Hamileyim ve kilo almak istemiyorum

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Hamileyken nasıl kilo verilir kadınlar kulübü hamilelikte nasıl kilo verilir hamilemiyim forum'da.​

Kızlar yaa daha 5 aylık hamileyim ama çok fazla iştahım açık sürekli yiyorum ve yatıyorum. Şuana kadar da 7 kiloya yakın kilo aldım. Nasıl kilo verebilirim ben yaa. Hamilelikte kilo verilir mi? Ya da almaya devam mı edeceğim ben böyle çok moralim bozuk yaa. Hamileliğinde kilo veren var mı? Bu vakitten sonra da ne kadar daha kilo alırım bilemiyorum ama almak istemediğim çok açık. Hamileyken kilomu nasıl koruyabilirim?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Hamilelikte beslenmek çok önemlidir. Çok yerseniz kilo alırsınız az yerseniz bebek beslenenemez diye düşünebilirsiniz. Ama sağlıklı beslenerek hem bebeğiniz faydalanır sağlıklı gelişir hem de siz de hamilelik boyunca çok fazla kilo almazsınız. Hamileliğin ilk yarısına kadar yani 5. ayın sonuna kadar en fazla 4.5-5 kg almanız uygundur. Hamileliğin sonuna kadar ise 10-11 en fazla 12 kilo almak uygun görülür. Hamilelik sonrası doğumdan sonra kiloların verimi de fazla kilo almanıza bağlı olarak zor olur. Ama siz ideal kilo alırsanız sağlıklı beslenirseniz doğum sonrası vermesi de çok daha kolay olur. Sizin sorunuza gelecek olursak hamilelikte kilo vermek mümkün değil. Hamilelikte kilo vermek hamilelikte diyet yapmak kendi başınıza en azından uygun olmayabilir. Ama şu aşamada dengeli ve düzenli ayrıca sağlıklı beslendiğiniz taktirde gereksiz kilo alımı olmayacaktır.

''Hamilelikte nasıl zayıf kalınır?''​

• Tuzu az kullanın bu ödeme bağlı şişliklerin de oluşmasını engeller
  • Çay kahve alkol tüketmeyin
  • Her gün mutlaka süt ve süt ürünleri tüketin
  • Karbonhidrat tüketimini kısıtlayın onun yerine kepekli tam buğday unu tercih edin
  • Gün içinde mutlaka protein alın (yumurta, balık, tavuk göğsü, yağsız kırmızı et)
  • Meyve sebze ağırlıklı beslenin
  • Ceviz badem gibi kuru yemişler tüketin
  • Hazır paket ürünlerinden uzak durun ev yemeğine ağırlık verin
  • Çok yağlı yiyeceklerden uzak durun
  • Bol su tüketin (en az 2 litre)
Biraz saçma olsa da şu konuya bir göz atmanızı istiyorum. ''Hamilelikte beslenmeye göre cinsiyet belirleme mümkün mü?'' yazımızda ilginizi çekecek bir şeyler olabilir diye düşündüm.