Adet öncesi ve sonrasında kahverengi akıntı kasık ağrısı nedenleri

ADET ÖNCESİ KAHVERENGİ AKINTI VE KASIK AĞRISI NEDEN OLUR Hamilemiyim Kadınlar Kulubü’nde…

Adet dönemi gelen her bayan yoğun kanama öncesi kahverengi lekelenme görür.Bu kahverengi lekelenme ilerleyen saatlerde ve günlerde yoğunlaşarak kırmızı kan şeklinde olur.Adet döneminin biteceği son günler ise tekrar kahverengi lekelenmeler olur.Bir çok bayanın kafasını karıştıran kahverengi lekelenmeler hakkında tüm detaylar yazımızda..

Adet öncesi gelen kahverengi akıntı ilişkiye engel mi ? Kadınlar Kulübü

Değerli kadınlarımız adetin hemen öncesinde gelecek olan kahverengi akıntı aynı zamanda regl olmanızın kuvvetli işaretlerindendir. Dolayısı ile bu tür bir durumda hijyen açısından ilişkinin sakıncalı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Mümkün mertebe bu tür durumlarda ilişkiye girmekten kaçınınız. Heme adet döneminde bu tür bir ilişki yaşamanız son derece sağlıksız olacaktır.

adet öncesi kahverengi lekelenme kadınlar kulübü
adet öncesi kahverengi lekelenme kadınlar kulübü

Adet öncesi kahverengi akıntı lekelenme namaza engel mi abdesti boza mı ?

En çok yöneltilen soruların başında bu geliyor. İslami olarak değerlendirmek için yaptığımız araştırmada, regl yani adet olacağınızın en belirgin işareti olan kahverengi akıntılı durumlarda ay haline geçeceğinizden dolayı namaz sizden düşecektir. İslami olarak ta engel teşkil ediyor ve abdesti bozuyor kızlar bilginiz olsun.

Yukarıda belirtiğimiz şekilde kahverengi lekelenmenin olması olağan bir durumdur lakin;bu dönem dışı görülen lekelenmeler normal değildir..Kahverengi lekelenmeler rahim kaynaklı bir sorundan ötürüde olabilir.Rahimde kist,miyom yara vs..Kahverengi renkli akıntının sebebi mutlaka araştırılmalıdır.Genellikle adetinize bir ya da 2 gün kala daha kahverengi ve çamura benzeyen bir akıntı gelebilir.Sizin için can sıkıcı görülen bu durum aslında mense hazırlık yapmanız için uyarıdır.Eğer lekelenme uzun sürüyorsa ve mensiniz başlamıyorsa mutlaka hekime görünmelisiniz.

Aden Öncesi kahverengi lekelenme hamilelik belirtisimidir ? Tabiki olabilir 

Genelde östrojen ya da progesteron hormonlarının az ya da çok miktarda salgılanmasından kaynaklanmaktadır.  Vajina bölgesinde oluşan iltihaplanma ve enfeksiyonlar, adet dışı lekelenmelerin görülmesine neden olabilmektedir.Adet döngüsündeki anormallikler adet kanamasındaki düzensizliklerden kaynaklanmaktadır.Bir kadın normal adet yerine kahverengi kan görüyorsa, ancak, akış normalden daha hafif ise bu durum özellikle gebeliğin ilk belirtisi olabilir.Bunu da belirtelim.. Aşağıdaki yerleşme kanaması isimli konumuz da size yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz.

Özetle ;Adet öncesi kahverengi akıntı evli yada bekar olmaksızın hemen hemen her insanda görülebilir.Kahverengi akıntı adet öncesi ve bitiminde gelmesi  normal bir durumdur.Bu dönemde görülen kahverengi akıntılar eski kanın atılmasıdır.Meydana gelen diğer olguların nedeni ise kahverengi akıntının yapısı ve zamanlaması ile ilgilidir.Ayrıca doğum kontrol hapı kullanıyorsanız ,hormonal değişikliklerden ötürü kahverengi akıntı olabilir.Bunların dışında kahverengi akıntınız oluyorsa rahim kaynaklı hastalıklar,hormon bozuklukları olabilir.Bu durumda mutlak surette hekime görünmenizde fayda vardır.. Bu lekelenmeler ile alakalı sorularınızı bizlere gönderebilirsiniz. En kısa sürede cevaplandıracağız.

KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM ?

Adet öncesi ve sonrasında kahverengi akıntı kasık ağrısı nedenleri” için 4 yorum

 • Mart 29, 2020 tarihinde, saat 1:26 pm
  Permalink

  Kahverengi sıvı geliyor ve adet günüm 4gün geçti kasıklarım ve ara ara ayaklarım ağrıyor sebebi nedir

  Yanıtla
  • Mart 30, 2020 tarihinde, saat 2:53 am
   Permalink

   Selamlar Nazlı,

   Hiç gebelik testi yaptınız mı ?

   Yanıtla
 • Mart 26, 2020 tarihinde, saat 1:26 am
  Permalink

  Bn bekar 29yasinda bir kizim vajinamda koyu kırmızı hatta bazen siyah renkte nazende kahve rengte akıntı gliyo bu akıntı gkirken önce şiddetli sol tarafında bel ağrısı oluyor.ve ve bu adetim le alakasız çünkü adetim bitmesinden iki hafta sonra oluyo ve çok korkuyorum nedeni nedir teşekkür ederim simdiden

  Yanıtla
  • Mart 27, 2020 tarihinde, saat 11:24 am
   Permalink

   Selamlar Fethiye,

   Hayatım öncelikle geçmişler olsun, akıntılarda koku var ise ve şiddetli ağrılar ile adetten sonra geliyor ise acil şekilde doktora gidin görünün. Hatta biraz daha bekleyin şimdi bu korona vakaları artmış bunun için gidip te bir de bu hastalığı kapmayın lütfen. Soğan kürü uygulamanızı size tavsiye ediyorum. Sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Sevgiler.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.