Son kullanma tarihi geçmiş yoğurt tüketilir mi ?

• Konbuyu başlatan lolikaso
  • Başlangıç tarihi
L

lolikaso

Guest

Son kullanma tarihi geçmiş yoğurt yenir mi tüketilebilir mi ne yapılır ? Kadınlar kulübü forum'da

Selam kızlar bizde ev büyük olunca ve çocuk sayısı da fazla olunca on gün önce marketten aldığım yoğurt durmuş. Baktım üstü biraz küflenmeye yakın olmuş gibi bu yoğurt tüketilebilir mi yenir mi nasıl yememiz gerekiyor. Son kullanma tarihi geçmiş yani. Ya yediğimizde bir şey olur ise ne yapmamızı tavsiye ediyorsunuz yazık ya bu kadar ekonominin kötü olduğu zamanlarda kendime kızıyorum nasıl unuttuk diye acaba ayran mı apsak yesek bir şey olur mu sağlık açısından bir zararı var mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
S

Sadmin

Kadınlar Kulübü Hamilemiyim Forum
Yönetici
Vallahi aynı durumla yılda üç beş kere karşılaşıyoruz. Ben de dolapta unutuyorum. Unutunca çok fazla kötü durumda değilse yani senin dediğin gibi on gün kalmış ise üstünde hafif küflenmeler başlamış ise şunları yaparak tüketebilirsin.

Son kullanma tarihi geçmiş yoğurt nasıl yenir ?

• Yoğurdun üstünde küflenen kısımları al.
  • Örneğin üstünden kaşığın yeme kısmının yarısına kadar sıyır.
  • İçine kaşığı daldır ve tadına bak.
  • Yenilmeyecek kadar kötü durumda ise at.
  • Ekşimiş ise içine tuz koyarak ayran yap.
  • Bol çalkalarayark tüket.
Yoğurdun ekşi olanını severim genelde böyle yapıyorum. Tabiki karar sana kalmış. Sağlık açısından hiç bir zararı yoktur. Bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bilgin olsun hayatım. O kadar tükettik bir sıkıntı olsa emin ol sana söylerdim.