Maltofer kullanıyorum ne kadar kullanmam gerekiyor?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Maltofer nedir kadınlar kulubü maltofer nedir ne için kullanılır hamilemiyim forum'da.​

Bayanlar yakın zamanda kan değerlerime baktırdım oldukça düşmüş. Demir eksikliğim varmış ve doktor bana maltofer verdi hiç te sorgulamadım aslında nedir yan etkileri nedir filan gibi. 15 gündür filan kullanıyorum. Halsizlik çok vardır ama hala aynıyım. Maltofer ilaç herhangi yan etkisi var mı kullananlara sormak istiyorum. Maltoferi daha ne kadar kullanmam gerekiyor? Ya bir de merak ediyorum demir ilacı kilo aldırıyor diyorlar acaba kilo alır mıyım?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Maltofer ilacı demir eksikliği, anemi rahatsızlıklarında verilen bir ilaç. Kan değerleri eksikliği demir eksikliği tedavisinde önemli rol oynayan maltofer yemeklerden son tok karnına alınmalıdır. Tabii burada doktorunuzun size önerdiği doz ve kullanım talimatı önemli. Doktorunuzun dediğinden fazla ve eksiğini yapmayın. Maltofer de diğer kan ilaçları gibi kilo aldırıcı etkisi olabilir burada dikkat etmeniz gereken yeme içme saatleri ve dengeli düzenli beslenme sonucu kilo almazsınız. Yan etkileri arasında da mide bulantısı ya da ishal en çok görülenlerinden. Özellikle kan ilacına başlamadan önce saçlarınız çok dökülüyordu ise ilaç kullanımından sonra saç dökülmesi de aza inebilir. Eğer herhangi bir ağır yan etki görürseniz mutlaka doktorunuza başvurun. Çok sorulan bir soru da kaç günde ilacın etki edeceği. Siz 15 gün olmuş kullanalı. Demir ilaçlarında genelde 1-2 aya kadar etkisi görülüp doktorunuz da zaten o sürede sizi çağırıp kan değerlerinize yeniden bakmanızı ister.

''Demir eksikliği belirtileri nelerdir?''​

• Halsizlik
  • Sürekli uyku ve yorgunluk hali
  • Baş dönmesi
  • Baş ağrısı
  • Saç dökülme sorunu
  • Bir iş yaparken hemen yorulmak
  • Soluk cilt
  • Bir işe adapte olamama
Hamilelikte de özellikle demir eksikliği çok büyük problemlere yol açmakta. Özellikle kan değerleriniz kontrol altında olmalı. ''Hamilelikte demir eksikliği hakkında bilinmesi gerekenler'' yazımızı mutlaka incelemelisiniz sevgili arkadaşlar önemli bir konu.