Yumurtlama sorunu için kürler ve öneriler

Bu konu yumurtlamada sıkıntı yaşayanlar için yapılacak kürler ve öneriler hakkında bilgiler içermektedir.

Gebelik elde etmek için  bir yumurta bir sperme ihtiyaç vardır.Bayanların yumurtlama döneminde birliktelik yaşaması gebelik şansını yükseltir.Mensi düzenli olan

bayanlarda yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir.Yumurtlama dönemini hesaplamanın en klasik ve basit yöntemi budur.28 Günde bir mens oluyorsanız yumurtlama gününüz  14. gündür.1 hafta boyunda 2-3 günde bir  ilişkide  bulunmak hamile kalma şansını arttıracaktır.Peki yumurtlama da sorun yaşayanlar ne yapmalıdır ? Yumurtlama dönemi ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Mensi düzensiz olan bayanlarda yumurtlama günlerini belirlemek güçtür.Lakin her zaman adet kanaması başlamadan ortalama 14 gün önce yumurtlama meydana gelir.Burdan yola çıkarak hesaplama yapabilirsiniz.Ayrıca eczanelerde ovülasyon testleri mevcut bunlrdan tedarik ederek yumurtlama günlerinizi belirleyebilirsiniz.Günümüzde internet ortamında ovülasyon günleri hesaplayıcılarıda mevcut.Bu hesaplayıcılarda muhtemel yumurtla günlerinizi belirler.Yumurtladığını birde sizdeki değişimleri takip ederekte anlayabilirsiniz.

Yumurtlama belirtileri ;Vajinal akıntıda artış yumurta akı kıvamında  ve esnek olur.Vücut ısısında artış ,kasıkta tek taraflı yada çift taraflı ağrı ve batmalar.Kasıktaki ağrının nedeni yumurtlama sırasında folikül içerisinde bulunan sıvının rahim etrafına sızmasıdır.Ağrı genelde 1-2  gün  sürebilir.Bu ağrı yumurtlamanın başlangıcından çatlama süresine kadar devam da debilir.Gögüslerde şişme ve hassasiyet ,karında şişlik  ve sancı,cinsel istekte artış.Evet sevgili hanımlar tüm bu belirtiler yumurtladığınızın işareti.

Peki yumurtlamada sorun yaşıyorsanız ne yapmalısınız ?

Öncelikle gebelik planı öncesi bir kadın doğum uzmanına görünüp muayene olun ve gebeliğe engel bir durum var ise tedavi olun.Şayet sorun sadece yumurtlama ise hekim ilaçlarına destek için şu önerileri dikkate alın.Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin.Sabah kahvaltılarında zeytin,peynir ve yumurta mutlaka tüketin.Siyah çay yerine ovülasyon gününe kadar adaçayı tüketin günde 2 fincanı geçmesin.Ayrıca şu karışımı mutlaka yapıp tüketin.

1 kavanoz bal
2 tatlı kaşığı karaçörek otu
2 tatlı kaşığı tarçın tozu
2 tatlı kaşığı karanfil tozu
2 tatlı kaşığı polen
2 tatlı kaşığı arısütü

Bu karışımı diyabetiniz yok ise sabah aç karnına ve gece uyumadan  birer kaşık tüketin.Bu verdiğimiz karışım mucizevi bir şekilde erken menepozu önlüyor ayrıca yumurtlamanızı sağlıyor.Düzensiz mensi olanlar için de önerimizdir.Bunların yanısıra mutlaka ister kuru ister yaş incir tüketin.Verdiğimiz tarifler denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır.Yumurtlama ile ilgili sorularınız olursa bu başlık altından bize yönlendirebilir,en kısa zamanda sorularınıza yanıt alabilirsiniz.Sağlıklı günler diliyoruz.
 

2016-04-05


Yumurtlama günü belirtileri ve hesaplama

Yumurtlama günü belirtileri ve hesaplama

Yumurtlama günü nasıl belirtilerle ortaya çıkıyor ? Nasıl hesaplanıyor ? Yumurtlama günü hesabı nasıl yapılmaktadır ?

Yumurtlama Olmadan Hamile Kalinir Mi?

Yumurtlama Olmadan Hamile Kalinir Mi?

Merhaba hocam 2 yıllık evliyim çocuğum yok.Adetimi yılda 2 yada 3 kez oluyorum doktora göründüm yumurta

Yumurtlama Olmadan Adet Olunurmu?

Yumurtlama Olmadan Adet Olunurmu?

Merhaba beyza hanım .Aklıma takılan soruyu size sormak istiyorum . Ben daha öncede sorunumu söylemiştim yumurta

Yumurtlama Takibi İle Kolay Hamilelik

Yumurtlama Takibi İle Kolay Hamilelik

hocam merhaba 1 yıllık evliyim çocuğumuz olmuyor .Doktora gittik gerekli testler yapıldı eşime ve bana sorun

Yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır ?

Yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır ?

Sayfamıza hamile kalmak isteyen bir çok bayan tarafından sorulardan biride hamile kalma günlerinin hesaplanması.Otomatik hesaplayıcılar olsada

Yumurtlama olmadan hamile kalınırmı?

Yumurtlama olmadan hamile kalınırmı?

Ovülasyon sorunu olan bir çok bayan tarafından sayfamıza yöneltilen sık sorulardan biride yumurtlama olmadan hamile kalınırmı?Bu


Yorum Gönder

  1. diyor ki:(23 Nisan 2016 03:44)

    Merhabalar. Regl dönemim genel olarak 1 ay ama bazen düzensizlikler olabiliyor. 27 mart 2016 da evlendik. Adetimin son günleriydi. 23 martta olmuştum.ama Bir önceki adetim 27 şubatta olmuştu. 31 martta icime boşaldı. Sonrasında idrar yolları enfeksiyonu oldu ve ilaç kullandım 5 gün. İlacım 17 nisanda bitti. Bugün 23 nisan ve yaklaşık 4 gündür belimde siddetli ağrı kasımlarımda da ayni şekilde. Sanki hastanacakmisim gibi. Ama dün yani 22 nisanda biraz kanama gibi leke geldi ama devam etmedi. Son 3 gündür sabahları sürekli mide bulantısı halsizlik uyku hali vardı bende gün içerisinde nerdeyse hic kalkamadım diyebilirim. Hala kasımlarımda aci ve yanma var belim de ağrıyor.  Hamile miyim acaba?

    1. Site Yönetimi diyor ki:(23 Nisan 2016 08:46)

      Merhaba belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmıyoruz bu yanıltıcı olur.Gecikmeniz söz konusu ise test yapmanızı öneriyorum.

Etiketler :