Adet öncesi ve sonrasında kahverengi akıntı kasık ağrısı nedenleri

ADET ÖNCESİ KAHVERENGİ AKINTI VE KASIK AĞRISI NEDEN OLUR Hamilemiyim Kadınlar Kulubü’nde…

Adet dönemi gelen her bayan yoğun kanama öncesi kahverengi lekelenme görür.Bu kahverengi lekelenme ilerleyen saatlerde ve günlerde yoğunlaşarak kırmızı kan şeklinde olur.Adet döneminin biteceği son günler ise tekrar kahverengi lekelenmeler olur.Bir çok bayanın kafasını karıştıran kahverengi lekelenmeler hakkında tüm detaylar yazımızda..

Adet öncesi gelen kahverengi akıntı ilişkiye engel mi ? Kadınlar Kulübü

Değerli kadınlarımız adetin hemen öncesinde gelecek olan kahverengi akıntı aynı zamanda regl olmanızın kuvvetli işaretlerindendir. Dolayısı ile bu tür bir durumda hijyen açısından ilişkinin sakıncalı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Mümkün mertebe bu tür durumlarda ilişkiye girmekten kaçınınız. Heme adet döneminde bu tür bir ilişki yaşamanız son derece sağlıksız olacaktır.

adet öncesi kahverengi lekelenme kadınlar kulübü
adet öncesi kahverengi lekelenme kadınlar kulübü

Adet öncesi kahverengi akıntı lekelenme namaza engel mi abdesti boza mı ?

En çok yöneltilen soruların başında bu geliyor. İslami olarak değerlendirmek için yaptığımız araştırmada, regl yani adet olacağınızın en belirgin işareti olan kahverengi akıntılı durumlarda ay haline geçeceğinizden dolayı namaz sizden düşecektir. İslami olarak ta engel teşkil ediyor ve abdesti bozuyor kızlar bilginiz olsun.

Yukarıda belirtiğimiz şekilde kahverengi lekelenmenin olması olağan bir durumdur lakin;bu dönem dışı görülen lekelenmeler normal değildir..Kahverengi lekelenmeler rahim kaynaklı bir sorundan ötürüde olabilir.Rahimde kist,miyom yara vs..Kahverengi renkli akıntının sebebi mutlaka araştırılmalıdır.Genellikle adetinize bir ya da 2 gün kala daha kahverengi ve çamura benzeyen bir akıntı gelebilir.Sizin için can sıkıcı görülen bu durum aslında mense hazırlık yapmanız için uyarıdır.Eğer lekelenme uzun sürüyorsa ve mensiniz başlamıyorsa mutlaka hekime görünmelisiniz.

Aden Öncesi kahverengi lekelenme hamilelik belirtisimidir ? Tabiki olabilir 

Genelde östrojen ya da progesteron hormonlarının az ya da çok miktarda salgılanmasından kaynaklanmaktadır.  Vajina bölgesinde oluşan iltihaplanma ve enfeksiyonlar, adet dışı lekelenmelerin görülmesine neden olabilmektedir.Adet döngüsündeki anormallikler adet kanamasındaki düzensizliklerden kaynaklanmaktadır.Bir kadın normal adet yerine kahverengi kan görüyorsa, ancak, akış normalden daha hafif ise bu durum özellikle gebeliğin ilk belirtisi olabilir.Bunu da belirtelim.. Aşağıdaki yerleşme kanaması isimli konumuz da size yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz.

SORU: Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl olur nasıl anlaşılır

Özetle ;Adet öncesi kahverengi akıntı evli yada bekar olmaksızın hemen hemen her insanda görülebilir.Kahverengi akıntı adet öncesi ve bitiminde gelmesi  normal bir durumdur.Bu dönemde görülen kahverengi akıntılar eski kanın atılmasıdır.Meydana gelen diğer olguların nedeni ise kahverengi akıntının yapısı ve zamanlaması ile ilgilidir.Ayrıca doğum kontrol hapı kullanıyorsanız ,hormonal değişikliklerden ötürü kahverengi akıntı olabilir.Bunların dışında kahverengi akıntınız oluyorsa rahim kaynaklı hastalıklar,hormon bozuklukları olabilir.Bu durumda mutlak surette hekime görünmenizde fayda vardır.. Bu lekelenmeler ile alakalı sorularınızı bizlere gönderebilirsiniz. En kısa sürede cevaplandıracağız.

Adet öncesi kahverengi akıntı neyin belirtisi akıntının gelmesi kahverengi leke sadece kahverengi akıntının gelmesi ile ilgili soracaklarınızı cevaplandıralım.

KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM ?
blank

56 thoughts on “Adet öncesi ve sonrasında kahverengi akıntı kasık ağrısı nedenleri

 • blank
  Ocak 8, 2021 tarihinde, saat 4:52 pm
  Permalink

  Selamlar Shadow,

  Malesef hamilelik olabilir. Sadece zevk suyu ile bile hamile kalabilirsiniz zira zevk suyunda malesef canlı spermler olabilir bilginiz olsun.

 • blank
  Aralık 30, 2020 tarihinde, saat 12:12 am
  Permalink

  cinsel ilişkiye girdik partnerimle sadece sürtme yoluyla oldu. hiç-bir sekilde boşalma olmadı sadece zevk suyundan şüphem var. aradan üç hafta geçti ve regl oldum . hamilelik şüphesi olabilir mi?

 • blank
  Aralık 17, 2020 tarihinde, saat 3:11 am
  Permalink

  Selamlar Hale,

  Bu ayki adetinin gecikmesinin başka nedenleri olabilir. Hamilelik kesinlikle yok. Test yaptım negatif diyorsun. Hiç ilişki yaşadın mı testten sonra ? İlaç kullanımı çok üzücü bir haber, hastalık geçirmek ilaç kullanmak gibi adetini geciktirecek başka nedenler olabilir mi ?

 • blank
  Aralık 17, 2020 tarihinde, saat 12:04 am
  Permalink

  Merhabalar

  Ben en son Eşimle Ekimde ilişkiye girdim. 12 gün sonrada normal bi adet dönemi geçirdim.Testim negatif çıkmasına rağmen Bu ay ki adetim 15 gün gecikti ve şuan kahverengi kanama var ve karnım ağrıyo acaba hamile miyim?

 • blank
  Kasım 10, 2020 tarihinde, saat 4:24 pm
  Permalink

  Selamlar Nursen,

  Güzelim bu tür bir durumda isen kendi başına yapabileceğin bir şey yok. Bu durumu tetkikler ve tatiller ile netlemek, buna nedenin ne olduğunun bulunması gerekiyor. Dolayısı ile lütfen doktora gidiniz. Bir çok sebebi olabilir en net durumu ise tahliller gösterecektir.

 • blank
  Kasım 9, 2020 tarihinde, saat 9:02 pm
  Permalink

  Merhabalar;adetten once kahverengi kanamam geldi 5 gun sonra adet oldum 1 hafta gecti yine idrardan sonra kanamam geldi,gecti.aradan 3 gun gecti bu defa yine kahverengi kanamalarim oluyor.ara ara kahverengi lekeler geliyor.test yaptim hamile degilim.zaten adet olmustum.psikolojim bozuldu.durmadan kanamam geliyor.ve 46 kg.mim.artik basim donuyor surekli.sebebi ne olabilir? Simdiden tesekkurler…

 • blank
  Ekim 17, 2020 tarihinde, saat 4:00 pm
  Permalink

  Merhaba reglim iki gün gelip 3.gün kahverengi akintim geldi reglim normalde ağrılı olmazdı iki gün çok ağrılı oldu acaba hamilemiyim şuan agrım hala var akintim hala devam ediyor yardımcı olurmusunuz

 • blank
  Haziran 30, 2020 tarihinde, saat 4:32 pm
  Permalink

  Merhaba, adetim geçen ay iki gün erken kesildi ve çok az bi kanama yaşadım. Adetim bittikten birkaç gün sonra nişanlımla sürtünme şeklinde ilişki yaşadık. Buraya kadar her şey normal. O günün üzerinden tam yedi gün geçmişken başta siyah sonrasında kahverengi ve sonunda da kırmızı kana dönüşen beş günlük bi kanamam oldu. Sonra aradan sekiz gün geçti ve dün tekrar kahverengi pıhtılı bi şekilde akıntı gelmeye başladı,hala sürüyor. Nedeni nedir hamileliğin çok zor olduğunu biliyorum ama yine de içim içimi yiyor ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz

 • blank
  Haziran 28, 2020 tarihinde, saat 3:38 am
  Permalink

  Selamlar Ebru,

  Hayatım gebe olma ihtimalin mi var yani ilişki yok ise neden böyle oldu diye mi soruyorsun ?

 • blank
  Haziran 27, 2020 tarihinde, saat 9:10 am
  Permalink

  Merhaba ben bekarım adetim 7 gün gecikti ama dün kahverengi leke geldi q damla sonrasında da kırmızı leke yine 1 damla o şekilde ama adet sokulmedi hala nedeni nedir acaba cevap verirmisiniz

 • blank
  Haziran 25, 2020 tarihinde, saat 10:19 pm
  Permalink

  Merhaba ben bekarım adetim 7 gün gecikti ama dün kahverengi leke geldi q damla sonrasında da kırmızı leke yine 1 damla o şekilde ama adet sokulmedi hala nedeni nedir acaba

 • blank
  Haziran 25, 2020 tarihinde, saat 3:15 pm
  Permalink

  Selamlar Nazife, hayır hayatım hamilelik olduğunu düşünmüyorum ADETTEN SONRAKİ KAHVERENGİ AKINTI başlıklı yazımızı lütfen inceler misiniz ?

 • blank
  Haziran 25, 2020 tarihinde, saat 5:36 am
  Permalink

  Merhabalar
  Bu ay adetim 5 gün gecikti ve sonrasında 2 gün adet gördüm ve bitti. 3 gün sonra kahverengi akıntım geldi sizce hamilelik var mi ?

 • blank
  Haziran 19, 2020 tarihinde, saat 10:33 pm
  Permalink

  Tmm tsk ederım?

 • blank
  Haziran 19, 2020 tarihinde, saat 10:23 pm
  Permalink

  E hayatım test yap bakalım sonuç ne hep birlikte görelim.

 • blank
  Haziran 19, 2020 tarihinde, saat 8:37 pm
  Permalink

  Yok hic yapmadım bı danısayım dedım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.