Ateş ölçme yöntemi ile hamilelik hakkında bilgiler

Ateş ölçme yöntemi ve yöntemleri nedir bu yöntemle hamile kalanlar nelere dikkat etmeli ? Ateşi nasıl ölçmek gerekir ?

Selamlar sevgili arkadaşlarım. Sitemizde İlişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur ? Konusuna yazan sevgili Mabella’nın sorusu üzerine bu yöntemden sizlere kısaca anlaşılır şekilde bahsetmek istiyorum. Bu arada Mabella umarım bebeğine en kısa zamanda kavuşursun tatlım.

Ateş ölçme yönteminde ateş ölçme nasıl yapılıyor ?

Sevgili anne adayları sizler her gün aynı saatte yataklarınızdan kalkmadan önce dijital termomete ile dil altından ölçüm alacaksınız. Ateşinizin seyrine göre yumurtlama günlerini tespit edecek ve reglderecenizi öğreneceksiniz. Örneğin yumurtlama gününden bir gün önce ateş normal seyrinden 0,2 derece gibi bir yükselme gösterir. O zaman yarın yumurtlama günüm diyecek ve o gün sıklıkla ilişkiye gireceksiniz. Ateşin düşüşünden sonraki gün yumurtladığımız zaman ateşimiz biraz yükselir ve bizde yumurtlama durumunu anlarız.

Örneğin adet olduğun derecen 36.0’dır. Eğer regl olacaksan regline yakın ısın düşüş gösterir ve 36.0 olduğunda regl olunacağı bilinir.

Ateş ölçme yöntemiyle hamile kalanlar

Saatlerinizi kuracaksınız ve her sabah örneği 8 gibi yataktan kalkmadan önce dijital termometre ile dilinizin altından ateşinizi ölçeceksiniz.  Ölçümü yaptıktan sonra bunu bir kenara tarih vererek yazacaksınız. Unutmayın her zaman kişiden kişiye bu derece değişir ve her kadının her ay aynı şekilde yumurtlaması olmaz. Hergün bu ölçümü yaptığınızda bir gün sabah ateş derecenizin 0.2 yükseldiğini göreceksiniz sevgili arkadaşlarım. İşte o günden bir sonraki gün sizin yumurtlama tarihinizdir. Kesinlikle ateş ölçme yönteminde not tutacak ve saat olayına mutlaka dikkat edeceksiniz.

Sorusu yada sorunu olan bu konu altından bizlere ulaşabilir.

5 thoughts on “Ateş ölçme yöntemi ile hamilelik hakkında bilgiler

 • blank
  Mayıs 30, 2013 tarihinde, saat 8:20 pm
  Permalink

  Merhaba belirtilere dayanarak olasılıklı yanıtlar vermiyorum bu yanıltıcı olur gecikmeniz varsa test yapın

 • blank
  Mayıs 30, 2013 tarihinde, saat 5:38 pm
  Permalink

  merhaba benim kısa süre önce bi düşük hikayem oldu şu an adetime bir hafta var ama baş dönmesi göz kararması iştahsıslık karında şişme ve karnımda kaaaaaaaaaalp atması gibi atışlar hissediyorum sizce bu neye işaret lütfen bana dönün

 • blank
  Kasım 13, 2012 tarihinde, saat 10:03 pm
  Permalink

  Merhaba bence imkansız diye bir şey yok umudunu kaybetme çünkü aynı şikayetten eltimdede vardı ve kayın validem bitkisel içerikli bir ilaç yaptırdı ve şuanda 19 – 15 ve 6 yaşlarında çocukları var ve o ilacı kullanmadan önceki evlilik süreleri 6 yıldı . ve o ilacı yaptırdıkları kişinin şimdiye kadar çok kişiye bu şekilde çocuk yapmalarına vesile olduğunu duydum ..

 • blank
  Eylül 23, 2012 tarihinde, saat 8:05 pm
  Permalink

  Hayatım doktorun verdiği ilaçlara ve sana söylediklerine, eğer bebek istiyor isen harfiyen uyman gerekiyor. Hem yumurtalıkların tembel hemde doktorun tedavisini kesiyorsun. Adetinde üstelik düzensiz… Yani senin hamile kalman bir mucize olur heralde… Lütfen doktoruna tekrar git ve onun söylediklerine harfiyen uy tatlım…. Tabiki bebek istiyor isen.

 • blank
  Eylül 22, 2012 tarihinde, saat 10:38 am
  Permalink

  mrb.bende polikistik over var 2 yıllık evliyim korunmuyoruz gebe kalmak istiyorum dr gittim yumurtalıklar tembel dedi klomen verdi sonrasında göbekten iğne yaptı fakat yine sonuç alamadım tedaviyi bıraktım düzenli adet görmediğim için yumurtlama gününü hesaplayamıyorum.gebe kalmak için ne yapmalıyım teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.