Yaz ayların da cilt bakımı nasıl olmalıdır ?

Bu konu Yaz ayların da cilt bakımı nasıl olmalıdır hakkın da bilgiler vermektdir.

Cilt güzelliği ,gerek bayanlar gerekse erkekler tarafından çok önemsenen bir durum.Mevsimler kendi koşullarına göre cildimizi olumsuz etkileyebiliyor.Özellikle de yazın

kavurucu güneşin  ışınları cildi kurutup,çatlatıp lekelenmesine yol açabiliyor.Pek çok cilt sorununun yaşandığı yaz aylarında cilt bakımı nasıl olmalıdır ? Yazın cilde nasıl bakımlar uygulanmalıdır ? Tüm merak edilen detayları yazmızın devamın da bulabilrsiniz..

Yaz mevsiminde en çok rastlanılan cilt problemlerinin başın da kurumalar,çatlamalar ve lekelenmeler gelmektedir.Bu yüzden  yaz ayın da cilde özel bakım uygulanmalıdır.Özellikle bir çok bayanın kabusu olan güneş lekeleri yaz mevsimin de ortaya çıkmakla beraber , diğer mevsimlerde kendiliğin den ortadan kaybolabilmektedir.Lakin bir çok bayan bu kadar şanslı değil.Güneş lekeleri kalıcı olabilmektedir.Peki yazın cilt bakımı nasıl olmalı,yazın cilt bakımı yaparken nelere dikat edilmelidir ?

Yazın sıcağın etkisi ile cilt kurumakta.Bu yüzden cildi sürekli olarak nemlendirmek gerekmektedir.Cilt nemlendirmesini cildinize uygun bir kerm ile sağlayabilirsiniz.Bu konu da kafanıza göre krem seçimi yapmayın.Cilt analizi yaptırarak bir dermetologtan yardım alabilrsiniz.Aksi taktirde kullanacağınız  krem cildinizde ters etki yapabilir.

Yazın cildimiz sıcak etkisi ile aşırı derecede terlemekte ve güneş ışını ile kuruyan ter lekelenmeye neden olabilmektedir.Bu yüzden güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü güneş koruyucusu kullanmak olası lekelenmeleri engelliyecektir.

Bayanlar her zaman cilt güzelliğine önem gösterir.Özellikle yapılan makyajla kadınların güzelliği ön plana çıkmaktadır.Lakin kaş  yapayım derken hanımlar göz çıkarmayın.Yaz aylarında kullanılan kozmetikler,özellikle fondotenler cildinizde lekelenmeye neden olabilir.Yaz ayların da ağır makyaj yapmaktan kaçının.

Yazın meyvenin bolluğunu yaşıyoruz.Yaz meyvelerinden yararlanarak cildiniz için gerekli bakımı yapabilirsiniz.Özellikle çilek püresi ile yapılan maskeler cildi parlaklaştırarak sağlıklı bir görünüm yansıtıyor.Çileğin yanısıra dut maskesi de cilde iyi geliyor.Dutu püre haline getirerek cildinize maske yapabilirsiniz.Özellikle beyaz dut cilt renginizi koruyacak ve elastisini  sağlayacaktır.Salatalık maskelerini bilmeyen yoktur.Salatalığıda püre haline getirip cildinizin nem dengesini sağlayabilirsiniz.Yaz ayların da bol su içmekte cildi nemlendirmeyi sağlayacaktır.Yazın cilt bakımı nasıl olmalı adlı konumuzu incelediniz.Cilt bakımı ile ilgil sorularınızı bize bu başlık altın dan yönlendirebilr,en kısa sürede sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

2016-06-21


Kahverengi cilt lekeleri için maske

Kahverengi cilt lekeleri için maske

Bayanlar için cilt güzelliği çok önemlidir.Maddi imkanı olanlar cilt bakım merkezlerine giderken ,bazı hanımlarda doğal yöntemlerle

Hamilelikte nasıl beslenmeli nasıl beklenmeliyim sorularınıza cevaplar.

Hamilelikte nasıl beslenmeli nasıl beklenmeliyim sorularınıza cevaplar.

  Hamilelikte beslenme listesi ve hamilelikte nasıl beslenilir ? Sevgili hamilemiyimhesaplama.com misafirleri ve sevgili anne adayları... Büyük uğraşlar

Diş nasıl fırçalanmalı ?

Diş nasıl fırçalanmalı ?

Bu konu Diş nasıl fırçalanmalı hakkın da bilgiler vermektedir.

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Hamilemiyim - Gebemiyim nasıl anlarım ? Net bulgular ve net belirtiler nelerdir ? Hamile olduğunu en

Nasıl sağlıklı beslenilir ?

Nasıl sağlıklı beslenilir ?

Bu konu Nasıl sağlıklı beslenilir hakkında bilgiler vermektedir


Yorum Gönder

Etiketler :