Mantı Kurutma Nasıl Yapılır Mantı İşine Giriyorum

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Mantı kurutma nasıl yapılır kadınlar klubü mantı kurutma yöntemleri hamilemiyim forum'da.​

Arkadaşlar ben mantı işine girmeye karar verdim. Yurt dışında yaşıyorum ve konyalıyım. Buradan ülkeme yapıp göndericem ama nasıl yapmalıyım sizce. Mantı yapmada sorun yok gayet lezzetli yapıyorum ama önemli olan nasıl kurutmalıyım bunu. Birkaç burada yaptım almanlar bile çok sevdi yiyenler bayıldılar. Ülkeme gönderip işimi büyütmek istiyorum sizce mümkün olur mu? Kurutma usulü çok önemli benim için. Ona göre sonuçta buradan kargo ile kaç saatlik yola gidecek bunlar. Sizce riske mi girmektir ne dersiniz?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Öncelikle böyle bir şeye kalkışmanız çok iyi. Yurt dışında bile bizim yemeğimizi tanıtmanız çok gurur verici bence. Yurt dışında yapıp buraya göndermek için bence bunu daha iyi kayserililer bilebilir ama bence sıcak havalar dışında pek sorun olacağını düşünmüyorum. Kurutma işlemi biraz fırınlama ile olabilir. Ben evimde kışlık hazırlarken biraz tepside bekletiyorum kuruyor biraz ve poşetlere dolduruyorum az az birbirine yapışmaması için tepside biraz kurutuyorum yani. Derin dondurucuda saklarım yani ben. Ama pazarlama yapılacak ise fırınlama mantıklı geldi bana. Hayırlı kazançlar bol bereketler diliyorum size.

Evde salamura zeytin yapımı da siz hanımları ilgilendirecek sanıyorum ve hemen aşağı linkini bırakıyorum.