Adetim Tam 20 Gün Gecikti

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Adet söktürücü kadınlar kulübü hamilemiyim forum'da.​

Merhaba hanımlar normalde de düzensiz adetim ama bu ay tam 27 gün gecikti. Neden olabilir acaba test aldım yaptım negatif çıktı. Bebek istemiyorum zaten ama üzülsem mi sevinsem mi bilemedim? Adet söktürücü bildiğiniz kür filan var mı karnım filan çok şişkin davul gibiyim olup rahatlamam lazım yaaa.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Adet gecikmesi ilaç kullanımı, ağır egzersiz spor, diyet, stres yorgunluk, hava değişimi gibi şeylerden kolay etkilenir. Sizin ilk defa oluyorsa eğer böyle bir gecikme kür ya da herhangi bir doğal yöntem denemeden önce muayene olmanızda fayda var. Ciddi bir durum olabilir. Kist miyom gibi durumlar da adet gecikmesine neden olabilir. Adet söktürücü bir ilaç verebilir belki size doktorunuz. Evde doğal yöntemlere gelince dereotunun , zerdeçal in soğan kürünün adet söktürücü özelliği olduğu bilinir. Ama dedigim gibi siz doktorunuza bir muayene olun sonrasında soğan kürü özellikle etkilidir adet sökmesi açısından. Aynı zamanda eğer yaşınız 40 ve üzeri ise menapoz belirtileri olabilme ihtimaline de bakılmalı. Menapoz başlangıç zamanlarinda böyle regl gecikmeleri kanama günlerinin uzaması gibi belirtiler de görülebilir.

Adet söktürücü bitkisel kürler tarifleri ile birlikte aşağıda linkini bıraktığım yazımızda bulabilirsiniz.

Soğan suyu kürü nasıl yapılır merak edenler hemen yazımızı inceleyebilirler.