4 aylık bebeği olanlar bir bakar mısınız?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

4 aylık bebek neler yapar kadınlar kulubü 4 aylık bebek neler yapar gelişimi hamilemiyim forum'da.​

Kızlar iyi akşamlar benim bir 4 aylık kızım var ek gıdaya geçirmem gerekti sütüm az olduğu için hem sütümden de alıyor hem artık yavaş yavaş ek gıdaya geçtik hem de devam sütü içiyor ona rağmen kilosu sanki az. 4 aylık bir bebeğe göre zayıf görünüyor. 5 kg kadar kilosu çok az değil mi sizcede. 4 aylık bebeği olanlar da bana fikir verebilir mi acaba. Ek gıdaya geçtik acaba kilo alması için neler vermeliyim fikirlerinizi bekliyorum. Bir de şunu sormak istiyorum 4 aylık bebeğim çok salyası akıyor dişleri bu ayda çıkıyor olamaz dimi? Bir şey de görünmüyor çünkü.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Bebeğinizi sağlıkla büyütün. 4 aylık bebek gelişimine bakacak olursak kilo olarak kız bebekler ortalama 6 kilo civarında olmalı. Sizin bebeğinizin de çok kötü olduğunu düşünmüyorum ama salyası akıyor dediğinize göre diş çıkarmaya başlıyor olabilir. Bu çocuklarda iştah kaybı ve kilo kaybı yapabilir. Diş çıkarması 4 aylıkken normal başlayabilir yani sinyalleri vermiş sizin bebiş de. Bu diş çıkarma dönemi zor geçebilir ateşlenmeye kadar gidebilir. Doktorunuza danışarak önlemini alabilirsiniz. Tükürük akıtması her şeyi ağzına koymak istemesi de diş çıkarma durumunu destekliyor. Sütünüz az geliyorsa ek gıdaya erken geçiş yapabilirsiniz zaten tabii doktorunuz da öneriyorsa. Ama kilo olarak çok kötü değil bebeğiniz. Bu dönemde dediğim gibi kilo kaybı iştahsızlık yaşayabilir bebeğiniz. Siz sütünüzü de vermeye devam edin mutlaka bebeği hastalıklardan korur bağışıklığını artırır özellikle bu diş çıkarma döneminde çünkü her yeri ağzına almaya çalışacaktır.

''4 aylık bebek neler yapar?''​

• Kollarını açabilir göğsünde birleştirebilir
  • Kollarının atından tuttuğunuzda desteksiz bir süre ayakta kalabilir
  • Kollarının altından tutulduğunda adım atabilir
  • Diş çıkarma belirtileri verebilir
  • 4. ayda bebeklerin uyku düzenleri oturmaya başlar
  • Otururken başını dik tutabilir
  • Ufak heceler çıkarabilir bababa gibi
  • 4. ay sonunda DaBT-İPA-Hib (5 li karma aşı), KPA (Zatürre aşısı) ve Rotavirüs aşısının ikinci dozları yapılır.
Madem bebeğiniz diş çıkarıyor bu paylaşımı yapmak da farz oldu. Mutlaka her annenin incelemesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. ''Bebeklerde diş ağrısı nasıl geçer?'' konumuz hemen aşağıda linkte.