Tüp bebekte düşük riski yüksekmidir?

Bu konu tüp bebekte düşük riski hakkında bilgiler vermektedir.

Geleneksel yöntemlerle gebe kalamayan hastalara uygulanan üreme tekniklerin den biridir tüp bebek.Her tedavi de olduğu gibi tüp bebek tedavisinin

de muhtemel riskleri vardır.Özellikle de tedavi de kullanılan ilaçlar  ve buna bağlı komplikasyonlar.Tüp bebek tedavisine başlayan veya başlayacak olan hastaların tedavi ile ilgili merak ettiği bir çok konu vardır.Bu konulardan biri de tüp bebek tedavisinde  düşük riskinin yüksek  olduğu.Bizde bu konuyu tüm detayları ile inceleyip ele aldık.Tüp bebek tedavisinde düşük riski varmı,tüp bebek tedavisin de düşük yapma oranı yüksek mi ? Tüm detaylar yazımızın devamın da.

 

Normal yollarla gebe kalamayan hastalara uygulanan yardımcı üreme tekniklerinden biri dir tüp bebek.Tüp bebek sayesinde bir çok çift çocuk sahibi olmaktadır.Tüp bebek tedavisinin başarısı,hastanın yaşına,hastalığının derecesine  ve tedavinin yapılacağı merekeze göre farklılıklar göstermektedir.Genç yaşta tüp bebek tedavisi gören hestalar da başarı oranı yüksektir.

 

Tüp bebek tedavisi embriyo transferi sonrası  az sıklıkta lekelenme kanama olabilir.Bu lekelenme ve kanamalar hastayı tedirgin edebiliyor.Acaba tüp bebek tedavim olumuszmu, düşükmü yapıyorum gibi kaygılar olabiliyor.Bu gibi durumlar tedavi gerektirmez işlem sonrası küçük kanama ve lekelenme olması normaldir.

 

Tüp bebek tedavisinde düşük ile ilgili kulaktan dolma söylentiler  hurafeler dolaşmaktadır.Tüp bebek yapanlarda düşüğün daha fazla görüldüğü söylenmektedir.Bu doğru bilinen bir yanlıştır.Bu düşüncelerin gerçeklikle bir alakası yoktur.Düşük yapma  kişilerin özelliklerine göre değişmektedir.Nasıl hamile kaldığı,kromozom bozuklukları ,embriyodaki bozukluklar,genetik sebepler   düşük ile alakalıdır.Yani doğumsal bozukluk risklerinde de görüldüğü gibi düşük yapma riski normal doğumda ne oranda ise tüp bebek yönteminde de aynıdır. Düşük  genellikle ilk üç ay, yani ilk 12 haftalık periyotta gerçekleşir.Düşüklerin sebepleri birbirinden farklılıklar gösterir.Erken dönem enfeksiyonlar, radyasyona maruziyet, çevresel faktörler ve aşırı stres düşüklere sebep olabilir.  Düşüğün en önemli belirtisi kanamadır.Anormal derecede kanama veya lekelenme söz konusu ise mutlak surette hekime danışılmalıdır.Sevgili anne adayları kulaktan dolma bilgilerle kafanızı bulandırıp stres yapmayın.Tüp bebek tedavisi sonrası dinlenmeye,stresten uzak durmaya çalışın.Tüp bebek tedavisi ve tüp bebek tedavisin de düşük ile ilgili sorularınızı bize bu başlık altından sorabilir,sorularınıza en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

2016-04-22


Evde düşük nasıl yapılır?

Evde düşük nasıl yapılır?

Bu konu evde düşük yapma yöntemleri hakkında bilgiler vermektedir

İlginç düşük yapma yöntemleri

İlginç düşük yapma yöntemleri

Bu konu ilginç düşük yapma yöntemleri hakkın da bilgiler vermektedir.

Hamilelikte kanama neden olur?Her kanama düşük belirtisi midir?

Hamilelikte kanama neden olur?Her kanama düşük belirtisi midir?

Merhaba herkese; Hamilelik döneminde karşılaşılan durumlardan biride kanamalardır.Genellikle adet gününüze denk gelen birkaç günde yaşanılan kahverengi leke

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik belirtileri ne zaman belli olur ? Hamile olduğumuzu ne zaman anlarız ? Gebelik ne zaman başlar

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır Kızlar implantasyon kanaması nasıl oluyor ? Tam olarak belirtileri nelerdir bu yazımızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile


Yorum Gönder

Etiketler :