Adetliyken denize havuza girilirmi ?

Bu konu Adetliyken denize havuza girilirmi hakkında bilgiler vermektedir.

Havalar sıcak ve bir çok kişi sahil kentlerine akın ediyor.Denize girip serinlemek,güneşin,kumun tadını çıkarmak yılın yorgunluğunu atmak herkesin hayali.Tatile

gidicek  yada giden bayanların bir çoğu bu güzelliklerden mahrum kalabiliyor.Nedeni adet dönemi ile tatilin kesişmesi.Adetliyken denize girilirmi,adetliyken denize girmenin sakıncası varmı tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.

Tatil planı yapan bir çok kadın ,tatilde adet olmamak için geciktirici hap kullanarak kendini güvence altına alıyor.Bir çoğuda  beklenmedik adet kanamasından ötürü tampon kullanıyor.Denize ,havuza tampon sayesinde rahatlıkla girebiliyorlar.Bir çok bayan ise adetliyken denize girmekten çekiniyor.Nedeni enfeksiyon kapma korkusu.Peki gerçekten adetliyken denize girmek herhangi bir sorun oluştururmu ?

Sevgili hanımlar adetliyken denize girilebilir.Sadece yoğun olan 1 ve 2. gün  denize girmekte sakınca olabilir.Kanamanın yoğunluğunun azaldığı 3. günden itibaren tampon kullanarak denize girebilirsiniz.Bazı bayanlar pedlerle denize girmekte bu seçim zararlı olabilmektedir.Bu yüzden pedle denize girilmesini önermiyoruz.Tampon tercihi hem sağlıklı hem mantıklı olucaktır.Ped kanamayı denizde havuzda sızdırır bunun yanısıra enfeksiyona açık bir hale getirir.Adetliken tampon kullanmak bu yüzden avantajlı.Yalnız tamponuda sık değiştirmek gerekir.Tampon uzun süre  rahimde kalırsa vajinanın miktobiyolojik ortamını değiştirir.Yani normalin üstü bakteri görülebilir.


Şayet önceden planladığınız tatile adet döneminizin denk gelmesi halinde doktora danışabilir,adetinizi öne yada ileri bir tarihe çekebilirsiniz.

.Hazır konumuz havuzdan denizden açılmışken kadınlar arasında yaygın olan  bir inanış var.Havuzdan mantar kapma riski.Havuzdan yada denizden mantar kapılmaz.Lakin vajinada uyuyan bir mantar var ise bu nüksedebilir.Mantarı önlemenin yolu deniz havuz sonrası duş almak güneşlenmek.Ve mayoyu ıslak tutmamak.Aşırı vajinal akıntı,iç dudaklarda şişme,kızarma ,kaşıntı,idrarda yanma ilişkide güçlük gibi belirtiler olursa mutlaka hekime görünün,mantar söz konusu olabilir.

Özetle;Adet döneminde denize girmenin sakıncalı olmadığını  fakat deniz ve havuza bu dönemde girilicekse adetin 3-4. günü tercih edilmelidir.Adetliyken denize girmenin herhangi bir zararı yoktur.Adet döneminde denize girilirmi adlı konumuzu incelediniz.Konu ile ilgili sorularınızı bu başlık altından yöneltebilir,en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

2016-08-11


Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama dönemi belirtileri Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3 - 4 aylık olan bebeğe neler verilmeli ? Bebek menüsü örneği ve bilinmesi gerekenleri sizlere

Beta HCG testi örneği

Beta HCG testi örneği

Beta hcg testi örneği - Beta hcg testinden hamile olduğumuzu nasıl anlarız ? Kanda gebelik haftası

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamıyorum neden ? Ne Yapmalıyım ? Hamile kalamamanın birbirinden çok nedeni var kızlar. Yumurtlama döneminizi kaçırmanız,

Göbekten Su alınması ( Down Sendromu ) Bilgiler

Göbekten Su alınması ( Down Sendromu ) Bilgiler

Down Sendromu nedir ? Down Sendromu Nedenleri ? Down Sendromu Belirtileri ? Down Sendromlu çocuk sahibi ailelerin


Yorum Gönder

Etiketler :