Adete bir kaç gün kala hamile kalınır mı ?

Adetime 2-3-4 gün kala hamile kalabilirmiyim ? Kadınlar Kulübü Hamilemiyim Adete bir kaç gün kala hamile kalınabilir mi acaba ?

Özellikle istenilmeyen gebeliklerin önüne geçmek adına bilmeniz gerekenleri sitemiz üzerinden zaman zaman bizlere sosyal medyadan ya da online şekilde gönderdiğiniz sorular ile ele alıyoruz arkadaşlarım. Şöyle hamile kalabilir miyim böyle hamile kalabilir miyim gibi sorular yöneltiyorsunuz bizlere. Bu soru da onlardan birisi. Adetine az bir zaman kala bir kullanıcımızın bebek istemesiyle birlikte yaşadığı olayı soru olarak bizlere göndermesinden dolayı bu konuyu açmayı uygun gördük. Bu durumda olanlara hatta bu arkadaşımız bebek istiyor ama siz istemeyebilirsiniz lütfen konumuzu dikkatli şekilde okuyun tüm sorularınıza cevap olacak nitelikte yazacağız.

Hamile Kalabilirmiyim Sorusu: Selamlar hocam ben 26 yaşındayım ve 1,5 yıllık evliyim. Artık bebek yapmak istiyoruz korunmayı bıraktık ve adetime 4 gün kala birlikte olduk eşimle( Kondom kullanıyorduk ) Acaba ben adetime 4 gün kala yaşadığım bu ilişkiden hamile kalabilir miyim şansım var mı ?

adete 1 2 3 gün kala hamile kalınır mı
adete 1 2 3 gün kala hamile kalınır mı

Hayır malesef adetinize bir kaç gün kala kesinlikle hamile kalamazsınız. Adetinizin bitiminden hemen sonra da hamile kalamayacağınız gibi başlamasınada bir kaç gün kala hamilelik durumu kesinlikle olamaz. Hamile kalabilmeniz için olgunlaşan yumurtaların döllenmesi gerekiyor. Bu tür bir durumda artık vücudunuz döllenmeyen ve süresi geçen yumurtaları adet kanaması ile birlikte vücudunuzdan atmaya hazırlanıyor. Bu durumda sizin hamile kalma ihtimaliniz kesinlikle yok çok çok çok çok düşük te olsa yok. İnsanlar artık yumurtlama ovülasyon günlerini takip ediyorlar bu süreleri boş geçirmiyorlar ve yine de hamile kalamıyorlar.

Planlı bir gebelik için şartlar şunlardır

Yumurtlama gününüzü takip edeceksiniz

Adetlerinizi takip edeceksiniz

Beslenmelerinize dikkat edeceksiniz

Uyku düzeninize dikkat edeceksiniz. Ancak bunlara dikkat ederek siz hamile kalmayı kolaylaştırabilirsiniz. Yine bu soruyu soran kişi için yazdık ama istenilmeyen bir durumda ilişki yaşamış kişilere de cevap olsun bu. Hamile kalınamaz arkadaşlarım adetten bi kaç gün önce adet bitiminden bi kaç gün sonra hamile kalamazsınız.

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.