Hacamat yaptırmak istiyorum bir bakar mısınız?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Hacamat yaptıranlar kadınlar kulubü hacamat yaptıranlar ne yememeli hamilemiyim forum'da.​

Hacamat yaptıranların sayısı oldukça arttı çevremde ama ben daha hiç yaptırmadım. Yaptırmak istiyorum ama bazı tereddütlerim var. Acaba acı veriyor mu nasıl bir işlem? Hacamat yaptıranlardan yorum bekliyorum. Hacamat yaptırmadan önce ya da sonrasında neler yenmemeli bilginiz var mı? Hacamat yaptıranlar gerçekten sonrasında faydasını gördüğünü söylüyorlar sizde neler oldu anlatır mısınız biraz?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Hacamat bir şifa kaynağıdır ta Peygamber Efendimizin zamanlarından bu yana. Ama tabii her önünüze gelene de hacamat gibi ciddi bir tedavi yöntemini yaptırmamak gerekir. Yaptırmak istediğiniz ya da rahatsızlığınız ne ise ona göre bölgeleri mevcut. Yani uzman hacamat yapan bir kişi ağrılarınıza ve şikayetlerinize göre hangi bölgeden hacamat yapılması gerektiğini de bilip söylüyor. Örneğin kadın hastalıkları için kalçanın hemen üst bölgesinden hacamat yapılıyor diye biliyorum. Bacak ağrıları baş ağrıları, nazara karşı, farklı farklı türden rahatsızlıklar için hacamat yaptırılıyor. Bunun yanında önemli bilgiler de var. Örneğin elini kolunu sallayarak gidemiyorsun. Gitmeden önce hacamat uzmanı size bazı bilgiler veriyor. Hacamat öncesi en az 3 saat önce bir şey yiyip içmemek gerekiyor gibi.

''Hacamat öncesi nelere dikkat edilmeli''​

• Hacamat yaptırmadan önce en az 3 saat aç olmak gerekiyor
  • Tok karnına kesinlikle hacamat yapılmamalı
  • Önemli bir kural daha 24 saat öncesine kadar hayvansal gıdalar alınmamalı
  • 24 saat öncesine kadar cinsel birleşme olmamalı
  • Hacamata abdestli gitmek çok önemlidir

''Hacamat sonrası neler yapılmaz''​

• Asgari olarak 2 saat bir şey yenilip içilmemesi gerekir
  • 48 saat cinsel birleşme olmaması önemlidir
  • Hacamat sonrası sirkeli su ya da bal şerbeti içmek damarları açar iyi gelir
  • Hacamat sonrası gusül abdesti alınabilir ayrıca sünnettir
  • Hacamat sonrası en az 24 saat hayvansal gıda yenmez
Hacamat yaptıracağınız uzman kişi sizi yine bilgilendirecektir. Olur da unuttunuz bir parça peynir yediniz kaçırdınız ondan bir şey olmayacaktır elbette ama dolu dolu yememelisiniz. Hiç yemeseniz iyi olur. Bir misafirimiz de yüzüme hacamat yaptırabilir miyim diye sormuştu. O sorunun cevabı için yüze hacamat yaptırmak oluyor mu hepsi linkte. ''Yüzüme hacamat yaptırmak sizce iyi fikir olabilir mi'' yazımız hemen aşağıdaki linkte.