Facebook ta tanıyor olabileceğin kişiler neden çıkıyor

• Konbuyu başlatan fcbklll
  • Başlangıç tarihi
F

fcbklll

Guest

Facebook ta tanıyor olabileceğin kişiler neden çıkıyor ? facebook ta tanıyor olabileceğin kişiler nasıl çıkıyor kızlar

Selam arkadaşlarım Facebook üzerinden bende bir iki kişi ekli ve sürekli olarak bana şey diyor tanıyor olabileceğin kişiler ile ilgili bir önerme yapılıyor ben bunu istemiyorum bu nasıl çıkıyor neden çıkıyor aranızda bilenler var mı acaba bana yardımcı olabilir misiniz ?

S

Sadmin

Kadınlar Kulübü Hamilemiyim Forum
Yönetici
Evet hayatım bu yeni bi özellik çoktandır da var aslında. Tanıyor olabileceğin kişilerle ilgili yeni bir arkadaş önerin var diyor ve sana isimler kişiler gösteriyor. Bazen bu kişiler arkadaşlarının arkadaşları oluyor bir kişi var sende ekli diyelim ve bunun da diyelim ki bin arkadaşı var alayını sana tek tek gösterecektir.
Tabiki bunu engelleyebilirsin bu arkadaş önerme kapatma işlemini yapabilirsin. Bu sayede artık bu bildirimleri almayacaksın emin olabilirsin.

Facebook tanıyor olabileceğin kişileri şu şekilde öneriyor sana
  1. Bir kişinin telefonunuza yani rehberinize telefonunu kayıt ettiniz.
  2. Sana önerilen kişi profiline denk gelmiştir ya da seni incelemiştir.
  3. Sana yorum yapmış ya da beğeni atmış olabilir.
  4. Ortak bir arkadaşınız vardır.
Bu sebeplerden sana arkadaş bildirimi geliyor. Bunu kapatmak için aşağıdaki adımları takip edersen işlem yapabilirsin hayatım.

Facebook Arkadaşlık önerileri nasıl kapatılır ?​

Facebook Ayarlar > Bildirimler > Tanıyor Olabileceğin Kişiler seçeneğine girerek bildirimleri kapalı duruma getirin.