Argan yağının faydaları nelerdir?

Bu konu Argan yağının faydaları nelerdir hakkında bilgi vermektedir.

Argan yağı fasta yetişen , ağaç türünün tohumlarından elde edilen bir yağdır. Geçmişte fas ve çevre bölgelerde argan yağı

yemeklerde sıklıkla kullanılmış , günümüzde de hala kullanılmaktadır.  Argan yağının faydaları yapılan araştırımalar sonucu ortaya  çıkınca , bu yağa olan rağbet artmıştır. 

 Argan yağı  çok değerli bir yağdır.  Dünya üzerinde tek bir ülkede yetiştiğinden ötürü bu onu kıymeti kılmaktadır. Ülkemizde yeni yeni argan yağı duyulmakla birlikte bu yağa olan talep artmaktadır. Genelde argan yağı ülkemizde kozmetik alanında kullanılmaktadır. Üretim aşaması zorlu olan argan yağının faydaları saymakla bitmiyor. Yüksek miktarda E vitamini içeren argan yağı ,saç sağlığından tırnak sağlığına, cilt problemlerinden  yaralara bir çok probleme iyi gelmektedir.

Sağlık ve güzellik açısından argan yağının önemi oldukça büyüktür. İçeriğinde , alfa beta ve gama olan ,  bol miktarda E vitamini içeren argan yağı cildi mikroplardan temizler.Bu makalemizde argan yağının kullanım alanlarını ve cilt sağlığı üzerindeki etkilerine değinicez.

Cildiniz kuru ve lekeli ise hergün düzenli olarak argan yağını pamuk yardımıyla yüzünüze tatbik edin. Göz altı  , dudak kenrarı alın bölgesindeki çizgileri argan yağı ile inceltebilirsiniz. Saçlarınız geç uzuyorsa , sık sık dökülüyorsa, boyama , fönleme maşalama gibi işlemlerden saçlarınız yandıysa argan yağı ile bu problemleri tedavi edebilirsiniz.

Saç dökülmesi , saç yanıkları ,saç kırıkları için argan yağını bir kaseye alın. Üzerine Zeytinyağı  ve çam terebenti ekleyin .Bu biribirinden faydalı yağları iyi karıştırın. Elde edilen karışımı masaj yaparak önce saç diplerine sonra saça ve saç uçlarına yedirin. En az bu karışım saçınızda 1 saat kalsın. Haftada 1 defa bu işlemi uyguladığınız taktirde saçla ilgli her türlü problemin ortadan kalktığını görüceksiniz. Özellikle saç onarımı üzerinde argan yağının önemi büyük. Cildinizde sürekli kuruma ve pul pul dökülmeler oluyorsa argan yağını bu problemler için cildinize uygulayabilirsiniz. Banyo sonrası vücudu nemlendirmek için argan yağını tercih edebilirsiniz.  Cildinizde sivilce izleri bulunuyorsa argan yağı kullanabilirsiniz.  Cilt hücrelerinizi yenileyerek bu çöküntüleri  argan yağı ile onarabilirsiniz. Bu konumuzda argan yağının faydalarına değindik.Argan yağı ile ilgili sorularınızı bizlere bu başlık altından yönlendirebilir , sorularınıza en kısa zamanda yanıt alabilirsiniz.

2017-01-06


Anal ilişki'nin zararları nelerdir?

Anal ilişki'nin zararları nelerdir?

Bu konu anal ilişki'nin zararları nelerdir hakkında bilgiler vermektedir.

Tüp bebek tedavisinin zararları nelerdir?

Tüp bebek tedavisinin zararları nelerdir?

Bu konu , Tüp bebek tedavisinin zararları nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

Bu konu en erken gebelik belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Klasik gebelik belirtileri nelerdir ?

Klasik gebelik belirtileri nelerdir ?

Bu konu Klasik gebelik belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Doğum lekesinin nedenleri nelerdir?

Doğum lekesinin nedenleri nelerdir?

Bu konu Doğum lekesinin nedenleri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Süt allerjisi nedir belirtileri nelerdir ?

Süt allerjisi nedir belirtileri nelerdir ?

Bu konu Süt allerjisi nedir belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :