Cinsel yolla bulaşan hastalıklar nelerdir?

Bu konu cinsel yolla bulaşan hastalıklar hakkında bilgiler içermektedir.

Cinsel birliktelik doğanın  insanlara üreme   ve zevk duyması için verdiği bir armağandır..Bu birliktelik kadın ve erkek arasında geçmektedir..İki

farklı cins arasında geçen bu birliktelik bazen hastalıklara yol açabilir..Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların çoğu tedavi edilebilir. Tedavi edilmediklerinde ise kısırlıktan ölüme kadar pek çok şeye neden olabilirler.Cinsel yolla hastalık nasıl bulaşır,cinsel yolla bulaşan hastalıklar nasıl tedavi edilir  tüm detaylar yazımızda..

 

 

Sosyal bir sorun olarak görülen cinsel yolla bulaşan hastalıkların temelinde  virüsler yatar..Kişilerin hastalıklardan korunmak için  gerekli tedbirleri almaması bu hastalığa yakalanma riskini artırır..Bu hastalıkların bir kısmı için en önemli bulaşma yolu cinsel temastır.Genital siğiller,vajinit, mantar  gibi hastalıklar cinsel yolla bulaşan hastalıklardır.Kadınlarda sık idrara çıkma, vajinada yanma,kaşıntı kokulu akıntılar,erkeklerde idrar sonrası  sürekli akıntı, organ üzerinde sertlikler,bel soğukluğu her iki cinste ağrılı ilişki gibi durumlar gözlenir..Kadınlarda adet dönemi dışında kanama, vajinal akıntı ve karın alt bölgesinde ağrı şeklinde belirtilere neden olabilir. Bazen hiçbir belirti vermez.Bu tür durumlarda hastalık teşhis edildiğinde hastanın sadece kendisi değil,  eşi de muayene olmalı ve gerekliyse tedavi edilmelidir. Bu hastalıklar, günlük hayattaki sıradan vücut temasları klozet ve giyecek gibi eşyalar yoluyla bulaşmazlar.Mantar dışında..

 


Cinsel yolla bulaşan hastalıklar dan , nasıl korunulacağını ve belirtilerini bilmek gereklidir.Cinsel yolla bulaşan hastalıkları sıralarsak,gonore,frengi,yumuşak çıban,klamidya,trichomonas,hepatit b,aids..Burda saydığımız her bir hastalığın ayrı bir belirtisi ve tehlikesi vardır..Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklarda en sık görülen bulaşma yolu korunmadan cinsel ilişkidir. Meni veya meniden önce akan saydam sıvı ağızla temas ettiğinde cinsel yolla bulaşan hastalıklar bulaşabilir.Günümüzde cinsel yolla bulaşan hastalıkların çoğu, tedaviyle hızla iyileşebilir ve bulaşması önlenebilir..Cinsel yolla bulaşan hastalıkların kontrol altına alınması, tanı ve tedavi için tıbbi olanakların sağlanmasıyla olur.     Özellikle üreme organlarında meydana gelen yara, bere, sivilce ya da kaşıntıyla oluşan tahrişlerin hemen tedavi edilmesi, bulaşma tehlikesini azaltır.Cinsel yolla bulaşabilen hastalıkları önlemenin en doğru yolu güvenli cinsel ilişkidir. En doğrusu tek eşli yaşamdır.Ve mutlak surette cinsel ilişkiyle bulaşan hastalıklardan korunmak için birliktelik esnasında kondom kullanmanızı tavsiye ediyoruz..Cinsel yolla bulaşan hastalıklarla ilgili sorularınızı bu başlık altından bizlere yöneltebilir,sorularınıza en kısa zamanda yanıt alabilirsiniz..Sağlıklı günler diliyoruz.

2016-03-14


Hormonlu spiralin avantajları nelerdir?

Hormonlu spiralin avantajları nelerdir?

Spiral pek çok kadının tercih ettiği korunma yöntemidir.Güvenilir ve günlük yaşantıyı etkilemeyecek bir doğum kontrol yöntemidir

Anal ilişki'nin zararları nelerdir?

Anal ilişki'nin zararları nelerdir?

Bu konu anal ilişki'nin zararları nelerdir hakkında bilgiler vermektedir.

Yoğurt suyunun faydaları nelerdir?

Yoğurt suyunun faydaları nelerdir?

Bu konu Yoğurt suyunun faydaları hakkında bilgiler vermektedir.

Tüp bebek tedavisinin zararları nelerdir?

Tüp bebek tedavisinin zararları nelerdir?

Bu konu , Tüp bebek tedavisinin zararları nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Normal doğumun faydaları nelerdir?

Normal doğumun faydaları nelerdir?

Bu konu , Normal doğumun faydaları nelerdir , hakkın da bilgiler vermektedir.

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

Bu konu en erken gebelik belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :