Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananlar Zararları Var mı?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Yasmin doğum kontrol hapı kullananlar kadınlar klubü yasmin kullananlar kadınlar klubü hamilemiyim forum'da.​

Selam kızlar 10 yıllık evliyim 4 çocuğum var ve artık dur demek istiyorum çocuklarla kafayı yiyebilirim. Artık dur demenin zamanı geldi çok şükür 4 çocuk verdi Rabbim bana artık isteyenlerin olsun inşallah. Ben de şimdi doğum kontrol hapı arayışına girdim. Aslında bir kadın doğuma gidip görünmem lazım ama önce buradan sorayım dedim.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Sana birkaç tavsiyem olacak. Yasmin doğum kontrol hapı yan etkisi en az olan korunma ilaçlarından biri. Doktorların da en çok önerdikleri bu oluyor o yüzden. Ama sana tavsiyem eğer artık yeter deyip çocuk düşünmüyorsan sürekli ilaç kullanarak korunmak yerine daha etkili olan spiral gibi yöntemleri deneyebilirsin. Hem daha kesin hem uzun süreli korunabilirsin bu şekilde. Yasminin yan etkileri ne kadar az olsa da her ilacın olduğu gibi illaki bozuntuları oluşur. Hem öncelikle kafana göre deneme derim önce doktoruna bir muayene ol zaten en iyi şeyi o sana önerecektir. Doğum sonrası korunma yöntemleri konusu da ilgini çekecektir mutlaka bak derim.