Kan pıhtılaşması nedeniyle hamile kalamayanlar düşük yapan kadınlar

• Konbuyu başlatan nazikemm
  • Başlangıç tarihi
N

nazikemm

Guest

Kan pıhtılaşması nedeniyle hamile kalamayanlar düşük yapan kadınlar kulübü hamilemiyim sitesi

Selam arkadaşlarım ben 9 aylık evliyim ve başımdan iki tane gebelik geçti. Geçti diyorum nihayete erdiremedim ve bir türlü bebeğim olamadı. Pandemi döneminde denk geldi hamileliğim ve doktorla çok iyi konuşamadım anlayamadım. Üzgünlükten kafam mı basmadı bir şeyler geveledi ya da anlattı bu kafa ile ben anlayamadım bilemiyorum. Şimdi sizlere şunu soracağım bana laf arasında kan pıhtılaşması ile düşük yaşamışsın dedi. Düşük yaşayan kadınlar oldu mu aranızda ben iki bebeğimi de kaybettim bana bir yol gösterebilir misiniz ne yapacağım nereye gideceğim yardımcı olur musunuz bana lütfen.
kan pıhtılaşması ile düşük yaşayan kadınlar.jpg

Kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yapanlar var mı aramızda hamile kalamayanlar aramızda ise ya da yetkililer var ise bana yardımcı olup yönlendirebilirler mi beni ne yapayım nereye gideyim. Bebek istiyoruz eşimle ve korkuyorum bi düşük yaparmıyım diye düşünmeden edemiyorum. Yrdm Pls

Moderatör tarafında düzenlendi:
S

Sadmin

Kadınlar Kulübü Hamilemiyim Forum
Yönetici
Tekrarlayan gebelik düşük yaşayan kadınlar başlıklı yazımızı öncelikle incelemenizi öneriyoruz değerli misafirimiz. Size araştırma yaparak uzmanlarımızdan alacağımız bilgileri tabiki ulaştıracağız. Sizin durumunuzda bir çok kadın olduğunu ve sürekli olarak bebeklerin tutunamayarak gebeliklerinin bittiğini duyuyorum. Bu aralar fazlalaştı diyebilirim. Lütfen beklemede kalınız. Düşük yaşadığımı nasıl anlarım derseniz buraya bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
S

Sadmin

Kadınlar Kulübü Hamilemiyim Forum
Yönetici

KAN PIHTILAŞMASI DÜŞÜK İÇİN YAPILACAK TEST TROMBOFİLİ PANELİ

Öncelikle akıllı olmak ve durumun genetik olup olmadığının araştırılması gerekiyor değerli misafirimiz. Pıhtılaşmadan dolayı doktorunuz size bebeğinizi düşürdüğünüzü söylemiş ise bu testi yaptırmanız gerekiyor. Trombofili testini yaptırmanız gerekiyor.

Hamile kalan bütün annelerin rahminde pıhtılaşmayı engellenir. Her annede bu durum böyledir. Kanınız plesenta içinde rahat dolaşarak bebeğin gelişimini sağlar. Tabiki pıhtı yani bu trambofili durumu olur ise bebek tutunamayarak erken doğuma bebek kaybına vs vs bir çok sıkıntıya yol acabilir. Bu testin yapılması son derece önemlidir. Neden yapılıyor onu da yazmıştım bir kez daha yazayım sizlere. Bu test ile genetik olarak bu eğilimde olup olmadığınız araştırılarak daha sonraki yapılacak tedavi yöntemleri için kullanılır. Önemlidir. Bütün üniversite hastanelerinin genetik bölümlerinde yapılıyor bu testler. Ücretsiz bir testti belki şimdi özel hastanelerde de yapılıyordur araştırmanızda fayda var.

Trombofili Testi Ne zaman bu testi yaptırmalıyım ?

Çok fazla düşük yapmanıza gerek kalmaksızın hemen yaptırabilirsiniz. Bazı kadınların özellikle iki kere kimyasal düşük yaptığı büyük forum sitelerinde yazılıyor. Onların yorumlarından anlıyoruz. Özellikle bu düşük sayıları 7 ve üstünde olan anneler de var arkadaşlarım. Sorunlar genelde Heterozigot, factor v homosistein üst sınırı olarak ortaya çıkıyor. Her keste bu durum farklılık gösterebilir. Test yaptırmanız gerekiyor.

Trombofili Nedir ?
Tramfobili çok kısa olarak kanın pıhtılaşma eğiliminin artması yükselmesi demektir.

Önlem olarak doktorunuz tavsiye etmeden yazılan ilaçları vs kullanmayınız. Belki günde bir kere doğum boyunca bebe aspirini kullanabilirsiniz. Ama onu bile doktorunuzun tavsiye etmesi gerekiyor. Aynı dertten müzdarip olan çok sayıda kadınımızın olduğunu lütfen unutmayınız.

Tromfobili Kan pıhtılaşmasında muhtemel tedavi yöntemleri nelerdir ?

Yaptıracağınız test ile bebeğinizin kaybedilmesi eğer kan pıhtılaşması yani trombofiliye bağlanmış ise muhtemelen kan sulandıran iğneler ilaçlar ve gebelik süresince kullanacağınız bebek aspirini önerilecektir. Tabiki bu durumun test ile ortaya konulması büyük önem taşıyor.

Bu durumda olan bütün anne adaylarının, bir an önce sağlıklı bir şekilde bebeklerine kavuşmasını diliyoruz.

Hamilemiyim Kadınlar Külübü Forum

Son düzenleme:
admin

admin

Administrator
Yönetici
Çok faydalı bir yazı olmuş emeğinize sağlık 👏 zira kan pıhtılaşma sorunu gebe kalan kadınlar üzerinde büyük öneme sahip. Bu sebeple çok fazla düşük yaşayan kadinlar bulunmaktadır.

Ö

Özlem

Guest

Kan pıhtılaşması nedeniyle hamile kalamayanlar düşük yapan kadınlar kulübü hamilemiyim sitesi

Selam arkadaşlarım ben 9 aylık evliyim ve başımdan iki tane gebelik geçti. Geçti diyorum nihayete erdiremedim ve bir türlü bebeğim olamadı. Pandemi döneminde denk geldi hamileliğim ve doktorla çok iyi konuşamadım anlayamadım. Üzgünlükten kafam mı basmadı bir şeyler geveledi ya da anlattı bu kafa ile ben anlayamadım bilemiyorum. Şimdi sizlere şunu soracağım bana laf arasında kan pıhtılaşması ile düşük yaşamışsın dedi. Düşük yaşayan kadınlar oldu mu aranızda ben iki bebeğimi de kaybettim bana bir yol gösterebilir misiniz ne yapacağım nereye gideceğim yardımcı olur musunuz bana lütfen.
Ekli dosyayı görüntüle 47

Kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yapanlar var mı aramızda hamile kalamayanlar aramızda ise ya da yetkililer var ise bana yardımcı olup yönlendirebilirler mi beni ne yapayım nereye gideyim. Bebek istiyoruz eşimle ve korkuyorum bi düşük yaparmıyım diye
Benmde ilk hamileliğim düşükle sonuçlandı ikinci hamileliğimde şirin bi doktora rastladım ve bana genetik test yaptırmamı söyledi adını tam hatırlamıyorum ama kanda pıhtılaşma olup olmadıgına bakılan bir test sende doktoruna bu testten bahsedersen seni yönlendirecektir devlet hastanelerinde bu testi yaptırabilmen için ya iki yada üç düşük yaşamış olamn gerekiyor sanırım ama gittiğin dr bu testi yaptırman için sana onaylı bir kagıt verirse direk yapıyolar benim dr ikinci hamileliğimde sonucu beklemeden tedbir amaçlı kan sulandırıcı iğneye başlamıştı ve kızımı sağlıkla kucagıma aldım Allah isteyen herkesin yardımcısı olsun