Adet dönemi nasıl hesaplanır ?

Bu konu Adet dönemi nasıl hesaplanır hakkın da bilgiler vermektedir.

Menstrüasyon dönemini her bayan bilmelidir. Bu, ne zaman bir sonraki döneme girileceğini önceden tahmin etmeyi ve daha sonra buna

hazırlıklı çalışmayı içerir. Bir sonraki döneme hazırlıklı olmak  konforlu bir mens dönemi geçirmek için vereceğimiz bilgileri dikkate almanızı öneriyoruz.Mens dönemi,mens dönemi nedir,mens döneminde nelere dikkat etmek gerekir,mens dönemi takibi,mens dönemi nasıl hesaplanır ? Tüm ayrıntıları maklalemizin devamın da bulabilirsiniz.

 

1. adet döngüsünün tarihlerini tutmak

 

Her takvimde döneminiz olduğu günleri işaretleyerek menstrüel döngününüzü takip edebilirsiniz. Bu şekilde, yalnızca döneminizin kaç gün olduğunu öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda menstrüel döngüsünün uzunluğu hakkında bilgi almaya devam edebilirsiniz.

 

Adet döngüsünün uzunluğu, döneminizin ilk gününden sonraki dönemin ilk günü arasındaki gün sayısını sayarak hesaplanabilir. Bir bilgisayara veya akıllı bir telefona erişiminiz varsa adet döngüsünü takip etmek için çeşitli yazılım ve uygulamalar kullanabilirsiniz. Başlangıçta düzensiz dönemler yaşayabilirsiniz ve dönemlerin düzenli hale gelmesi birkaç ay sürebilir.

 

 

2. Servikal mukusun analiz edilmesi

 

Servikal mukus serviks tarafından salgılanır. Vajinanın duvarlarını nemlendirir ve zaman zaman dışarıya atılır. Servikal mukustan bir numune almak için, vajinaya temiz parmaklar yerleştirip mukusun rengini ve dokusunu kontrol edebilirsiniz.

 

Adet öncesi ve sonrasında servikal mukus miktarda azalır, beyaz renkte görünür ve yapışkan hissedilir. Ovulasyon zamanında mukus miktar olarak çoğalıyor, şeffaf görünüyor ve çiğ yumurta akı gibi kayganlaşıyor . Böylece menstruasyon öncesinde kalın, beyaz ve yapışkan bir servikal mukus, birkaç gün içinde dönemin başlamasının yüksek ihtimalini gösterecektir.

 

 

Adet Döngüsü ile gebe kalınıcak günleri belirleme

 

İlk adım, en doğurgan olduğunuz günleri öğrenmektir. Çoğu kadının 28 günlük menstrüel döngüsü vardır. Bu, her ay hamile kalabilmeniz için yaklaşık 6 gününüz olduğu anlamına gelir. Bu, yumurtalıklardan birinin yumurtlamayı bıraktığı gün ve 5 gün önce yumurtlamayı içeren günü kapsar. .

 

Menstruasyona hazır olmak için alabileceğiniz diğer önlemler kadar sağlıklı olmakta  önemlidir. Sağlıklı ve stressiz bir yaşam sürmek, menstruasyon döngüsünüzün düzenli ve üniform olmasını sağlayabilir. Öte yandan, stresli ve sağlıksız bir yaşam tarzı menstrüel döngüsünü bozabilir ve ne zaman gelecek döneceğinizi önceden tahmin edemezsiniz. Yeterli miktarda gerekli besin öğesinden oluşan ve kendine güven veren dengeli bir beslenme, fiziksel ve zihinsel refahınız için gereklidir.

 

Adet döngüsü, adet döngüsü hesaplama,adet döngüsünü yönetme,adet döngüsünü belirleme ile ilgili konumuzu incelediniz. Adet dönemi ile ilgili soorularınızı bizlere bu başlık altından yönlendirebilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

 

2017-02-17


Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama dönemi belirtileri Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir

Adet düzensizliği ve adet olamama durumu hakkında bilinmesi gerekenler

Adet düzensizliği ve adet olamama durumu hakkında bilinmesi gerekenler

Adetlerim neden düzensiz olur ? Adet sancısı çekiyorum ama adet olamıyorum ? Neden adet olamıyorum ?

Hamile değilim adet olmuyorum adet gecikmesi neden olur ?

Hamile değilim adet olmuyorum adet gecikmesi neden olur ?

Merhabalar Ben Buket Saydam, Sizlere ulaştım çok şükür. Yani mail umarım ulaşır size Hamile değilim neden

Hamilelikte adet onulur mu ? Gebelikte adet olmak mümkün mü ?

Hamilelikte adet onulur mu ? Gebelikte adet olmak mümkün mü ?

Gebelik döneminde adet olunması mümkünmüdür?Hamilelikte adet olunurmu? Bazen hastalar hamile kaldıktan sonra bir veya birkaç kere adet

Yumurtlama Dönemi Belirtileri, Tespiti hakkında bilmeniz gerekenler

Yumurtlama Dönemi Belirtileri, Tespiti hakkında bilmeniz gerekenler

Ovülasyon gebe kalmadaki en önemli faktörlerden birisidir. Döllenmenin gerçekleşmesi için partnerler arasındaki cinsel ilişkinin zamanlaması büyük

Adet Belirtileri

Adet Belirtileri

Sizlerde biraz sonra sizlere vereceğimiz bilgilerden sonra yaşadığınız belirtileri yazabilir ve adet olup olmayacağınızla ilgili bizlere


Yorum Gönder

Etiketler :