Aşılamada başarı oranı nedir kadınlar kulubü hamilemiyim’de

Aşılamada başarı oranı nedir bu oranları ve gebelik şansı hamilemiyim kadınlar kulübü

Aşılamada Başarı Oranı Nedir?

Aşılama, çocuğu olmayan çiftlere uygulanan en yaygın ve ekonomik tedavilerden biridir. Anne adayları tüp bebekte olduğu gibi aşılamada da başarı oranını bilmek ister. Altta yatan kısırlık nedenine bağlı olarak gebelik şansında normal ilişkiye oranla, yüzde 5 ile 20 arasında bir artış beklenebilir. Şans, uygulama sayısı ile birlikte biraz daha artar.Tüplerin tıkalı olduğu, döl yatağı içinde yapışıklıkların bulunduğu, sperm sayısının 10 milyon/ ml’den az olduğu durumlarda aşılama yapılmamalıdır.

 

Aşılamanın başarı oranı bir çok faktöre bağlıdır. Hepsinden önce, gebe kalamamanın neden(ler)i önemlidir. Kısırlığın altta yatan sebebine göre bu oran değişmektedir. Aşılamanın başarı oranı her deneme için yüzde 20 kadar yüksek olabilir. Bu, doğurgan çiftlerin herhangi bir ayda hamile kalma şansıyla yaklaşık eşit bir orandır. Aşılama başarısı ilk üç denemede yaklaşık aynı oranda seyreder ve aşılama ile elde edilen gebeliklerin %80’i ilk üç denemede gerçekleşir. Bunun için 3-4 deneme sonrası gebelik elde edilmezse tüp bebek tedavisine başlamakta fayda vardır.

Gebelik şansı uygulama sayısı arttıkça biraz daha artar. Aşılama sayısı için belirli bir sınırlama olmamasına rağmen 5-6 kez denendikten sonra başarılı olunamamış ise tüp bebek düşünülmelidir. Sizler için AŞILAMA YAPTIRAN KADINLAR başlıklı bir çok yazıyı kaleme alarak değerli katılımlarınız ve yorumlarınız ile birlikte yorumladığımız bazı yazılarımıza göz atmak isteyebilir, bu hususta yin ebizlere hikayeleri olanlar anlatımda bulunabilirler yorumları ile aşağıda bazı konu başlıkları var merak edenler inceleyebilirler.

Bebek için olanca gücü ile çalışan her yolu denemiş, deneyecek olan tüm kadınlarımıza selam olsun.

İlk aşılamada hamile kalanlar burada mı ?

AŞAĞIDAKİ KONULAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR LÜTFEN İNCELEYİNİZ

Aşılamanın tutması için yapılması gerekenler kadınlar kulübü’nde

Aşılama Yaptıranlar Kadınlar Kulübü

Aşılama sonrası lekelenme oldu aşılamam tutmadımı ?

 

One thought on “Aşılamada başarı oranı nedir kadınlar kulubü hamilemiyim’de

  • blank
    Aralık 20, 2013 tarihinde, saat 9:15 pm
    Permalink

    beyza hanım bugun adetimin 3.gunu yumurtlama probelemim var.klomen werdi 5.gunu başalayacagım gunde 1 kere 14.gunu tekrar gidecegim progesteron sayım 1.1 bu ilaç gunde 1 kere kullanmaya yeterlımıdır.ve eşimde de bende de başka bır problem yok klomenle hamıle kalma sansım ne kadardır sizce simdiden tesekkurler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.