40 Yaş Üstü Hamilelik Belirtileri Değişir mi ?

40 yaş üstü hamilelik belirtileri hamile kalanlar kadınlar kulübü hamilemiyim.org forum bölümümüz de açıldı.

40 yaş üstü hamile kalanlar

Evet arkadaşlarım hayatı hep ertelimiş her zaman korkmuş ve yeni yeni hamile kalayım diye düşünen çabalayan anneler için oluşturduğumuz bölümümüzden yaşadıklarınızı bizlere yazabilir doktor tavsiyesi alabilir ve hastane tavsiyelerinde bulunabilirsiniz. En azından bunu yapabilirsiniz.

40 yaşından sonra anne olmaya çabalayanlar burada mı ?

Bu bölümden bizlere ulaşabilir sorularınızı yönlendirebilirsiniz kızlar.

40 Yaş üstü hamilelik Belirtilerinde Değişiklik olur mu ?

Cevap tabiki hayır. İsterseniz 21 isterseniz 41 yada 51 olun farketmiyor arkadaşlarım hamilelik belirtileri asla değişmezler. Yani şu yaş üstü böyle hisseder şu yaş üstünde bunlar görülür demek mümkün değildir. Her yaştaki kadın hamilelik belirtilerini aynı şekilde yaşayacaktır. Yüzde yüz aynı şekilde yaşayacaksınız. Aşağıdaki resimden tıklayarak bu belirtilere ulaşabilirsiniz kendi kendinize hamileliğinizle ilgili ciddi şüphelere netlik kazandırabilrisiniz.

Hamilemiyim Tıkla Öğren
Hamilemiyim Tıkla Öğren

 

40 Yaş Üstü Hamile Kalma Oranı Hamile kalınır mı ? Riskleri nelerdir ?

Yaşlarınızın ilerlemesiyle birlikte hamile kalma oranınızda bu ilerlemeye doğru orantıda düşecektir. Başka bir deyişle sizler kırk yaşlarınızı geçmiş iseniz her dördünüzden birisi doğal yollar ile hatta hiç bir şey yapmadan hamile kalabilirsiniz. Tabiki adet döngüleriniz normal şekilde devam ediyor ise. Etmiyor ise adet olmuyorsanız durum sıkıntılı bir hal alacaktır. Bu durumda mutlak suretle doktor yardımı almak zorunda olduğunuzun altını önemle çiziyoruz. İleri yaşta hamile kalmanızın sağlığınız açısından riski olacaktır. Yani sağlık problemlerinizde artış olacaktır. Yani 40 ı geçti iseniz sağlıkla ilgili kesinlikle sıkıntılar yaşayacaksınız ve sizler bunun için doktor kontrolünde olacaksınız.

40 Yaş Üstündeki sağlıkta nasıl ne gibi problemler ortaya çıkar ?

Değerli hamilemiyim kadınlar kulübü misafirleri genelde ilerki yaşlarda anne olan adayların bebeklerinde down sendromu ortaya çıkıyor bunun için dns testi ikili tarama testi vs yaptırmanız gerekiyor. Yani en azından bebek düşünüyor ve kırk yaşı üstünde iseniz hiç bir şey yapmadann hemen bir doktorla görüşerek testlerinizi yaptırmanız gerekiyor.

Bu hususta bizlere iletmek istedikleriniz olabilir sizleri bekliyor olacağız. Bizlere sorularınız ve sorunlarınızla birlikte ulaşım sağlar iseniz doğru şekilde sizleri doktor ya da hastanelere yönlendirebiliriz.

40 Yaş Üstü Hamilelik Gebelik Belirtileri Şunlardır ;

  • Mide bulantısı ve yemeklere karşı hassasiyet
  • Göğüslerde belirgin şekilde dolgunluk ve dokunamama hissi
  • Kasık bölgelerinde kasılmalar ve ağrılar
  • Akıntı durumlarında görülen artış
  • Baş dönmesi ve koku hassasiyeti
  • Halsizlik kusma gibi durumlar
  • Regl tarihinin geçmesi

Konu başlığında kullandığımız kişi diyarbakırlı sevgili Esra Işık Haberi burada kızlar

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.