Tarlusal ilaç ne için kullanılır?

Bu konu tarlusal ilaç hakkında bilgiler vermektedir

Tarlusal ilaç hakkında sayfamıza her  gün sorular almaktayız.Kimisi gebeliğini sonlandırmak için ,kimisi gebeliğin oluşmasını engellemek için bilinçsizce bu ilaca

yönleniyor.Bilinçsizle kullanılan her ilaç gibi tarlusalın da yan etkileri var.Peki tarlusal nedir ve nasıl kullanılır,tüm detaylar yazımızda.

 

Tarlusal progestana benzer etkiler gösteren, doğal olarak vücutta üretilen  cinsiyet hormonu ilacıdır.Genellikle adet düzensizliği çeken  ,adet olamayan yada aşırı kanaması olan hastalarda  kullanılır.Ayrıca rahim kanseri,böbrek teki kötü huylu tümörlerin tedavisinde ,menepoz döneminde tarlusal kullanılmaktadır.Tarlusal ile ilgili bilgileri verdik şimdi bize yöneltilen sorulara değinelim..

 

Tarlusal genel olarak adet gecikmelerinde söktürücü olarak tercih edilir. Uzun zaman adet olamayan bayanlar bize tarlusal kullanmanın zararlı olup olmadığını soruyor.Öncelikle şunu belirtelim ki biz  hiç bir ilaç için kesinlikle yönlendirme yapmıyor,mutlaka hekima yada eczacıya danışılmasını uygun bulunuyoruz.Diğer bir soru ise tarlusalı bitireli 1 kaç gün  oldu hala adet olmadım ne yapmalıyım.İlaç bitimi sonrası 1 hafta içinde adet olmalısınız.Şayet adet olmazsanız eğer mutlaka hekiminize danışın.

 

Tarlusal kullanımı esnasın da lekelenmeler olabilir tedirgin olmayın.Bir diğer sık sorulan soru ise tarlusal gebeliği önlermi? Adet kanamasının başlaması için kullanılan bu ilacın gebeliği engellemek konusunda herhangi bir işlevi bulunmamaktadır.Bu yüzden istenmeyen gebelikler için mutlaka size uygun doğum kontrol yöntemlerinden birini uygulamanızı öneriyoruz.İlaç kullanımı sırasında gögüslerde hassasiyet ve büyüme görülebilir.Uykusuzluk yorgunluk ta diğer etkileri arasındadır.İlacın en tehlikeli yan etkisi toplar damar iltihabıdır.Bu etkiler ciddi olduğu için mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna gitmek gerekir.Asla kendi kafanıza göre bu ilacı kullanmayın.

2016-02-23


Hamileler için gelinlikler ve modelleri

Hamileler için gelinlikler ve modelleri

Hamileler için gelinlikler ve modelleri konusunu incelemektesiniz.Hamile gelin adaylarımız için  2015 gelinlik modelleri hamilemiyim.org sayfamızda.Her biri

Hamile kalmak için ne yapmalı?

Hamile kalmak için ne yapmalı?

Bu konu hamile kalmak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler vermektedir.

Bronz bir ten için yapılması gerekenler

Bronz bir ten için yapılması gerekenler

Bu konu Bronz bir ten için yapılması gerekenler hakkın da bilgiler vermektedir.

Güneş lekesi için öneriler

Güneş lekesi için öneriler

Bu konu Güneş lekesi için öneriler hakkın da bilgiler vermektedir.

Yumurtlama için nasıl beslenmeli ?

Yumurtlama için nasıl beslenmeli ?

Bu konu Yumurtlama için nasıl beslenmeli hakkın da bilgiler vermektedir.

Kirpikler için bakım önerileri

Kirpikler için bakım önerileri

Bu konu Kirpikler için bakım önerileri hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

  1. dilek diyor ki:(10 Mart 2016 01:19)

    regl günlerime yaklaşık 1 hafta var bugun test yaptırdım.deger 1,45 hamilemiyim acaba?

    1. Site Yönetimi diyor ki:(10 Mart 2016 09:41)

      Testi erken yapmışsınız gecikmeniz en az 3 gün olursa testi tekrarlayın..Tabiki gebelik söz konusu değil..

Etiketler :