Doğum çantamızda bulunması gerekenler neler?

S

sorumvar

Member

Doğum çantası kadınlar kulubü doğum çantasında bulunması gerekenler hamilemiyim forum'da.​

Arkadaşlarım hayırlı geceler. Ben henüz 6 aylık hamileyim ama şimdiden artık doğum çantamı hazırlamak istiyorum. Bilmiyorum çok mu erken ama bilemedim. Erken olur filan ne olur ne olmaz. Şimdi bana tecrübeli anne arkadaşlarım fikir verebilir mi? Doğum çantasında bulunması gerekenler önemliler filan? Bebeğime neler almalıyım gereksiz şeyler almak istemiyorum sadece doğum çantası içinde olacaklar malum koronadan dolayı çok kalmayız herhalde hastanede de.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Doğum zorlu ama güzel bir süreç. Daha size çok var. Düşünüp erken doğum olur filan diye de düşünmeyin. Olumlu şeyleri düşünün. Bebeğinize neler alacağınızı mesela. Cinsiyetinin ne olacağını yazmamışsınız ama inşallah sağlıkla doğar. 2021 yılı ona ve tüm dünyaya iyi gelir. Doğum çantasını tabii ki erkenden hazırlamakta fayda var. Daha ağırlaşmamışken en azından güzel güzel tercih edebilirsiniz. Netten daha fazla seçenek bulabilirsiniz. Benim öncelikli tercihim bebek için bir hastane çıkışı olmalı battaniyeli ve tam takım. Siz ayrıca bebek yenidoğan bezi ıslak mendil, yine kalın battaniye, biberon, ufak bez mendiller çok lazım oluyor.

''Doğum çantasında bulunması gerekenler''​

• Hastane çıkışı
  • Kalın battaniye
  • Bebeğe tulum
  • Bebek bezi bol miktarda
  • Yenidoğan ıslak mendil
  • Eldiven çorap
  • Havlu
  • Emzik biberon
  • Pişik kremi bence bepanthol
  • Puset ya da bebek taşıma çantası
  • Alt değişme minderi
Kendiniz için çantaya mutlaka olmazsa olmaz ekleyecekleriniz ise iki takım pijama takımı önden düğmeli olursa emzirme konusunda zorluk çekmezsiniz. Bol miktarda iç çamaşırı çok lazım olacak, hijyenik ped, çorap, havlu, hastaneden çıkarken rahat kıyafetler. Yine yenidoğan listesi olarak hazırladığımız konuya da bir göz atmanız yerinde olacaktır. ''Yenidoğan bebek ihtiyaç listesinde neler olabilir'' mutlaka göz atın.