bir çok çift  gerek yanlış bilgilenme,gerekse üreme ile ilgili nedenlerden ötürü çocuk sahibi olmıyor.Özelliklede hamile kalmada problem yaşayan

 kısırlık tedavisi gören bayanların en çok merak ettiği ve sayfamıza yönelttiği sorulardan birine değinmek istiyorum.İlişki sonrası spermin dışarı akması normalmi?İlişki sonrası vajinaya bırakılan spermlerin  vajinadan geri atılması normalmi?Detaylar yazımızda..

 


Birliktelik esnasında erkeğin boşalması onucu çıkan sıvıya meni,sperm denir.Bu sızı içerisinde ortalama; 50- 100 milyon tane sperm vardır.Gebe kalabilmek için sadece bir tane canlı ve kaliteli sperme ihtiyaç vardır. Cinsel birliktelik sonrasında spermlerin vajinadan dışarı çıkması ile kısırlık olabileceğine dair söylentiler dolaşmaktadır.Oysaki spermlerin ilişkiden sonra bir kısmının dışarı çıkıyor olması normal bir durumdur. 1 sperm yumurta ile birleşerek döllenme meydana getirir, bunun neticesinde gebelik oluşur.Yani erkeğin boşalması ile vajinaya dökülen sıvının %95'lik kısmı zaten sperm dışındaki maddelerdir ve bunlar rahim içerisine ilerlemez.. Spermin dışarıya akması bile gebelik oluşmasını engellemez .Vajinanın arkası rahim tarafından kapatılmıştır. Orası çıkmaz sokak gibidir. Meninin geri gelmesi ile çocuk olmama arasında bir bağlantı yoktur..

 

 

Sonuç olarak spermin dışarı akması zaten beklenen normal bir durumdur.Vajinasının içerisinde kalması veya kendiliğinden kaybolması imkansızdır. Gebeliğin oluşması için 1 yumurta 1 sperm yeterlidir.Bazı kadınlar idrarını yaparken o kaslarını daha iyi kullanarak, çoğunu dışarı atar. Sperm ortalama 3 gün canlı kalabilir; kadının yumurtası ise ortalama 1 gün canlı kalabilir. Haftada 2 veya 3 kere düzenli cinsel ilişki hamilelik şansını artırmak için yeterlidir. İlişki sonrasında hiç ayağa kalkmadan sırt üstü 10-15 dakika yatmakgebe kalma şansınızı artırır..

2016-01-28


Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama dönemi belirtileri Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3 - 4 aylık olan bebeğe neler verilmeli ? Bebek menüsü örneği ve bilinmesi gerekenleri sizlere


Yorum Gönder

Etiketler :