Avakado yağının faydaları nelerdir?

Yerel kozmetik mağazaların veya süpermarketlerin reyonlarında , çok çeşitli yüz nemlendiricileri vardır. Bunların hepsi genellikle derinden nemlendirilmiş, daha genç görünen bir cilde (genellikle önemli bir fiyata) ümit verir.Ancak malzemeler listesine biraz daha yakın bir şekilde bakın ve propilen glikol, siklometikon, petrolatum ve metilparaben gibi petrokimyasal türevler çok çekici gelmeyebilir. Aslında, bunların birçoğu aslında cilt tahriş edicidir, ancak üreticiler hala bunları formülasyonlarına dahil etmektedir. Bu zararlı kozmetiklerin yerine avakado yağı kullanarak cildinizin bakımını sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Avokado yağı, yüksek oranda tekli doymamış yağlar ve aynı zamanda nem, hücre yenilenmesi ve yenilenmesini destekleyen ve çeşitli cilt hastalıklarını tedavi eden güçlü bir antioksidan olan E vitamini içerir.Avokado yağında bulunan anti-enflamatuar ajanlar , yaralar, kaşıntılı deri, kuru ve çatlamış cilt gibi cilt durumlarını tedavi etmede yardımcı olur.E vitamini dışında avokado yağı , yumuşaklık, esneklik ve elastikiyet sağlayan beta karoten, protein, lesitin ve esansiyel yağ asitleri içerir.

Soğuk preslenmiş avokado yağı, oleik asit gibi yararlı tekli doymamış yağ asitlerinin en zengin kaynaklarından biridir. Bu yağlar, diyetinize büyük bir katkı sağlar ancak aynı zamanda cildinizin dokusu ve görünümü üzerinde de anında etkili olabilir.Cildinizin nemlendirilmesi ve yumuşatılmasında son derece iyi olan avokado yağı, akne, siyah nokta, egzama ve diğer deri iltihapları için de etkili bir tedavi olarak tavsiye edilir. Hatta yaşlılık lekeleri ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesinde yararlı olduğu bildirilmiştir. Elbette ki bireysel sonuçların cilt tipinize ve iyi iç beslenme gibi diğer faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde değiştiğini unutmayın .

Vitamin A ve D, cildinizi zararlı UV ışınlarına karşı korur.Avokado yağı kuru ciltler için kullanılabilir.Avokado yağı, göz altındaki kırışıklıklar ve koyu halkalar için faydalıdır Avokado yağı klorofil açısından zengindir, bu da cildin iyileşmeyi hızlandırmasına ve cildin parlaklığını artırmasına yardımcı olur.

Cilt Bakımı için Avokado Yağı Nasıl Kullanılır

Yüz temizleme fırçası ile birlikte yağı cildinize tatbik edin. . Hem cildiniz arınacak hemde nemlenecektir.
Temizledikten sonra cildinize masaj yapın . Birkaç damla avokado yağını hint yağıyla karıştırın ve birkaç dakikalığına ellerinize masaj yapın. Kuru eller için çok yatıştırıcı.
Yüze avokado yağı uygulamak kuru ciltler için en iyisidir. Çok yağlı ve / veya sivilce eğilimli bir cildiniz varsa, avokado yağı tavsiye etmem.
Avokado yağı, rafine ve rafine edilmemiş formda mevcuttur. Cilt için, koyu yeşil besin dolu versiyonu satın almak en iyisidir.

Çoğu insan için güneşe ve zararlı ultraviyole (UV) ışınlarına maruz kalmak kaçınılmazdır. Sonuç olarak, cilt yaşlanma veya erken cilt yaşlanması şeklinde hasar görür. Bu ışınların DNA ya da zarar verme ve cilt kanserine yol açma gücü vardır. Bronzlaşma yatakları ve güneş lambaları da benzer şekilde zararlıdır.Bununla birlikte, güneşe adım atmadan önce sadece avokado yağı uygulamak akıllıca bir fikir olmayabilir. Bunun yerine avokado yağı ile zenginleştirilmiş bir güneş kremi kullanın. Güneşten döndükten sonra yüzünüzü temizleyin ve cildin onarılmasına yardımcı olmak için bazı avokado yağı veya avokado posası kullanın. Avokado yağındaki lesitin kollajeni artırmaya yardımcı olur ve vitamin A vitamini karotenoidleri lutein ve zeaksantin cildin doğal antioksidan deposunu güçlendirir.

Avokado yağı sadece güneşe zarar vermeyen bir cilt için değil, kırışıklıklar, kuruluk ve sarkıklık gibi doğal yaşlanma belirtilerini gösteren her türlü cilt problemine iyi gelmektedir.Avokadodaki E vitamini ve lesitin, ciltte kollajeni artırmaya yardımcı olur ve sıkılığını verir.E Vitamini ve karotenoidler de iltihaplanmayı önler ve kırışıklıkları önler.Avokado yağındaki yağ asitleri cildin ikinci tabakasına nüfuz eder, iyi nemlendirir ve yaşlanma ile ilgili kuruluğu ve kırışıklıkları önler. Geceleri yüzünüzde soğuk preslenmiş organik avokado yağı kullanın ve sabahları nemlendirilmiş ve pürüzsüz bir cilde uyanın.

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.