Tarlusal kullandıktan kaç gün sonra adet oldunuz ?

Tarlusal ilaç kullanıp kaçıncı günde regl olunur siz kaçıncı gün regl oldunuz ?

Şimdi bu tarlusal ilacıyla alakalı ( adet düzenleyici adet söktürücü ) çok sayıda yorum ve soru almaktayız değerli hanımla. Bu hususla alakalı sitemize ulaşan Zeynep Severcik, aşağıdaki soruyu şu şekilde yazarak göndermiştir.

” Selamlar hamilemiyimhesaplama.com admini, doktorum bana adet söktürücü verdi kaç zamandır adet vermiyorum. Bu 12 tane hapı kullanmamı söyledi benim zaten adet dönemimde hiç düzenli değildir. Bugün 5. gün ve ben hala adet olmadım. Acaba bu hap etkisini ne zaman gösteriyor kullandınız mı bilgi rica ediyorum “

Normalde bu ilaç kullanıldıktan yani doktorunuzun sizlere verdiği ( artık kaç kutu ise ) kullanıldıktan 10 gün içinde adet olmanız gerekiyor. Adet olma süresinin kişiden kişiye farklılık göstereceğini lütfen ama lütfen unutmayın.  Diğer bu konuyla alakalı bir yorumda şu şekildedir.

” Selamlar banada doktorum bu ilaçtan verdi sabahları ve akşamları olmak üzere bu ilaçtan günde 2 tane aldım ve 6 günde ilaçların tamamını bitirdim. Bekliyorum bekliyorum olmadım baya telaşlandım niye olmadım diye doktorumda bana bitirdikten sonra on gün sürede olursun dedi. Ben zaten 5 gün sonra adet oldum. “

İlacı kullanıp 10 gün -12 gün içinde adet olmanız gerekiyor sevgili hanımlar. Eğer hala adet olamadıysanız ilacı kullandıktan sonra mutlak suretle hormon testlerini yaptırmanız ve durumu doktorunuza danışmanız gerekiyor.

 

Peki sizler bu ilacı ne zamandır kullanıyorsunuz ? Kaç kutu kullanıyorsunuz. İlacı bitirdikten kaç gün sonra ilk adetinizi oldunuz ?

Bir önceki yazımız olan Clexane Kullananlar bu ilaç hakkında bilmeniz gereken bilgiler burada başlıklı makalemizde clexane kullananlar, clexane nasıl kullanılır ve clexane nasıl uygulanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Tarlusal kullandıktan kaç gün sonra adet oldunuz ? tarlusal kaç günde etkisini gösterir,tarlusal kullananlar,tarlusal kullandıktan kaç gün sonra adet olunur,adet söktürücü hap etkisini nezaman gösterir,tarlusal adet söktürücü kaç günde etki eder,tarlusal bittikten kaç gün sonra adet olunur,tarlusal ne zaman etkisini gösterir,tarlusal günde kaç tane içilir,tarlusal kullandım adet olmadım,tarlusal kullananlar yan etkileri, makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

BENZER KONULAR

“Düzensiz kese oluşumu nedir?” için 2 yorum

  1. Buse Arslan diyor ki:

    Merhaba 7+3 haftalığız dün kalp atışlarımızı duyduk doktorumuz kese düzensiz dedi sadece kan birikimo falan var demedi progestan verdi ilişki yasak ve bol bol dinlen dedi. Kese düzensizliği nedir ve düzelir mi yardımcı olur musunuz ?

    • Beyza diyor ki:

      Kese düzensizliği düşüğe sebebiyet verebilir Bol bol dinlenin doktorunuzun tavsiyelerine uyun

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
doğumdan sonra adet
Doğumdan sonra ne zaman adet görülür ?

Hepinizin merak ettiği sorulardan birtanesi de doğum yaptıktan sonra ne zaman adet görüleceğiyle ilgili sorularınız sevgili anneler. Doğumdan sonraki adetin...

Kapat