Maydanoza Limon Sıkıp Yesem Bağışıklığım Güçlenir mi?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Maydanoza limon sıkıp yemenin faydaları kadınlar kulübü hamilemiyim forum'da.​

Maydonoz pek sevmem ama limona sıkıp yendiğinde hem kilo verdireceği hem bağışıklığı da güçlendirdiği yorumlarını okudum. Ya bu covidden sonra kafayı yedik. Günlük yemediğimiz portakal limon kalmıyor. Bir de bunu deneyelim dedim. Maydonoz ve limon birlikte yendiğinde ne gibi etkiler yapıyor gerçekten bağışıklığı koruyor mu? Gripten filan koruyorsa belki bu coronadan da korur diye düşünüyorum. Maydanoza limon sıkıp yemek gerçekten bağışıklığı korur mu?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Maydanoz da limon da c vitamini deposudur. Bağışıklığımizi güçlendirmek için zaten c vitaminin büyük payı var. Hem antibakteriyel olan limon birçok gribal enfeksiyonlarda etkili bir meyve. Maydanoz ve limon bir araya geldiğinde ise bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi daha fazla olacaktır. Ama sadece bu yeterli değildir bağışıklığı güçlendirmek için. C vitamini yanında özellikle d vitamini çinko ve diğer vitamin ve mineraller ile beslenmek bağışıklığımizi daha fazla korur ve hastalıklardan uzaklasiriz. Yine de siz maydanoz ve limonu birlikte tüketebilirsiniz.

Bağışıklık sisteminin islevi konulu yazımız da ilginizi çekebilir inceleyebilirsiniz.