Aşılama Yaptıranlar Kadınlar Kulübü

Aşılama yaptıranlar kadınlar kulübü belirtiler hamile kalanlar yorumlar ve nelere dikkat etmeli hususunda ayrıntılı bilgiler

Aşılamadan sonra neler yapılmalı ? Günümüzde çiftlerin çocuk sahibi olmasını zorlaştıran bir çok faktör vardır. Çiftlerin üreme ile ilgili problemlerinin belirlenmesi için bir çok test yapılır. Teste çiftler birlikte tabii tutulabilir. Kısırlığın altta yatan nedeni belirlendikten sonra nasıl bir tedavi uygulanacağı belirlenir.

Aşılama sonrası lekelenme oldu aşılamam tutmadımı ?

Çocuk sahibi olamayan kadınlara genelde ilk ay klomen tedavisi uygulanır. Klomen yumurtalıkarı uyararak yumurtanın olmasını sağlayan bir ilaçtır. Yumurtalar klomenle sağlandıktan sonra ardından yumurtaları çatlatmak için yumurta çatlatıcı enjeksiyonu yapılır. Çiftlerin çatlatıcı iğneden sonra hangi günlerde birlikte olacağı belirlenir. Bazı durumlarda yumurta çatlatma iğnesi sonrası aşılama tedavisi öngörülebilir.

 

Aşılama düzenli olarak ilişkiye girdiği halde birtürlü gebeliği sağlayamayanlara uygulanır. Yardımcı üreme tekniklerinden biri olan aşılama , çocuk sahibi olamayanlara sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Aşılama yapılmadan önce yumurtlamanın olması sağlanır ardından yumurta çatlatıcı iğne yapılır. Daha sonra erkeğin spremi istenerek tetkit edilir. Erkeğin spermin de en kaliteli olanı ayıklanır ve seçilir . Aşılama işlemin de kullanılır. Spermler ince uzun bir katetere çekilir . Daha sonra kadının rahmine bırakılır.

Aşılama sonrası gebelik belirtileri ne zaman yapılır ?

Aşılama genelde 3-4 defa yapılmaktadır. Aşılama tedavisin de olumlu sonuç alınmazsa tüp bebek tedavisi uygulanır. Aşılamadan sonra kasıklarda ağrı batma, vajinal akıntıda artış,gögüslerde hassasiyet, iştahta artış yada azalma, bel ağrısı,gögüslerde hassasiyet olması normaldir. Bunlar ilaç kaynaklıdır gebelikle ilgisi yoktur. Aşılama sonrası gebelik belirtileri gebeliğin 4. haftasın dan itibaren başlamaktadır.

Aşılama yapılma dan önce anne adayı vajinal bölgesine krem deodorant losyon gibi kimyasal içeren kozmetiklerden kaçınmalıdır. Bu aşılamanın başarı şansını düşürebilir. Aşılama işlemi kolay bir prosedürdür. Aşılma sonrası hasta bir müddet kilinkte dinlenir ve evine gönderilir. Aşılama edavisinde gebelik testi iki hafta sonra yapılmalıdır. Daha öncesi test yapmanız faydasızdır ve sizi yanıltabilir. Sevgili okurlarımız aşılama ile ilgili makalemizi incelediniz. Konuya dair soru ve önerilerinizi bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz. Sorularınıza en kısa zaman da dönüş olacaktır. Dileyen her kadının anne olması temennisi

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.